Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyerekek szülei! Nálatok...

Alsós gyerekek szülei! Nálatok tegezik vagy magázzák a tanítót a gyerekek?

Figyelt kérdés

Igazából csak kíváncsi vagyok, mert a minap beszélgettem egy tanítónőként dolgozó ismerősömmel, és valahogy előjött a beszélgetés közben, hogy őt tegezik a gyerekek, elsőtől egészen negyedik (!) osztályig. A megszólítás "XY néni", a köszönés "Csókolom", de ezen kívül tegezve szólnak hozzá, tehát pl. "Éva néni, megnézed a házimat?"


Nekem ez nagyon furcsa volt, én 24 éves vagyok, és nálunk 18 éve még alap volt, hogy magázzuk a tanító néniket, első osztálytól kezdve. Nem tudom, az oviban nevelték-e belént a magázódást, vagy a szüleinktől tanultuk, csak azt tudom, hogy mire suliba kerültünk, mindenkinek természetes volt, hogy magázzuk a tanárokat az iskolában.


Elsőben még megértem, ha oviban tegezés volt, kell idő az átállásra, de hogy még 4. osztályban, 10 évesen is? Nem ítélem el a dolgot, csak nekem fura. :) Ismerősöm azt mondta, hogy ha már 3 éve tegezik őt a gyerekek, fura lenne, ha hirtelen elkezdenék magázni, de azt világosan tudja mindegyik, hogy felsőben majd magázni kell a tanárokat.


Nálatok ez hogy van? :) Csak én vagyok lemaradva, és manapság már tegezik a tanítókat a 6-10 éves gyerekek?


Mondom, nem ítélem el egyik álláspontot sem, csak ez így fura volt nekem, és kíváncsi vagyok, mennyire általános manapság. :)


2016. okt. 3. 14:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Fiam negyedikes. Tegezik elsőtől a tanárnénit. Furcsa nekem is, mi biztos nem tegeztük őket anno.

Köszönés: csókolom. A többi tanárnak : jó napot.


38/N

2016. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%

Így ahogy írod. Nem tudnak tetszikezni (lányom vlamennyire tudna, mert hallja, hogy én tetszikezem anyóst, de nem meri használni az iskolában, mert a többiek sem használják ezt a formulát), de néninek szólítják a tanítókat és csókolomot meg jónap kívánok-ot meg viszontlátásra-t köszönnek.


Nekem is nagyon fura volt, én tanítóképzőben szembesültem ezzel először, akkor fordult meg a szokás, abban a "pár" éveb, ami kiskolás korom és főiskolás korom óta eltelt. Ez még a 90-es évek végén volt.

2016. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Én 26 vagyok, csak felsőtől kellett nekünk magázni a tanárokat.
2016. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

nálunk is igy van..-de ettől még elvárják a tiszteltet.

Mire felsősök lesznek már kénytelenek lesznek megtanulni magázódni is.

2016. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk magázzák a gyerekek a tanítónéniket.
2016. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Én biztosan nem tudtam magázni a tanító nénit elsőben. A mai napig emlékszem, hogy oltári botrány volt belőle, hogy letegeztem, a szüleimet be is hívta a suliba, és az egész alsó tagozatban utált miatta. Persze ezek után a második héttől már magáztam. De honnan is tudtam volna, ha senki nem tanított meg rá?

Ezért én megtanítottam a gyerekemet,és mondtam neki, hogy nehogy letegezze a tanárt. Ez kb. az első nap eldőlt, mivel az összes többi gyerek tegezi, hát tegezi ő is. Mégis zavarja a tanárokat, egyszer hallottam egy foglalkozáson, hogy szerintük milyen neveletlenek a mai gyerekek.

Pedig szerintem ez rajtuk is múlik. Első héten le kéne ezt rendezni a gyerekekkel. Nem úgy, ahogy velem csinálták, de lehetne ezt finomabban is.

2016. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is ez megy, hogy Csókolom Edit néni, nézd meg a leckém! :) Az oviban tanulják a csókolomot, de mostanában azt vettem észre, hogy már az 5 évesemre se szólnak rá, ha lesziázza az óvónőket. o.O

Én arra jutottam magamban, hogy nem hallanak senkit tetszikezni, így nem is tudják megtanulni. nekem is egyetlen ismerősöm van már, akivel tetszikelve beszélek, de a gyerekeimtől már ő is eltűri a sziát és a tegezést.

Igazából azt nem tudom, hogy fognak hirtelen ötödiktől folymatosan beszélni magázódva, biztos nagyon furcsa lesz nekik. :) Meg nekem is, mert általánosban még tetszikeztünk, gimiben jött el az igazi magázódás ideje.

2016. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

képesek voltak egy elsőst így megalázni..? az én koromban is magázni kellett,de tudták hogy egy 6-7 éves gyerektől aki nem rég még oviba járt nem várhatják el ezt rögtön!!

szóval:mindig kijavítottak minket de nem járt érte semmi ha véletlen letegeztük. a kislányom most 2.-as ott a tanárok mondták hogy tegezhetik őket,de persze ott is tanitónénizés van,és a köszönésnél sem szia. hanem jó reggel kívánok,meg viszontlátásra

2016. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
6-os vagyok: Hát arról a tanító néniről mesélhetnék. Szó szerint elmebeteg volt, nem is értem, miért dolgozott tanítónőként, meggyőződésem, hogy utálta a gyerekeket.
2016. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy egészen őszintén én nem bánom, ha kihal ez a hülye tetszikezés a nyelvünkből. Még emlékszem, pedig elég jó a beszélőkém, hogy néha milyen nehéz volt összeszerkeszteni egy nyavalyás mondatot, az ember meggondolta magát és inkább csendben maradt... Sokszor a gyerekek azért kukulnak meg a felnőttek előtt, mert nem tudják, mit illik mondani...
2016. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!