Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyházi általános iskolákról...

Egyházi általános iskolákról írnátok tapasztalatokat? Jó vagy rossz választás?

Figyelt kérdés
2016. márc. 14. 09:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Hitét aktívan gyakorló, gyermekeit ebben a szellemben nevelő szülőként írhatom, hogy nálunk bevált. Mind az 5 gyerekünk ugyanabban a katolikus általánosban kezdett, a 4 gimnazista közül 3 most is egyházi iskolába jár, közülük az egyik bentlakásosba. Nekem sem, a férjemnek sem, a gyerekeknek sem volt soha semmi gondunk az iskolák szellemiségével. Természetesen ugyanazok a problémák, amik más iskolában is jelentkezhetnek, itt is előjöhetnek, de szerintem jóval kisebb számban voltak.

Ha nem vagy hívő, akkor viszont nem ajánlom.

2016. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Köszönöm a lepontozást! Mindezt azért, mert leírtam a tapasztalataimat, ahogy a kérdező szerette volna.

Tényleg érdemes ide írni....

2016. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, hátha leírják a lepontozók,hogy miért tették...
2016. márc. 14. 17:35
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
Nem mondhatnám, hogy vallásosak vagyunk, mondhatni, hogy csak megvagyunk keresztelve (én és a kisfiam) férjem nincs megkeresztelve. Reformátusok vagyunk, a pap bácsi jó barátunk így minden gond nélkül megkeresztelte a kisfiunkat, hogy az apukája nincs. Szeptemberbe kezdi a sulit. katolikus iskolába fog járni, bárkit bevesznek, érte ezalatt hogy lehet református, sőt az sem gond ha nincs megkeresztelve. Nem erőltetnek semmit. DE nagyon tetszik az iskola szellemisége, ahogy tanítanak, kis létszámú osztályok, reál tantárgyak csoport bontásban tanítása, figyelnek a gyengébbekre. Ezt egy 35 fős osztályban nem tudják megtenni. Itt sokkal lassabban haladnak, mint egy állami fenntartású suliban. Így stabilan meglesznek az alapok is. Ezért esett erre a sulira a választás. Sőt, mivel egyházi fenntartású, sokkal több pénzt kapnak mint egy állami suli. Nagyon szép az iskola, a tantermek, a mosdók, ebédlő stb...
2016. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Menyasszonyom tanít egyházi iskolába, ő sokat hallott arról ahol a klik az iskola fenntartó nincs minden számla fizetve, gondolom másik is hallották, amikor télen nem fizették be a fűtés számlát. Az egyházi iskola ebből a szempontból szintén sokkal jobb, ott ilyenről még nem hallottam. Menyasszonyom azt is említette korábban, hogy vannak komplett osztályok, ahol sem a szülők sem a gyerek nem vallásos, de ez nem okoz semmiféle problémát, első kommentelő is nagyon jó választ írt, ha a gyerek nem élvezi a templomba járást, reggeli ima órákat akkor nem érdemes oda iratni.
2016. márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vallásos vagy, illetve a gyereked is, akkor igen, bár én tartózkodom nagyon a vallásos dolgoktól (főleg azért, mert engem soha nem érdekelt igazán és hittantól kezdve a templomig folyamatosan be voltam gyömöszölve, és nem akartam), mert ugye a személyiség fejlődik folyamatosan és 8 évig a gyerek személyisége is, kamaszodni fog, lehet már nem fogja úgy érdekelni, de az is lehet, hogy igen, ahogy te látod, ezt úgy kell, látnod kell, hogy mennyire foglalkoztatja, ha nagyon, akkor engedd, csak ugye félő, hogy változni fog, akármennyit jár misékre, hittanoktatásokra.
2016. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy nézd meg a számba vehető iskolákat és az alapján dönts. Ha van lehetőséged, kérdezz meg olyan szülőket, akiknek már iskolás gyermeke van. Az egyik barátom azért íratta át a fiát egy korábban nagyon jó hírű és erős iskolából (régen én is oda jártam) a kereszténybe, mert pl. a biosz dolgozatára az angol!!! nyelvtani hibák miatt kapott 1-est, pedig a tantárgy részéről a dolgozat sokkal jobbat érdemelt volna. (Két tannyelvű iskola.) Igaza van, nehogy már a külhoni nyelvtudást pontozzák MINDEN tantárgyban a valós (tantárgynak megfelelő) tudás helyet. Továbbá az sem elhanyagolható (minden rasszizmus nélkül, hiszen nekem is van cigány haverom), hogy egy állami iskolában mennyi a "rejtett erőforrásokból" származók aránya. Ez már csak az iskolai közbiztonság és az órák alatti rend szempontjából sem mindegy. Pl. azért, mert ahol nincs óra alatti rendbontás (vagy legalábbis nem annyi és sokkal kisebb fajsúlyú), ott jobban lehet tanítani-tanulni, jobban lehet haladni az anyaggal.
2016. márc. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
39%
Szerintem jobb döntés az egyházi iskola, bár nemtudom mi a felhozatal. Én próbáltam mindkettőt, államiból léptem át egyháziba és nekem nagyon bevált. Az osztályom nagy része ráadásul nem is volt nagyon vallásos szellemiségű, nem erőltettek semmit. De az ilyen iskolákban jobban odafigyelnek a gyerekek lelkére és problémáira, valószinűbb, hogy megfelelő erkölcsi példát látnak maguk körül mint egy államiban. Az állami sulikban egy nagy osztályban el lehet veszni és a tanároknak igazán csak azok számítanak, akiknek a legjobbak az eredményei, versenyeket nyernek. Én nem szerettem az államit, mert nagyon visszahúzódó, csendes voltam és az ilyenekkel a menő gyerekek nagyon gonoszul tudnak bánni. De az egyházi suliban igaz barátokat találtam akik elfogadtak. Ezek persze csak az én tapasztalataim, de mindenkinek más válik be és biztos, hogy vannak nagyon jó állami sulik.
2016. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Én 3 és fél évet jártam Egyházi iskolába.

Az első év végére már nem hittem se a Mikulásban se az istenekben. Amikor az akkori osztályfőnököm kérdezte hogy ki hisz, és ki nem hisz az ő istenükben, én és egy másik osztálytársam jelentkeztünk hogy mi nem vagyunk vállalósak.

Ezzel az osztályfőnökömmel nem is volt gond, de fél évvel később egy másikat kaptunk és akkor kezdődtek a gondok.

Ha nem imádkoztam akkor a tanár ököllel megvert, a fülemnél fogva felemelt és odébb dobott, csap alá nyomta a fejem és percekig hideg vizet engedett rám, stb.

A bántalmazásról tudott a többi tanár is, de nem tettek semmit, sőt, sokan még támogatták is a "hitetlen megbüntetését".


Szóval nekem csak negatív tapasztalatom van a vallásos iskolákkal.

2016. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
És otthon ezek nem tűntek fel a szüleidnek? Ez egyéb iránt bűncselekmény, és mivel még gyermek, kis vagy fiatal korú voltál (gondolom), komoly börtönbüntetést is maga után von(hat).
2016. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!