Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nálatok mennyire megszokott...

Nálatok mennyire megszokott alsóban a dicséret, jutalmazás?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy én óvónőként egy kicsit túlzásba esek,mert nálam apró figyelmességekért is jár,ha pl olyan gyerek csinálja,aki nem szokott ilyet tenni.Sokszor megölelem,megsimogatom az ovisaimat,kisfiam viszont sosem kap dicsértetet.Ha verset mond az évnyitón,ha matek versenyre megy(azért nem kapott mert ezt már gyakorolták,és a három gyerekből egy sem oldotta meg),ha gyümölcsöt visz be-mindenkire gondolva,és még sorolhatnám.Tudom,hogy itt már a tanulásé a főszerep,de nincs motiváció.Nálatok van valami jutalom,dicsőség tábla..stb?
2017. szept. 5. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Konkrétan az első osztályban volt. Napközis tanárnéni a jó magatartásért, ügyes napközis tevékenységért adott "pecséteket" ezeket lehetett beváltani péntekenként nála az ún. "Zsuzsiboltban" apróságokra.

Fiam azóta is emlegeti.... hiányzik neki :-)

Menzán pedig szóbeli piros pont illetve csillag van a konyhás nénitől ha megvették mindent :-)

De minden versenyen való részvételért, fellépésért szóban kapnak dícséretet.

Szóval nálunk működik.

2017. szept. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Étel mennyiségi evését jutalmazni? A konyhásnő elmebeteg, tuti, hogy beszüntettetnénk.


Igen, nálunk van pozitív megerősítés, magunk is azzal nevelünk, s iskolát is így választunk.

2017. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Szóban nem tudom, mennyire dicsérik őket, mert nem igazán szeret mesélni, de szereti a tanárnéniket, úgyhogy gyanús, hogy csak kifejezik, ha tetszik nekik a gyerek. De szorgalmikért jár pecsét, amiből van verseny, hogy év végén kié lett a legtöbb, iskolai versenyekért emléklap, mindez olykor valami aprósággal körítve (pl. radír, matrica). A napi magatartásnak van "dicsőség táblája" különböző színű kártyákkal, aminek összesített heti eredménye bekerül az üzenő füzetbe.
2017. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly elsőben nyomdákat gyűjtöttek, 10 nyomda után színezhetett egy kockát a tudásvárba vezető falon. Amikor felért, kapott egy könyvet (a fiam ért fel először, azért kapott ekkora ajándékot). Egyébként péntekenként kinder játékokból, apró plüssökből választhatott, aki egész héten szépen dolgozott.

A szereplésért az üzenőben dicséretet kaptak.


Idén nincs tudásvár. Helyette már tegnap kaptak mackós lapocskákat (laminálva), azokat kell most gyűjteni. Aki 10et összegyűjt, plüsst kap, aki 20at, az 5öst.

2017. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekeimnél is van jutalmazás kissebik fiamnál még tavaly 6. Osztályba is volt .matek verseny ,irodalom verseny stb osztályfőnöki dicséretbe részesültek +emléklapot kaptak 8 osztályosoknál is aki részt vesz és nyer az is kap emléklapot dicséretet ,

Lányoknál is lesz dicséret ,piros pont stb .

2017. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam harmadikos, náluk is van jutalmazás elsőtől. Délelőtt és délután is van jutalom. Ha aznap jól teljesített, jól viselkedett, szorgalmas volt, akkor kap kisképet, vagy nyomdát. Ezeket be lehet váltani, ha 10 összejön. Tavaly legalábbis így volt. Most változtattak valamit, még nem tudom pontosan mit, de jutalom most is van.
2017. szept. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kettes! Hány éhes gyereket láttál már az iskolában!?

Én egyet biztosan, a válogatós fiamat.

Mivel napközis muszáj befizetnem neki a menzát. Szóval örülök ha rá lehet venni valamivel, hogy megegye az ottani ételt.

És nem. Nem volt mindig ilyen!

Babaként, bölcsisként mindent megevett...

Ráadásul ilyenkor büszkén meséli hogy kapott piros csillagot a konyhás nénitől.


Vagy tán te is konyhán dolgozol, és aggódsz el ne fogyjon az ebéd? :-D

2017. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Ja, első válaszoló voltam.
2017. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

#7

Szakemberként pontosan tudom, mennyire káros, ha egy gyereknek tönkrevágják a természetes evésszabályozását ilyen eszközökkel.


Ahogy szülőként nagyon nem örülnék, ha ezzel zavarnák össze a gyerekem természetes ritmusát.


Az elhízásbetegség, cukorbaj, szív-és érrendszeri betegségek, magas vérnyomás stb. országában, ugyebár.


S mint kitaláltad: nem, nem vagyok konyhás. Azért sem teszek olyat, amire csak egy konyhás hiheti, hogy normális.

2017. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9-es!

értem mit írsz, ezekkel a tényekkel nem is akarok vitába szállni. De a fiam pont nem ide tartozik. Most fogta a dr. Nő hízókúrára. Én is örülnék ha több mindent megenne. Ez a díjazás nála motiváció...

2017. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!