Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megbántad-e, hogy két tannyelv...

Megbántad-e, hogy két tannyelvű suliba irattad a gyerkőcöd?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnének a tapasztalatok, kislányomat felvették a németes osztályba, de nem tudom mennyire bírná, stb...

köszi



2017. márc. 13. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem három gyerekem jár két tannyelvű suliba. Alapvetően nem értek vele egyet, sok szempontból sem. Bármilyen furcsa, nálunk ez volt a legközelebbi iskola, ahova nem kell hordani őket, és a környékbeli ismerősök gyerekei is ide járnak, ezért döntöttünk így egyrészt. Másrészt azért, mert a gyerekek kiválogatása miatt bíztunk benne, hogy "normálisabb" gyerekek kerülnek be így, mint egy nagyon vegyes körzetes osztályba. Most már nyolcadikos a legnagyobb, és összességében azt mondom, nem bántam meg. Májusban nyelvvizsgázik.
2017. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi..:-)

Én sem akartam volna ilyenbe, de közelség, tanár miatt lett ez a suli választva, illetve itt van bennem bizalom az osztályfőnökök iránt..és ugye azt mondják tanárt válasszunk...nagyon nincs más lehetőségünk amúgy sem, 2 suli közt kéne dönteni, és a másik katasztrófa..:-(


de akkor jól értem, hogy mégsem jobb az osztály összetétele, hiába volt a felvételi, és szülőmustra?

mert én ezt is éreztem ám kicsit...:-P

2017. márc. 13. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem bántam meg. Azt bántam volna, ha nem kéttannyelvűbe járnak már elsőtől.
2017. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem két gyerekem is így kezdte, a nagyobb most nyolcadikos. Félévkor nyelvvizsgázott elsőre sikerült is németből. Most készül angolból is.


A kisebbik harmadikos, de neki nincs nyelvérzéke, kínszenvedés neki a német. Szeptembertől osztályt vált sport tagozatra. Remélem jó döntés lesz :)

2017. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Az én fiam is két tannyelvű suliba járt.

Egyáltalán nem bántuk meg!

Nyolcadikvan elsőre sikerült neki a középfokú németből.

A lányom most 4.-es,nagyon szereti és korához képest nagyon jól beszél idegen nyelven.


Én mindenképpen ajánlom,mert szerintem mire felnőttek lesznek,nagyon fontos lesz,hogy valaki milyen szinten és hány idegen nyelvet beszél!


Egy két tannyelvű suliban sokkal jobban meg tudnak tanulni nyelveket,mint ha pl. heti 2-3 nyelvórájuk van.

2017. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2017. márc. 14. 02:54
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld mancs...

Csak azert írom, mett latom valaki már kutyul...:-/

2017. márc. 14. 02:55
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia, 1-es vagyok újra! A gyerekválogatás mindenképp jó volt, sokkal jobb összetételű így az osztály!!!
2017. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi a különbség a két tannyelvű és két tanításnyelvű között??

Bocsánat hogy itt kérdezek

2017. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!