Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a véleményetek az otthonokt...

Mi a véleményetek az otthonoktatásról?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 18:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg körültekintően iskolát választani sokkal jobb megoldás, mint előre eldönteni, hogy úgyis rossz lesz neki az iskola meg csúfolni fogják, kiközösítik és ahogy az előttem szóló pedagógus mondja, agyonverik.
2017. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Te a saját félelmeidet vetíted rá. Lelki szemeim előtt látom, hogy már eleve aggodalommal fogjátok iskolába kísérni, és ez ráragad. ehet, hogy egy családi pszichológus nem ártana nektek. Inkább fejleszteni kéne a közösségi képességeit, nem kizárni belőle. Egyáltalán nem törvényszerű a kiközösítés. Írasd alternatívba, ott jobban figyelnek a közösségépítésre.
2017. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ilyen esetben jó megoldás az alternatív pl. Waldorf suli, vagy egy egyházi iskola. Én ezért is irattam egyházi oviba a gyerekem, mert én is féltem, ott a gyerekanyag talán kevéssé vad.
2017. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%
Megkell válogatni milyen iskolába megy a gyerek, nem valamilyen gyűjtő iskolába kell.
2017. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Magyarországon minden gyereket be kell iratni valamilyen általános iskolába ez KŐTELEZŐ ,alsós nem is lehet jó indok nélkül szerintem magántanulo.


Kedves kérdező én is ilyen kirekesztet gyerek voltam iskolába ,de ma vanak felnőtként barátaim ismerőseim,és eszembe nem jutot emiatt 3 gyerekemet nem beiratni,bölcsibe,oviba suliba,mert nekem nem voltak barátaim suliba az meg végkép nem jutott eszembe emiatt gyerekeimet otthon oktasam ,

Ez nem ok magyarországon az otthon oktatás engedélyezésére főképp nem alsoban.

2017. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Fiamnak is van otthontanuló "osztálytársa", csak a vizsgákra jár be az intézménybe, sosem látta.

Biztos vannak gyerekek, akiknél esetleg betegségből kifolyólag csak így lehet megoldani az oktatást, és van olyan kisgyerek, akiknél ez be is válik.

De ahogy többen írták már, kell a gyerektársaság, hogy valamennyit korabeliekkel legyen és tanuljon, néha bizony nem mindig jó leckéket.

2017. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
70%

Személy szerint én is utálom az állami iskolákat. Az oktatás színvonala szörnyű, szocializációról már beszélni sem lehet (vissza gondolva az én régi osztály társaimra, volt bőven, hiszen 5 általános iskolában jártam ki az elemit).

Szórakozni órán vicces volt, de a tanulási motivációmat nagyban aláásta jó pár évre. (Remek tanáraimnak volt köszönhető, hogy 2 évig éretségi után még nem mentem egyetemre)


Amennyiben tudtok vele eleget foglalkozni ÉS tudjátok vinni mindenféle szociális programokra ahol találkozhat vele egy korúakkal én mindenképp az otthoni oktatást ajánlom. Amennyiben nicns időtök, elég motivációtok a dologhoz akkor sajnos marad az állami.


Meg ami fontos az-az, hogy a gyerek mit akar. Ahogy olvasom még nem nyílt annyira, hogy bátran barátkozzon, ezen valahogy faragni kéne, mert ma fontos, hogy nyílt legyen az ember és bátran megszólítsa embertársait.

2017. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Teljességgel megoldható. Van, ahol 4 gyereket tanítanak otthon a szülők. Hihetetlen jól nevelt gyerekek, iszonyat okosak, több nyelven beszélnek. Szocializációt sporttal, zenével, kórussal oldják meg napi szinten. Ez lesz az út a következő évtizedben azokban a családokban, ahol látják az oktatás milyenségét, és anyagilag megtehetik, hogy maguk, vagy több család összeállva tanítót fogadhasson. Csak itthon megy csoda számban, más országokban nem. Magántanulóként kiveheted a gyerekedet az iskolából, és csak fél évkor ill. év végén kell vizsgáztatni az iskolában.Állampolgári jogod. A lányom is most készül a vizsgáira, félévkor kitűnő volt. Hozzám nagyon közel áll ez a rendszer. Annó magam is magántanuló voltam a sport miatt, ő meg a család életvitele miatt. Sokkal kevesebb ráfordított idővel sokkal mélyebb tudása van. Szerintem érdemes körüljárni a témát. Ne hallgassatok senkire, csak magatokra. Ti ismeritek a saját helyzeteteket, és a gyermeketeket. Itt meg sokan úgy alkotnak véleményt, hogy nincsenek benne.Az emberek azt hiszik, hogy csak egy út járható, de ez nem igaz. A szocializációtól kell a legkevésbé félni. Ha meg nem magyar oktatási rendszerbe íratod a gyereked akkor még könnyebb dolgod van (pl amerikai otthon tanításos iskola-ezt késöbb honosíttatni kell.)
2017. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!