Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy oldjátok meg a wc-zést...

Hogy oldjátok meg a wc-zést baba, kisgyerek mellett? Ha követ a mosdóba, (ami hasznos a szobatisztaság szempontjából) az nem kellemetlen amikor kakiltok? És hogy oldjátok meg mindezt menstuáció alatt? Káros lehet számára ha használt betétet lát?

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha jön utánam, akkor jön utánam. Ha már elég nagy hozzá, hogy megértse, akkor mondom neki, hogy legyen szíves picit magamra hagyni, hiszen ő se m szereti, ha kakilás közben nézzük.
2017. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Míg kisebb volt, nagydolognál betettem a kiságyba (járókánk nem volt soha), szépen eljátszott. Most 1,5 éves, néha bejön velem pisilni, kakinál, vagy menstruációnál becsukom az ajtót, mondom is, h most kakilok. Elmegy játszani, így szokta meg. Már nem is rakom kiságyba, mert szépen elvan a szobájában addig.
2017. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem követ a mosdóba, ez egyértelmű. Ennyi privát szféra nekem is jár.
2017. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem wc-zek elottuk. Betetcsere plane kizart, intim dolog. Harom gyerekem van.
2017. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

2 es fel eves ikreim vannak, es igen, elofordul, h jonnek utanam a WC-re. Nem fogom oket kizarni, ugyanis ez (is) segitett abban, h a kislanyom mar masfel evesen, a kisfiam pedig 2 eves kora kornyeken kezdett szolni, ha wc-re kellett menniuk. Most 2 es fel evesek es szobatisztak. Egyedul az ejszakai alvashoz kell meg a pelus, de mar a delutani alvasnal nem.

A betetcsere nalam intimebb, ezert akkor igyekszem elintezni, amikor nagyon bele vannak merulve a jatekba es tudom, h nem kovetnek.

2017. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

11 hónapos, és olyan mint egy kiskacsa, mindegy hova megyek követ. Nem is hagyom szívesen felügyelet nélkül, most húzza fel magát mindenhol esünk-kelünk sokat, meg sír is ha nem lát.

Bejön és addig játszik a fürdőbe, ő az egyetlen személy aki előtt nem ciki ez, még férjem előtt se tudnék nagy wc-zni. Betétet, meg tampont azért nem előtte cserélek addig becsukom az ajtót.

Amúgy állítólag előbb is lesz szobatiszta így, hisz minden az utánozáson alapszik náluk.

2017. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a 2 évesem rám nyitott amikor tampont raktam fel, hát ciki volt, legalább 20 percig a combom közé akart nézni, hogy hova lett valami. Azóta szerencse elfelejtette.
2017. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Én nem engedem be magam után. A wc-zés hadd legyen már az én magánügyem! Akármilyen kicsi is, lassan meg kell szoknia, hogy nem lehetek minden percben vele. Kaki alatt meg végképp nem engedném be. Szegény mit szagolgassa az orrfacsró bűzt? Ha használt betétet, tampont lát, igen, káros a számára. Nem tudja, anya miért vérzik és megijed.
2017. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Én csak az utolsóra reagálnék: nálunk a felvilágosítás fontos része volt, hogy a lányom látott betétet cserélni. Eleinte "anyapelus"-nak nevezte, azt tudta értelmezni. Aztán később, kb. ovis korban már meséltem neki arról, hogy a nők menstruálnak és hogy később majd ő is fog. Most már kiskamasz és hasznosnak érzem utólag, hogy évek óta tisztában van vele, hogy mi vár rá és hogy mivel jár a menstruáció. Úgyhogy szerintem egyáltalán nem tragédia (pláne lánynál), ha betétet lát.
2017. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

" Nem tudja, anya miért vérzik és megijed."


Ha nem tudja, akkor persze, hogy megijed. De el lehet magyarázni és akkor természetes lesz számára.

2017. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!