Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jár valakinek a gyereke...

Jár valakinek a gyereke waldorf iskolába, milyen személyiségű gyerekeknek ajánlott főleg?

Figyelt kérdés
Nekünk csak jövőre lesz aktuális, de hallottam róla jókat és rosszakat is, személyes tapasztalatokat várnék.
2017. ápr. 1. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Hat nem tudom, mennyire hasonloak Angliaban es MO-on a Waldorf iskolak, de itt Angliaban az en gyermekeim Waldorfba jarnak. Sokfajta foglalkozas van, nalunk ugy hiresztelik, hogy leginkabb valamiben (pl. zongora) tehetseges gyerekek szamara ajanlott, de nem tudom MO-on mennyiben hasonlit ehhez. Szerintem jo iskola, sokat foglalkoznak a gyerekek tehetsegenek fejlesztesevel.


Ismetelnem,nem tudom MO-on mennyire hasonloan csinaljak.

2017. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Mi oviba megyünk most, de iskolában gondolkodunk tovább. A mamami alter nevelés fórumában több ezer személyes hozzászólást láthatsz szülőktől. Nincs "gyerektípus", akinek ez "való". Családtípus, gondolkodásmód van, szerintem. Nekünk ez illik a legjobban az értékrendünkhöz, gondolkodásmódunkhoz.
2017. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
A Waldorf Iskolák c. videót láttad a youtube-on? Ott tanárok és gyerekek maguk is mesélnek. Meg tudod nézni, milyen belülről. Érdemes végignézni, az érettségizők vissza is tekintenek arra, milyen volt oda járni végig. Tanulságos.
2017. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Nincs gyermekem,viszont egy ismerősöm waldorf iskolaba jart, es errol meselnek egy kicsit, mert szerintem botrányos! En pontosan nem igazan tudom h mit is iger ez a Waldorf dolog, de náluk ugyebár a dolgozatok, es a szamonkeresek hiánya miatt a gyerekek nem tanultak, semmit. 8.-os korukban az 5.-es anyagot vették matekból es magyarból, napi 4 órájuk volt, abbol az első is ilyen pihenő ora, amikor csak jatszottak. Toluk a waldorfos gyerekek csak waldorfos középiskolába mentek, mivel nincsen központi felveteli, es ott meg rosszabb a helyzet. Nem tanulnak semmit, a tanárok sem igazan foglalkoztak veluk. Az ismerősömnek minden tantárgyból osztalyozovizsgakat kellett tenni, meg különböző szintemeloket, h rendes középiskolába járhasson, mivel 14 eves fiú létére, ő maga látta be, h ez igy nem mehet tovabb. Termeszetesen ez csak egy intézmény, ahol valoszinuleg nem annyira jol sikerult ezt a rendszert bevezetni. Gondoltam leirom, mert szerintem hihetetlen modon utana kell ennek nézni!:) (ja a suli egy Budapest közeli kis városkában van)
2017. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Olyannak akivel nem terveznek továbbtanulni állami iskolában, egyetemen.
2017. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Rá lehet keresni, nyilvános: a waldorfos érettségizők nem végeznek rosszabbul, mint bármilyen más állami iskolában érettségizők.

Osztályozó vizsgát azért kellett tennie, mert más a tanmenet (Ezért is tanult más sorrendben dolgokat fő tantárgyakból, epochális oktatás van).

A waldorfos gyerekek azért mennek waldorfos középiskolába sokszor, mert tetszik nekik a rendszer (nem egyet ismerek én is), és elégedettek azzal, amit itt kapnak.

Az, hogy valaki azért nem tanul, mert nem kap jegyet, csak annak logikus, aki államiban tanult. Érdekes, ott kapnak jegyet, aztán mégsem kitűnő a 90%... itt is vannak jól és rosszabbul tanuló gyerekek, ahogy minden más iskolában is. Mert gyerekek.

Az, hogy egy Waldorf tanító nem foglalkozik a gyerekekkel, nonsene. Ezt tényleg csak olyan írja le, aki "nem igazán tudja, hogy mit is ígér ez a Waldorf". Javaslom, olvass utána! Meg fogsz lepődni, hogy egy Waldorf tanár kb. 3-5x annyit melózik, mint egy állami tanár, és azok sem lógatják a lábukat naphosszat! Hallottad már a "Waldorf özvegy" kifejezést?

És igen, ahogy írtad, ez is intézmény kérdése. Ahogy az állami rendszerben is. De nagy átlagban a Waldorf oktatás színvonalas, gyermekközpontú, lelkiismeretes, jó gondolatokra épülő forma. Érdemes elmenni és megnézni testközelből, mert már a hangulata is különleges.

2017. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Felénk az államiból lógós és bukdácsolós diákokat adják waldorf rendszerűbe. Csak panaszkodnak néha a szülők, hogy szabályok is alig vannak, igy nem tanul meg majd beilleszkedni sehova
2017. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Több ismerősöm gyermeke jár waldorfba, és én azt látom, amit a 2. ír, hogy ez elsősorban családtípus-függő. Általában a liberális szellemű családok tudnak azonosulni a waldorfos értékrenddel, akik otthon is ezt valósítják meg. Tehát olyan semmiképp ne adja waldorf suliba a gyerekét, aki tekintélyelvű, tradicionális nevelési elveket vall. Már csak azért se, mert a waldorfban a szülőket is nagyon bevonják, nem nagyon van lehetőség kivonulni, évente egyszer elmenni szülőire, ott bizony elvárás, hogy az egész család a részese legyen a gyerek iskolai életének.

Ha pedig a gyerek oldaláról közelítjük meg: racionálisabb, "kockább" gyereknek nem való. Az én gyerekem például kimondottan motiválja az osztályozás, a versengés, kicsit maximalista önmagával szemben (sajnos ezt tőlem tanulta el akaratlanul, észrevétlenül). Ő jobban beleillik a hagyományos oktatási környezetbe (mondjuk azon belül nagyon gondosan választottunk számára iskolát, tanítót, be is vált).

2017. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!