Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első osztályos a lányom,...

Első osztályos a lányom, kiváló tanuló, jó gyerek, egy bukott roma fiú állandóan bántja, tanárok tehetetlenek, ezért az élettársam tegnap nyakon legyintette a fiút. Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Élettársamat kitiltották az iskolából, és még a roma hívott rendőrt, azt közölték aljas indokból elköv. Könnyü testi sértés lesz a vád, nyoma nincs. A lányom fél, a romák fenyegetőznek, nem tudom milyen büntetést kap egy legyintésért. én meg tehetetlen vagyok, mert még jobban fog merni verekedni a fiú, hiszen őket védik mindenütt. Sos. Mit tudtok erről? Mire számíthatunk?
2009. nov. 14. 14:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
A helyetekben átvinném a kislányt másik iskolába.
2009. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Ez nehéz kérdés...:( Sajnos a romák mindenre képesek.
2009. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Hát sajnos tényleg mindenre képesek, vigyázz nehogy feljelentsék párodat mert még azt is megteszik.

Gondolkodjatok az iskolaváltáson.

2009. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a tanárok azért tehetetlenek, mert kapnák a feljelentést, ha lépnének? Lehet, hogy gondotok lesz ebből, de ha esetleg beszélsz az osztályfőnökkel higgadtan, biztos ő is tisztában van a problémával, esetleg beadtok egy jelentést a gyámügyre, a gyermekvédelmisnek, összehívtok egy rendkívüli szülői értekezletet (ha a többi szülőnek is problémája van), így ebben a formában lehet cselekedni. Azért javaslom ezt a módszert, mert anyukám tanítónő általános alsóban, szintén vannak hasonlóan problémás gyerekek (nem csak roma származású), és így ebben a formában el tudják intézni, tavaly is sikerült egy gyereket eltanácsolni, idén most folyik ügy egy másik gyerek miatt, aki viszont betegség miatt agresszív, és neki speciális oktatásra lenne szüksége ezért, csak a szülő nem ismeri ezt el, plusz lefizették az igazgatót, úgyhogy muszáj a szakértőket is bevonni, hogy kivizsgálják.

Sajnos most ez a módja, de nem reménytelen az ügy. Fogjatok össze a többi szülővel, mindegy, milyen származású, ha problémás, akkor azt nem szabad hagyni. Ott a szakember, megoldják, csak kérjétek a segítséget.

2009. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
az a nyakonlegyintés nem kellett volna...
2009. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Igen, sajnos a lányodnak kellene mennie, ezek miatt a.......................... na nem írom le, mert engem meg innen tiltanak ki. Szokjatok hozzá, hogy ezeknek mindent szabad, ti meg menekülhettek, és hát az élettársad sem fogja megúszni könnyen.
2009. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a "kulturált" cigányokkal, hogy egy hajszál kihúzását is erőszakos testi sértésnek veszik, mert a "paraszt" teszi.Ha valaki a cigányok közül összever egy másik cigányt, az "természetes". sajnos ha a cigányokat hozzák is ki bűnösnek, attól ők még "visszadhatják" a sérelmet. Mert náluk ez szokás. Minél előbb íratassátok át a kislányt egy másik, messzebbi suliba. Reméljük a romákat meg egy kicsit a rendőrség befenyíti....
2009. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval. Ha nem sikerül így megoldani a dolgot, akkor tényleg iskolaváltás :S
2009. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt írtam, hogy az utolsóval egyet értek a 14:19esre gondoltam:)
2009. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaváltás, ha városban laksz, mindenképp.


Ha kis településen, keresd fel a roma képviselőt és egy rendőrt, esetleg a suli igazgatóját is, együtt keressétek fel a családot, mármint a kislány nélkül a felnőttek és beszéljétek meg a dolgot. Te megbeszélsz, a rendőr ráijeszt, a roma képviselő ért a roma szülő nyelvén, az igazgató pedig az iskolában behajtja a megbeszélteket a gyermeken, ha szükséges, és eltanácsolja a verekedőt. Ilyen suliban tanítottam, ott ez volt a legjobb módszer.

2009. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!