Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek gyermeke ötös tanuló...

Akinek gyermeke ötös tanuló volt alsóban: Hogyan szeretett meg tanulni? Hogyan motiváltad? Jutalmazás előfordult?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen, ha írtok

2016. márc. 21. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Huh bár én már nem lakom szüleimmel,de öcsém most 7-es,szín 5-ös első óta,sőt sok tárgyból dícséretes is. Mellé jár csomó plusz órára. Nem volt jutalmazva úgy,hogy mondjuk zsebpénz ilyesmi,de mindig mindent megkapott.Telefon,német tábor stb. Én sajnos nem voltam sose szorgalmas.Öcsém az volt elejétől is,tudja,hogy ha vinni akarja valamire,seggelnie kell.De sokat számít szerintem,hogy leülsz vele,ha valamit nem ért,vicces és jól érthető hasonlatokkal tanítod meg.
2016. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Ismerek kettő kínai és egy külhoni magyar családot, az ő gyerekeik mindig mindenből jelest kaptak. A magyaré orvosit. Úgy motiváltak, hogy elverték, ha nem volt hajlandó tanulni és nem jelest írt. Nem mehettek bulizni sem. Magántanárhoz jártak sok tárgyból. Én sem értek ezzel egyet, de mind a legkitűnőbb egyetemen végzett kitűnő diplomával. Több nyelvet is beszélnek, nemcsak az anyanyelvükön makognak. Nem 80 ezerért dolgoznak 3 műszakban.
2016. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Keresztlányom: érdeklődő, okos gyerek. Eleve szeretett tanulni, nem kellett "megszerettetni" vele. Már oviban is sokszor játszott iskolásat. Mindig kérdez, kap is választ.

Nem, tanulással kapcsolatosan nem kap direkt jutalmat. Egyébként nyilván jól bánnak vele.


Testvéremmel együtt mi is ilyenek voltunk. Gondolom nővérem is ugyanazt próbálja tovább adni, mint amit anyukánk tanított, hogy "magadnak tanulsz, nem nekem. Te jársz vele jól. A tudás az egyetlen, amit sose vehetnek el tőled.".

2016. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ez attol is fugg, mi motivalja a gyereket. Ha nincs semmi motivacioja, akkor a szulonek kell segitenie abban, h talaljon motivaciot a tanulashoz, akar erdekelje az adott tantargy, akar azert, m mas is tanul stb. En sajat magamra ugy emlekszem vissza, h en nagyon versenyorientalt voltam, es nem birtam elviselni, ha mas jobban tanult, mint en. A real targyakat gyuloltem, de inkabb megkertem a szuleimet, h fogadjanak magantanart, h jobb jegyeket kapjak, es inkabb keszultem azokra is kemenyen. A szuleim semmivel nem hajtottak, vagy motvaltak, m lattak, h nelkuluk is tanulok. Ocsemet egyaltlan nem erdekelte a tanulas es turelme sem volt, viszont o nagyon okos es tanulas nelkul is sikerult mindig kozepes vagy annal jobb atlaggal zarnia. Vele probaltak egyutt tanulni a szuleim, mindent megtettek, h megszerettessek vele a tanulast, de mivel nem erdekeltek az eredmenyek es a jo jegyek, ezert nem tanult.
2016. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk nincs teljesítménykényszer, ha valamiből négyes, akkor négyes. Mindig dicsérem, ha jó jegyet hoz, ha meg rosszabbat (akár egyest is), megbeszéljük, hogy mi volt az oka, és biztatom, hogy majd kijavítja. Ha igényli, segíteni is szoktam neki.

Másodikban aztán a lányom úgy jött haza évzáró után, hogy sajnálja, hogy sokan kaptak jutalomkönyvet a kitűnő bizonyítványukra, ő meg nem (egy négyese volt). Közölte, hogy márpedig ő kitűnő lesz. Harmadik félévkor sikerült is neki, nagyon büszke volt magára. Most igyekszik tartani év végéig.

Jutalmazni a félévi biziért jutalmaztuk, illetve a speciális teljesítményekért szoktuk (pl. versenyekre szokott jelentkezni, és ha dobogós helyezést ér el, akkor azért én mindig adok valami jutalmat). De külön a jegyekért nem. Nálunk valahogy kialakult az, hogy megtanulta, hogy magáért tanul...

