Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülői értekezleten szokás...

Szülői értekezleten szokás arról beszélni, hogy ez integrált iskola és milyenek az SNI-s gyerekek?

Figyelt kérdés
Ilyen iskolába és osztályba járunk.A tanárok természetes módon kezelik,beszélnek az ilyen típusú gyerekekről,mint a fiam.Nem titkolni szeretnénk,de mégis.Nem szeretnénk,hogy a szülők utána felvilágosítsák a gyerekeiket és a fiam fülébe visszajusson,hogy ő autista. Hozzáteszem az osztályban van kb 5 figyelemzavaros gyerek,akikről nem esne szó,pedig ők is nehezebben kezelhetők,mint egy teljesen egészséges gyermek. Nekem az is furcsa,hogy az osztályban ki van tűzve egy osztálynévsor és ott is fel van tüntetve,hogy SNI-s.

2017. jan. 24. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Név nélkül igen. Nevesítve csak különleges esetekben, pl ha nagyon sok panasz érkezett egy bizonyos gyerekről a szülőktől. A névsor sem probléma, ha csak belső használatra van. Nálunk is volt ilyen, ezt szülői előtt levettek
2017. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok érintett SNI ügyben, de szülői értekezleten nem szokás illetve nem illik egy-egy gyerek problémáiról beszélni a tanárnak, arra fogadóóra való. Az is "ciki" szerintem, hogy ki van függesztve egy ilyen lista. Viszont az valószínű, hogy a többi szülő úgyis előbb-utóbb tudni fogja, mely gyerek "problémás" bármiért (pl. mert zavarta órát vagy verekedtek vagy ő nem ehet a szülinapi tortából... stb. vagy csak szimplán szülők folyosói beszélgetései, akár saját gyerekre való panaszkodásai kapcsán), de arra, hogy otthon erről miképp beszélnek - előítéletesen vagy elfogadólag - nem lehet befolyása senkinek.
2017. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A nevét nem mondanák,de arra irányulna ez,hogy amikor az osztálytárs hazamegy,akkor a szülő tudja,hogy miért viselkedett úgy a másik gyerek. Kivételeznek vele. Talán az is benne van,hogy a szülő tanácsot tudjon adni,hogy hagyja békén azt a gyereket és ne foglalkozzon vele.
2017. jan. 24. 10:37
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Amelyik szülő integrált iskolába iratja az egészséges gyerekét, az magára vessen.
2017. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ninca joguk beszólni.
2017. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4!

Az állami iskolák 99%-a integrált, de ne zavarjon

2017. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A névsor így kirakva törvénytelen, és szülőin tilos erről beszélni.
2017. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a szülői nem az egyes tanulók dolgainak a megbeszélésére való, hanem az osztály közös ügyeit, programokat, mindenkit érintő dolgokat mondanak el.

Esetleg azt el tudom képzelni, hogy év elején, első szülőin elmondja a pedagógus, hogy mit tudom én, 25 fő az osztály létszáma, ebből 6 sajátos nevelési igényű tanuló van. Tehát mint általános adatot. De hogy melyik gyerekek, vagy hogy konkrétan milyen problémával küzdenek, ahhoz a többi szülőnek nem sok köze van.


De nem tudom, hogy jött ez most nálatok elő egyáltalán. Úgy írod, mintha tudnád előre, hogy a te gyereked lesz a szülői értekezlet témája, de a másik öt gyerekről nem lesz szó. Akkor ez most nem is egy sima szülői lesz? Mert volt már nálunk is rendkívüli szülői értekezlet, ahol nevesítve lett egy kislány, de ott rengeteg probléma volt, ami miatt sok szülőnél betelt a pohár, bár ezek egyesével nem voltak (szerintem) annyira nagy dolgok, de sok minden összejött rövid időn belül, és már konkrétan aláírást kezdtek gyűjteni a szülők, hogy a kislányt vigyék el onnan.

Szóval itt nevesítve volt a gyerek, mert az ő személye miatt hívták össze a szülői értekezletet. De nálatok szerintem nem erről van szó, igaz?

2017. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igen, szülőin lehet és kell is erről beszélni. Persze attól is függ, hogy milyen tünetei vannak az autizmusának. Szerintem még mindig jobb, ha a szülők és a többi gyerek is tisztában vele, hogy Pistike azért viselkedik furcsán, azért kap kedvezményeket, plusz segítséget, mert autista, és éppen ezért nem csúfoljuk. Olyan szépen el lehet ezt mondani a gyerekeknek. És ha a te saját gyereked nem tud arról, hogy autista, akkor ezen is elgondolkoznék a helyedben, hogy beszélgessek vele erről. Nem bélyeg, betegség, hanem állapot, ami miatt bizonyos helyzetekben nehézségei vannak.


Ha az én gyerekem lenne autista és integráltan tanulna ált. iskolában, én magam állnék fel szülőin, és mondanám el a többieknek, hogy miben nyilvánul meg a gyerekemnél az autizmus.

2017. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy meddig akarod titkolni a fiad előtt, hogy autista?
2017. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!