Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyereket elengednéd 2-3...

Elsős gyereket elengednéd 2-3 napos osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés
2017. máj. 18. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nekem furcsa lenne, szerintem még pici egy ilyen ottalvós bulihoz. Szerintem mondjuk 4. osztálytól okés a történet.
2017. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

A gyerektol fugg. Ha talpraesett, aludt mar mashol (nagyi, keresztszulo), szofogado akkor igen.

Ha felos, meg sosem aludt nelkulunk es / vagy nem fogad szot (lefekves, fogmosas, stb.) akkor meg nem biztos, hogy erett ra.

2017. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Az én nagyobbik gyerekem is most első osztályos. Én is azt mondom gyerekfüggő. Ha az enyém menne 2-3 napos kirándulásra, akkor elengedném, azzal a feltétellel, hogy a tanárnőt minden nap felhívhatom, hogy minden rendben van e. Ha a gyereked nem félős, volt már távol nélküled akár mamánál, akkor engedheted. Te ismered, ha tudod hogy ellenne, jól érezné magát, akkor engedheted. Az enyém mikor még ovis volt, mentek kirándulni másik megyébe nagyvárosba, tudom az kicsit másabb mint 2-3 napos kirándulás. Ezt csak arra mondom, hogy nagyon aggódtam érte, viszont úgy voltam vele, hogy inkább én végig izgulom, de őt nem szerettem volna ekkora élménytől megfosztani. Én így vagyok vele.
2017. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

A körülményektől függ. Ha van velük elég felnőtt kísérő, akkor szerintem miért ne?

Mi is mentünk már ennyi idősen egy hetes nyári táborba, és kutya bajunk nem lett tőle. Nem hiszem, hogy egy osztálykirándulás ilyen szempontból teljesen más lenne.

Sőt, tavaly az én gyerekeim is voltak táborban, és akkor a kisebbik csak elsős volt. Naponta beszéltünk telefonon, lehetett őket látogatni, nem voltak teljesen nélkülünk. Azóta is emlegeti, hogy milyen jó volt, és szeretne menni idén is.

A gyerekek lényegesen többen voltak, mint egy átlagos osztályban, vegyes korosztály, és nagyon jól tudtak figyelni rájuk, se kisebb baleset, se verekedés, se veszekedés nem volt.

2017. máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Enyém most nyáron megy majd először iskolai egy hetes táborba, reméljük, jó döntés, egyelőre lelkes.

Nagyon nagy a szórás, mert van, amelyik osztálytársa augusztus végi 6 évesen kezdte a sulit és már előtte volt ugyanebben a táborban és élvezte, és olyan is van, aki őszi 8 évesen lett elsős, és idén még nem merik elengedni.

2017. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Saját tanító nénivel, naná. Remélhetőleg nem vízpartra mennek és lehet velük beszélni telefonon. Nem fodztsnám meg attól a közösségi élménytől, amiben (szinte) minden társa részt vesz!
2017. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Természetesen, addig is nyugi van :)


Mellesleg ezek tök jó bulik, és sok helyen a néptáncosok, sportolók is többnapos edzőtáborba mennek ilyen idősen.

2017. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
El, simán. Elsős gyerekek már egyhetes, ottalvós nyári taborokba is járnak. Nyilván megfelelő felügyelet van mellettük, a tanarokban 100%-ig megbízom, szóval igen, elengedném.
2017. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Én biztos nem engedném!
2017. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Én elengedtem elsőben 5 napra, egyszer sem telefonáltam oda. Úgy voltam vele, hogy az osztályfőnök úgyis hív, ha olyan van, én meg feleslegesen nem keltem a hiányomat :) Baromi jól érezte magát! Hozzá teszem kb. 25 km-re volt az otthonunktól, szóval fél óra alatt ott lettem volna érte, ha úgy alakul.
2017. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!