Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Osztálypénzt ha befizetem, de...

Kcsaba33 kérdése:

Osztálypénzt ha befizetem, de a gyermekem nem tud részt venni a kiránduláson akkor a rá eső rész hova lesz?

Figyelt kérdés
500ft/hó oszt.pénzt fizetünk. Tavaly a kirándulásra kiszámolták,hogy az osztálypénzből minden gyereknek 3600ft-ot állnak.Műtét miatt a lányom nem tudott részt venni a kiránduláson.Nem volt részére hely lefoglalva mert tudtuk előre,hogy nem fog tudni elmenni.Kicsit azóta sem értem,hogy ha a beadott pénzt osztották fel egységesen,akkor azok a gyerekek az enyémmel együtt akik nem tudtak menni,nekik nem járt volna vissza ez az összeg? Egészségügyi okokból sajnos többnapos kiránduláson idén sem tud részt venni a gyermekem és már most mondták,hogy az oszt.pénzből állják idén is 1 részét a kirándulásnak...de ha nem tudunk részt venni akkor az általam befizetett összeg hova lesz???Hogy van ez?aki jártas ilyenben az legyen szíves magyarázza el,mert én nem értem. 10éve mikor a nagyobbik volt sulis,ha nem ment a ráeső részt mindig visszakapta.
2016. szept. 13. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, érdemben nem tudok hozzászólni, de nem kèrdezted meg az osztályfőnököt? Ha megkérdezted mit mondott?
2016. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
A tanárt kell megkérdezni, hogy mi van a pénzzel. Vagy ha tutira tudjátok, hogy nem fog menni, akkor megmondani a tanárnak, hogy nem fizettek.
2016. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az oszt.főnök teljesen elzárkózik ettől,ő nem akarta az oszt.pénzt sem,hanem hogy mindig az legyen befizetve amire éppen kell,így csak az szmk foglalkozik vele.Mivel néha ebből vesznek valamit,így azt mondták fizetnem kell,csak azt a részt nem értem ami a többieknek a kirándulásra megy az nálam hova lesz..:(
2016. szept. 13. 11:29
 4/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%

Akkor ezt az szm-esekkel kell megbeszélni. Ha igazságtalannak érzed, inkább vezessétek be azt, hogy a megmaradt osztálypénzt év végén mindenki egységesen visszakapja. Az osztálykirándulást meg fizesse mindenki maga.

Bár én kicsit az ő álláspontjukat is megértem. Ha mondjuk papírgyűjtésből, szm-bálból folyik be pénz, és azt is osztálykirándulásra fordíjták, akkor fura lenne, ha a gyereked részét neked zsebbe adnák.

De ha a szülők többsége úgy érzi, az általatok fizetett osztálypénzt ne ilyen "közös vagyonként" kezeljék, akkor adják vissza arányosan azoknak a gyerekeknek a pénzét, akik nem voltak kirándulni.

2016. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, de konkrétan csak a befizetett oszt.pénz van.semmi kiegészítő nincs mellé(nem gyűjtünk se papírt se mást ehhez),ezért csak 1 részét állják ebből a többit még be kell adni hozzá.
2016. szept. 13. 11:51
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen megértem az osztályfőnököt.


Az SZM-mel beszéld meg, hogy nem megy a gyereked kirándulni, ezért javaslod, hogy annyival kevesebbet fizessen. Gondolom elkülöníthető, mennyit szántak a befizetendőből kirándulásra, mennyit más költségekre.

Az mondjuk lehet, hogy a már befizetett pénzt nem adják vissza.

2016. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az SZM-kel beszéld meg, hogy ha 3600/fő a kirándulás, akkor te havi 360 Ft-al kevesebbet adsz, mert ő nem megy kirándulni. Így a többi kiadásra te is beadod a pénzt, csak ezt a pluszt nem.
2016. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én simán mondanám, hogy nem fizetek idén, hiszen 3600.- az 7 havi összeg. aztán a maradék hónapokra beadott pénzből meg a nemkirándulást finanszírozod.

ilyen nincs! eleve pontos elszámolást kell adni. ha ez megvan, akkor el tudna veled számolni.

enyém tavaly beteg volt a nagy év véi kiránduláson sajnos. a legnagyobb meglepetésemre kezembe nyomta az óvónő az összeget :)

2016. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Azért az csak utólag dől el, hogy az egyéb kiadások mellett mennyi marad az osztálypénzből kirándulásra. Nem biztos, hogy idén is annyi lesz, mint tavaly. Szóval az egyezményes havi összeget előre csökkenteni szerintem eléggé gázos hozzáállás lenne. A két utolsó válaszoló azért ezt nem jól gondolja. De a kérdezőnek nem is áll szándékában, hogy ne fizesse az osztálypénzt, csak utólag szeretne elszámolni. Amit nyilván joga van az szm-esekkel megbeszélni.
2016. szept. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezek ilyenkor átvezetődnek a következő évre. A fiam pl. két színházat hagyott ki tavaly, ami osztálypénzből fejenként 2000 ft volt. Ez 4 havi osztálypénz, mi idén ennyivel kevesebbet fizetünk.
2016. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!