Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a véleményetek az otthonokt...

Mi a véleményetek az otthonoktatásról?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 18:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

gondolkozunk benne,csak szerintem az a hátránya,hogy nem lenne vele egykorú gyerekekkel,arra pedig szüksége van.

ezért arra gondoltam,hogy csatlakozhatnánk egy tanulócsoporthoz.

Te mit gondolsz erről?

2017. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Szemely szerint egyaltalan nem tartom jo otletnek.
2017. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Az iskola nem csak oktatási, hanem szocializációs közeg is. Ha az oktatási részt meg is oldod otthon, a szocializációt nem tudod. Sajnos az iskolarendszernek számos hibája van, mégsem lehet otthonoktatással kiváltani.
2017. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az iskola egyik fontos celja a szocializacio, amit otthon nem tudsz megadni
2017. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én is mellette vagyok, csak félek, hogy nem lenne közösségben. Sajnos nagyon visszahúzódó, mint az anyukája és az apukája, mi sajnos mindketten kiközösített gyerekek voltunk anno, rengeteg rossz emlékkel, és ő is ilyen, könnyen válhat áldozattá, ezért gondolkodunk rajta, plusz a mai oktatási rendszer sem tetszik. Gyerekek is még durvábbak ahogy látom. Legalább alsósként lehetne magántanuló. Arra gondoltunk beíratnánk valami közösségbe, pl cserkészet, vagy valami tömegsport.
2017. máj. 26. 18:41
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

ha bezárjátok burokba csak rosszabb lesz.

írassátok rendes iskolába és tanítsátok meg rá, hogy bármi történik vele, azt el kell mondania. Így mindig tudni fogtok róla ha bántják, jó volna ha beíratnátok valami küzdősportra, az önbizalmat ad neki, megtanulja magát megvédeni, és menő is az iskolában, ha valaki olyanra jár. Én semmiképpen sem szeparálnám el, kell a rendszer, kell a közösség, kellenek a szabályok, mert csak így tud beilleszkedni a társadalomba később, és ez jó időszak rá, ha az alsó tagozatnak vége, és már kiskamasz, sokkal nehezebben alkalmazkodik a változásokhoz, a gimis korszakról nem is beszélve.

2017. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Indokolt esetben, pl. betegség esetén van létjogosultsága. Alapesetben viszont nem fosztanám meg a gyereket attól, hogy úgy nőhessen fel mint a társai, közösségben legyen, megtanuljon a korának megfelelő, szokásos élthelyzetekben nélkülem is boldogulni, megtanulja feltalálni magát, megtalálni a saját helyét, megküzdeni a mindennapos helyzetekkel, megvívni a saját harcait. Ez az elsődleges, úgy gondolom, egy kisgyerek számára abból, amit az iskola ad, nem a puszta ismeretanyag.
2017. máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy az oktatási rendszer abszolút rossz, és bedarálja a gyerekeket, tehát ebből a szempontból érthető, hogy gondolkodsz ezen, viszont valóban az iskolában szocializálódik, ott találkozik vele egykorúakkal.
2017. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami más alternatíva szóba jöhetne, pl. Waldorf, de semmiképpen sem venném ki a közösségből. Annál bármi jobb!
2017. máj. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Pedagógusként több otthontanuló családdal is kapcsolatban állok. A szocializáció hiányát emlegetőknek mondanám, hogy náluk jobban szocializált embereket nemigen ismerek. Többen közülük felnőttek és igenis megállják a helyüket az életben. Csak azért, mert kiskorukban nem verték agyon, nem csúfolták az osztálytársai, érett, magukat ha kell, megvédeni tudó emberekké váltak. Ugyanis szocializálódni nem csak az iskolában lehet. Több millió ember lenne gondban a világon, ha ez így lenne. Az ember életének nagy részét kapcsolatok hálója szövi át. Szocializálódsz ha boltba, orvoshoz, kirándulni, sétálni, stb... mész, játszol a szomszéd gyerekkel, kiveszel egy könyvet

a könyvtárból... És az otthon is tele van megoldásra váró problémákkal. Nem egy steril környezet. Nem tudom, miért gondolják sokan, ha otthon maradsz, csak egy balfék lehet belőled. Felnőttként szeretnénk olyan munkahelyen dolgozni, ahol sokszor konfliktus van, a főnök ugráltat, a kollégák épphogy belénk nem rúgnak? Ha nem, akkor miért gond, ha valaki szeretné ettől a gyerekét megkímélni? Természetesen lehet jó is egy iskola, egy osztályközösség, de az elmúlt éveket nézve sajnos ez egyre ritkább. Szerintem körültekintően, a gyerek érdekeit szem előtt tartva és tényleg nem a világtól elzárva jó alternatíva az otthonoktatás.

2017. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!