Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért döntöttél az abortusz...

Miért döntöttél az abortusz mellett? Utólag megbántad?

Figyelt kérdés
2016. dec. 26. 07:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudtam volna eltartani egyedül.

Együtt éltem már 2 éve az akkori párommal, akivel családot is terveztünk (én ezt közöltem már vele az elején és ő érett férfiként a felelősség teljes tudatában kijelentette, hogy oké), de amikor összejött a baba, ő kitalálta, hogy mégsem akarja. Én meg nem vagyok az a fajta, aki gyerekkel akarja magához láncolni a férfit (mondjuk ő nem nevezhető annak), és anyagilag nullán, lelkileg összetörve, munka nélkül nem tudtam volna felnevelni, nem akartam volna anyám és az élettársa nyakára szülni és kitéve a hülyeségeiknek (pl. indítassuk meg hamarabb a szülést pár nappal a kiírt előtt, hogy egy napon szülessen xy-nal, 1,5 évesen miért nem bilizik, tedd le, hagy sírjon, minek fizetsz az orvosnak, stb).

Azóta van családom és egy fiam, akinél ezek a kérdések komolyan elhangzottak, de szerencsére külön lakásunk és egzisztenciánk van, nem függök tőlük, hogy ezzel mérgezzék az életünket.

Szóval a két rossz döntés közül a kevésbé rosszat választottam.

2016. dec. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Eü problémáim vannak. Magas vernyomas, gerincemmel is gondok vannak tulsulyosvagyok stb. Harom csaszarom volt 3,5 év alatt. A negyedik a fent leirtakra az eletemet veszelyeztette volna. Nem tartottam meg. Utana megbantam. Fajt a lelkem, de tudom, hogy a meglevo gyerekeim erdekeben cselekedtem. 35 vagyok. Fiatal sem.ez a harom terhesseg teljesen leamortizalt. En nemtudok tobbterhesseget vallalni az biztos. Barmennyire is faj ez a helyzet. Orulok, hogyvan eza harom szep gyerekem. Oket szeretnem felnevelni, ugy hogy nem rokkanok bele.
2016. dec. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Egy barátnőm évekig szeretője volt egy házas embernek és bevette a dumáját, hogy majd elválik. A nő terhes lett, a férfi pedig rábízta a döntést és nem foglalt állást, amiből tudta a barátnőm, hogy nem számíthat rá. Ennek közel 20 éve, de egyáltalán nem bánja, hogy nem tartotta meg.
2016. dec. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Csaszar utan par honappal

Ha megtartom valszag eletveszelyben lettem volna

Amugy volt fent spiral amit akkor levetettem alig 1 honap utan azota marad a gumi :-) immar 6 eve

(a hegesedes miatt mozdulhatott el ezt mondta a doki)

2016. dec. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem gyógyszeres ab. volt Bécsben, mivel az akkori pasim hallani sem akart a közös gyerekről, én pedig egyetemista voltam, mellette új munkahelyen kezdtem.

Becsúszott, nem volt tervezett egyáltalán...

2016. dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

OFF

3,5 év alatt 3 császár, majd utána abortusz, mert veszélyes lett volna a terhesség? Talán illett volna védekezni.

2016. dec. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

OFF:

6- A többieknek nem kellett volna?

2016. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ne ítélkezzünk senki felett! Mindenki meghozta a válaszadók közül ezt az igen nehéz döntést, és persze azt kívánom senki ne kerüljön ilyen helyzetbe.
2016. dec. 28. 18:23
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
De, a többieknek is illett volna, azonban 3 gyerek után okosabbnak gondolnék valakit, akinek az életébe is kerülhet egy újabb terhesség. Tévedtem.
2016. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Májusban volt egy.

Karácsonyra voltam kiírva.

Akkor helyesen gondolkodtam.

Páromat akkor hagytam el. Áprilisban kezdtem dolgozni egy 2,5 éves gyerek mellett. A fizetésem egyenlő volt a nullával. Mennyi pénzt kaptam volna? És meglévő gyerekemre gondoltam. Neki akarok megadni mindent.

Bár most a szülés várható időpontjában elgondolkodtam, Mi lett volna ha kicsit később lesz pozitív a teszt? Ha nem megyek be a műtétre? De ez csak a mi lett volna ha...

Megtettem és a halálos ágyamon is bánni fogom...

2016. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!