2016. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

# 5 vagyok, és még annyit hozzátennék, hogy én első óta aszerint kezelem, amit egyszer Vekerdynél olvastam, hogy: az iskola a gyerek magánügye. Igyekszem önállóságra nevelni a gyerekem, természetesen segítem, amiben igényli, figyelmeztetem a házi feladatra, kikérdezem a leckét, ha kéri, de nem erőltetek semmit. Arra tanítottam, hogy az iskola az ő dolga, nem az én kedvemért tanul, hanem saját magáért. Nem azt mondom, hogy "büszke vagyok rád", hanem azt, hogy "büszke lehetsz magadra".

Ha valamiben nem olyan sikeres, akkor nem azt mondom, hogy csalódtam benne, hanem elmondom neki, hogy ezzel a saját dolgát nehezíti.

Kellett egy kis idő, tényleg, de most, harmadikra már "átment". Múltkor például arról beszélgettünk, hogy mennyire nehéz neki matekórán koncentrálni, de tudja, hogy ha nem figyel, akkor utólag sokkal nehezebb felvenni a fonalat. Ma mesélte a tanító nénije, hogy valamiért kihívták matekóráról, és egyedül, önként bepótolta az órai anyagot. Kapott is érte egy ötöst órai munkára.

Én ezt sokkal hatékonyabbnak tartom, mint ha ostorral hajtanám a gyerekem, meg elvárásokat támasztanék felé, vagy agyba-főbe jutalmaznám, így ugyanis sikerült a BELSŐ motivációt kialakítani benne a tanulás iránt.

2016. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Huh, nekem anyám alsóban leüvöltötte a fejem, ha valami nem volt ötös xD Aztán gimibe mentem ötödikben, és hozzászokott a 4,1 átlaghoz :P Ráadásul ő mondja, hogy pl. bioszból csak legyen meg a kettes XD azt tanuljam, amiből tovább fogok tanulni. 15f
2016. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lányom most ötödikes. Alsóban végig kitűnő volt, ezért átvittük egy nyolcévfolyamos gimibe. Azt hittük, hogy itt már csak négyes tanuló lesz, de félévkor megint kitűnő lett.


Óvodás korában mikor otthon dolgoztam leült mellém, hogy ő is dolgozik. Adtam neki papírt és tollat és a maga módján írogatta a számokat. Bekerülve az iskolába / (szerencsés) osztályba sikk volt a gyerekek között tanulni. Minden évben elengedtük táborozni a barátnőivel.

Most ötödikben az új osztályban új barátokat szerzett. A jó tanulmányi eredmények miatt idén két táborba is el fog menni. Érdekes módon választott egy indián tábort és egy matektábort. Ez utóbbin nagyon meglepődtünk, de aztán kiderült, hogy a kedvenc matektanára miatt megy matekozni.


Szóval egy nagy adag szerencse és a gyerek kell, hogy ötös tanuló legyen. Sajnos a fiam már nem ilyen mentalitású (ebben rám ütött). Nála gondban leszünk, mert nem lesz ötös tanuló. Valószínűleg őt majd motiválni fogjuk valamivel.

2016. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy a külső motiváció működik, de hamarosan ki kell alakulnia a gyerekben egy belső igénynek helyette. Ezt tudod a jutalommal erősíteni. Nálunk az volt a "jelszó", hogy a tanulás játék. Már oviban is így álltunk hozzá és megpróbáltuk mindennek a jó, játékos, használható oldalát nézni, örülni a sikernek.

Elsőben minden ötösért kapott 50 Ft-ot, hétvégén vett rajta valami kis apróságot, egy gumicukrot, vagy Lego-figurát. Tudpm, ezt sokan ellenzik, de én eut hasonlónak gondolom ahhoz, hogy az ember a munkájáért fizetést kap. Ha jól dolgozott, akkor kapott. Teljesen mindegy, hogy az egy matrica, vagy pár forint.

2016. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az igazán jók nem tanulnak alsóban. Mit vártok? üljön a szobájában egy könyvvel és tanuljon belőle? alsóban erre nincs szükség, ha nem jön magától az ötös, akkor nem is erőltetném, inkább legyen gyerek, tele négyesekkel
2016. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!