Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi az esélye, hogy felvegy...

Mennyi az esélye, hogy felvegyék a gyermekem a körzetes iskolába, ha csak a tartózkodási helye van a körzetben?

Figyelt kérdés

Van valakinek erről tapasztalata?

Ellenőrzik valahogy azt,hogy ki lakik ténylegesen ott vagy iskolafüggő?

Ha esetleg valaki ide vonatkozó jogszabályt is tudna idézni,nagyon megköszönném.

(Nekünk még nyilatkozatot is kellett tenni az életvitelszerű tartózkodásról.Ez mennyire törvényes/szabályos?)



2017. ápr. 22. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ez a nyilatkozat, nem ellenőrizték, és a lakcímkártyán szereplő állandó lakcím számít.
2017. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az állandó lakcímhez tartozó iskola a körzetes. Én annak idején a tartózkodási helyünkhöz tartozó iskolába vittem a fiamat. Név szerint volt egy lista, ki tartozik oda. Nem volt rajta...szóval sürgősen jelentkezzetek az állandó cím szerinti körzetes suliba, mert felszólítás fog jönni! Ahova szeretnéd íratni, szólj, hogy a körzetük a tartózkodási helyetek! Szerintem figyelembe veszik.
2017. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a tartózkodási hely szerinti iskolába felveszik, akkor is kell menni az állandó lakóhely szerintibe. A tart. hely szerintitől kell kérni egy befogadó nyilatkozatot és azt kell leadni az állandó lakhely szerinti iskolában.
2017. ápr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nekem új és nagyon hasznos info volt!
2017. ápr. 23. 05:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha népszerü iskola ahová iratnád ,akkor nincs esélyed ,ha kevésbé népszerü,akkor valoszü hogy felveszik.

Én a lányom nem az állando lakcimünkhöz tartozo suliba iratam ,sőt még nem is a tartozkodási helyünkhöz tartozoba ,hanem amelyik nekem tetszet és tudni lehet rola hogy bár jó suli,de nem népszerü.

Viszont az állando lakcim szerinti suliba én bementem és szoltam hogy lányomat másik suliba viszem megmondtam melyikbe ők felírták nevét lányomnak és hogy melyik suliba viszem ,illetve választot suliba is megkellet adni állando lakcim szerinti suli nevét.

2017. ápr. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Népszerüt ugy kell érteni hogy ha több elvileg körzetes mint a felvehetö max létszám akkor nem veszik fel gyereked.
2017. ápr. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 23. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!