Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős kisfiam mikor vigyen...

Elsős kisfiam mikor vigyen virágot tanítónéninek? Utolsó nap, vagy évzáró alkalmából?

Figyelt kérdés
Én utolsó tanítási napra gondoltam, úgy jó lenne?
2017. jún. 7. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
1 kérdés: minek? Nincs semmi ami indokolná(pl ballagás, pedagógusnap, karácsony stb). Csak egy évzáró. Nem kell emiatt feleslegesen megvenni a virágot, ami 2 napnál tovább nem fogja bírni.
2017. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Egy szál rózsát, mert az bírja víz nélkül is. Ne vöröset, ne fehéret (nem randi, nem is temetés). De lehet, jobban örülne egy bonbonnak vagy egy fincsi teának egy kis üveg mézzel vagy valaminek, ami hasznos, elfogy, nem a kukában landol de nem is porfogó. Mellé egy kis kézzel készített üdvözlőlap. Szerintem.
2017. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon is örül egy pedagógus egy virágnak
2017. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem évzáróra, a többség arra fog vinni. Bármilyen virág lehet, itt a gesztus számít, nem a virág amúgy se sokak által ismert jelentés. Evvegen az egész évi munkát szokás megkoszonni, elso
2017. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
1. vagyok: soha nem vittünk semmit a tanárnak évzáróra. Csak jeles alkalom miatt kaptak ajándékot. Egyébként 1999-2011 közt jártam suliba közoktatásba, lehet ez valami újítás. Vagy nálunk nem volt erre igény.
2017. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Hat nalunk meg sose vitt senki, de valahogy nem is erzem szukseget.
2017. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát én elmultam 40, mindig vittem, a gyerekem 13, ő is mindig visz. Az én időmben is, most is szinte minden gyerek vitt virágot az évzáróra.
2017. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
81%

Én és a bátyám is mindig vittünk, nem értem, miért ne lehetne. Örülnek neki, és adni is jó. :)


Azt hiszem, évzáróra szokták vinni az ilyesmit.

2017. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem felesleges. max ha ballagás van akkor alap. Gondolom a gyerek se kap a tanártól év közbe ajándékot csak úgy köszönetképpen, mert taníthatja őket. Azért, mert a tanár évvégén kap valamit az nem azt jelenti, h a gyereket a következő tanévben 110%san fogfigyelni rá meg törődni. Tuti, h csak ezért akar adni valamit is a szülő az évvégén, h az ő gyerekével többet foglalkozzon.. Ezen nincs mit szépíteni. :) persze kivételek mindig vannak.

Köszönetet szóban is lehet adni.

Arról meg, h a tanárok fizetése a béka segge alatt van arról nem.a gyerekkek tehetnek plusz nem a szülőknek kéne ezt különbőző ajándékokkal kompenzálni.

2017. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 klopusz ***** válasza:

Soha sem adott egyik gyerekem sem virágot az óvónőknek vagy a tanítónőknek.

Ajándékot akkor kaptak, amikor az aktuális nevelő keze alól kikerültek (óvoda vége, alsó- illetve felső tagozat végén), de azt is csak akkor, ha úgy éreztük, valóban megérdemli.


Közös ajándékot meg úgyis kap az osztálytól.

2017. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!