Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen iskolába menjek majd?

Milyen iskolába menjek majd?

Figyelt kérdés

Jövő évben ballagni fogok, de nem tudom, hogy milyen suliba menjek.

Jó tanuló vagyok, sok minden érdekel, de nem tudok dönteni!

Szerintetek?



2017. jún. 16. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Penzugy, informatika, idegenforgalom?
2017. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan ballagsz? Általánosból? Ha jó tanuló vagy, akkor menj egy erősebb gimnáziumba.
2017. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1, Hát az informatikához nem nagyon értek. xd

#2, Igen, általánosból ballagok majd jövőre.


Köszi a válaszokat! :)

2017. jún. 16. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, miben vagy jó, és mi érdekel, és mi van ennek a kettőnek a metszéspontjában; amit akár 40 évig is szívesen csinálnál. Szerintem másolgasd be kezdésnek az összes okj-t Jegyzettömbbe, és onnan törölgesd ki azokat, amiket nem érzel a magadénak; vagy tölts ki esetleg valami pályaválasztási tesztet; esetleg horoszkóp szerint is megnézheted, hogy mit ír, vagy hogy melyik elemhez tartozol az alapján föld tűz víz levegő; hátha kedvet kapsz valamelyikhez.
2017. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik város? Gimnáziumba akarsz menni?
2017. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Marcell10 válasza:
Olyat keress, ahol olyan szak van, ami érdekel, és amiben egyszerre jó is vagy / szereted csinálni. Én pl jó nyelvtudással informatikára, vagy turisztikára mennék.
2017. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenki csak íróasztlos melót ajánlgat...

Nyugodtan menj el egy szakközép iskolába, ahol szakmát tanulhatsz. Irodakukacból annyi lesz mint a fene, amikor végeztek. Viszont ha szakma van a kezedben, elmehetsz oda is dolgozni, ha a család igényli a segítségedet anyagilag. Ha nem, a felsőoktatás mellett is van mihez nyúlnod. Informatikát, nyelvet szakkör szinten is tanulhatsz...


Az életben az lesz a fontos, hogy pénzt gyűjts, mert a lakhatásodat,a költségeidet ki kell fizetned. Ehhez a 30-as éveidig tanulhatsz, fejlődhetsz, gyűjtögethetsz. Utána lehet, a család lesz fontosabb, ha fiú vagy, de főleg ha lány...

Lehetőleg legyél minél függetlenebb, h akár a világ túlfelére is elmehess, ha NEKED fontos. (Én nő vagyok, és egy kicsit bánom, h a párjaim előbbre valóbbak voltak nálam. Sokat tanultam meló mellett is, de túl odaadó voltam. Ezt csinálhattam volna okosabban is.)


Én ruhagyártónak tanultam a 90-es években, mert kreatív voltam. Imádtam, de ez egy minimálbéres meló, és a kínai boltok bejövetelével már a méretre varrást sem volt értelme csinálni. (Magamnak sem.) Egyébként a varrást megtanulhattam volna otthon is hobbiszinten. Ebben viszont jó volt, h láttam a termelőüzem működését, tervezést, teljesítményt stb. Évekkel később olyan helyre kerültem, ahol jó volt, h a gyártás területén is otthon vagyok.


Kereskedelmet is választhatsz, az viszont szinte mindent lefed, ami az eladással, a másoknak kínálással, a többi emberrel való törődéssel és a saját vállalkozás ügyvitelével kapcsolatos.


Ha fiú vagy, akkor ne csak gimit válassz, hanem szakmát, ács, kőműves, villanyszerelő, autószerelő, ezekből műszaki érzéket kaphatsz, akár üzemi gyakorlatot, és mérnök is lehetsz kásőbb. Volt egy fiatal férfi ismerősünk, gimis végzettséggel. Szerinted mihez értett az életben? Igen, hobbi szinten is megtanulhatta volna, igazatok van. De pl a fenti szakmákat nem hiszem. Tehát ott állt az ismerős, és alig volt lehetősége, mert csak ennyihez értett.


A másik: Nyugaton nincsenek ráfeszülve a közép utáni AZONNAL felsőoktatásra, hanem elmennek gyakornoknak, külföldre, megkeresik, mire van szükségük, mire költsék a szüleik által összespórolt tandíjat.


A nyelvek fontosak, ezt látod. (A húgom egyik nyáron németből középfokúzott gimiben, a másikon angolból. Nagyon büszke vagyok rá.)

Az sem hátrány, ha koleszba mész, az is csak önállóságra nevel.


A lényeg: lehet úgy is csinálni, h kevésbé szerett munkát végzel, amivel jól keresel, és mellette a szeretett dologgal foglalkozol. Szerencsére ez az egész nem olyan súlyos dolog, mint ha levágnák a kezed, nem végleges és megmásíthatatlan. Nyugodtan nézz körül, járj börzékre, hallgass véleményeket.

2017. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!