Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szégyelli magát az a...

Nem szégyelli magát az a szülő, aki a gyerekét a másik gyerekkel "versenyezteti"?

Figyelt kérdés

Többször hallottam már ilyet, soknak szemtanúja is voltam.


"Te miért nem tudsz olyan szépen rajzolni mint X?"

"Miért nem jársz már úgy, mint Y?"

"Miért nem vagy olyan jó valamiből mint Z?"


Vagy amikor anyuka meséli, hogy a gyerekének már több foga van, mint X gyerekének Y évesen, a gyereke már fut, bezzeg X gyereke még csak mászik, stb.

Rokonunkról jutott eszembe a kérdés. Voltunk ott tegnap, van egy 3 éves gyereke. Rajzolt a gyerek neki valamit, erre az anyuka elkezdi: szép, de nem olyan szép, amit XY rajzolt az óvodában az anyukájának, te tudsz olyat?


Még elsütött 3-4 ilyen "beszólást" a gyerek felé, én nem bírtam tovább, sajnos olyan vagyok, hogy ami a szívemen az a számon. Megkérdeztem tőle, hogy szerinte ez a gyereknek nem esik rosszul? Azt mondta nem, mert így legalább ösztönzi, hogy XY gyerekét leelőzze!

Én meg megkérdeztem tőle, hogy ha én állandóan dicsérném, az egekig emelném magasztalásban a munkatársát, róla meg elmondanám, hogy mennyivel sz@rabb/bénább/rosszabb, mint ő, akkor őt ez ösztönözné arra, hogy jobb legyen?


Erre rávágta, hogy ja hát az megint más, és különben is mit szólok bele, nekem nincs gyerekem, majd megtudom milyen érzés, mikor sok gyerek már sétál, meg ügyes, az enyém meg még nem.


Én ezen komolyan kiakadtam. Nem szégyelli magát az ilyen szülő? Mit gondol, mi a gyerek? Valami ló, hogy versenyeztetni kelljen? Fel se fogja, hogy a gyereknek mennyire rosszul esik, hogy az anyja mindig másokkal példálózik.

Vagy én gondolom rosszul, és ez tényleg ösztönző?


Mi a véleményetek?

Vagy ti láttatok már hasonlót?


22/L



2015. dec. 26. 10:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem szégyelli mert nem érdekli a gyereke.
2015. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha ésszel nem bírja felfogni, hogy mekkora kárt okoz a gyerekének, akkor nem hiszem, hogy bármi miatt is szégyellné magát.

Egyébként egy önző nő, nem anyának való, ha neki csak az számít, hogy "menőzni" tudjon a gyerekével, és dicsekedhessen, hogy kit miben előz meg.


Nagyon szomorú, hogy vannak ilyen anyák, szegény kisgyereknek nem lesz szép gyerekkora, mert állandó kudarcként fogja megélni, hogy nem elég jó az anyjának.

2015. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Ostoba,buta emberek az ilyenek.

Nem fogják fel,hogy egyszer mindenki meghal.

A legszebb,legokosabb,legügyesebb is.


Képesek az életüket a látszatra fenntartására építeni,amikor olyan rövid.

2015. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt láttam a TV-ben valami idióta amcsi gyerekszépségversenyen.

Az idegbeteg, elhízott, igénytelen, fogatlan, bunkó ogre anyuka üvöltözött a 7 éves agyonsminkelt kislányával, hogy nem mosolygott eléggé, így biztos nem nyeri meg a szépségversenyt. Nem hogy gyereket nem kéne vállalnia, de az ilyet egyenesen büntetni kéne. A saját elcs¤szett életét próbálja bevasalni a gyereken. Ugyanez a "versenyeztetés" kategória is. Ha már anyuka nem tud semmi különlegeset felmutatni, akkor majd a gyerekét használja fel arra, hogy megmutassa, ő különleges, mert különleges gyereket hozott a világra.


Szánalmas az ilyen, és egyáltalán nem való nekik gyerek.

2015. dec. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ezt szinte minden szülő megteszi, csak az a kérdés, mennyire gyakran, és hogy egy konkrét gyerekhez hasonlítja-e mindig vagy mindig egy másik ismerős gyerekhez, aki épp az adott dologban jobb, mint a sajátja. Ezt még a legjobb szülők is megteszik.

"Klasszikus példa", hogy "ha a többi osztálytársad (esetleg egy konkrét osztálytárs) meg tudta tanulni, te miért nem?" persze ha a gyerek az átlagnál ugyan jobb valamiben, de mégis elmarad a szülő elvárásaitól, akkor meg jön a "többi szülő gyereke engem nem érdekel":)))) Ki ne hallotta volna már újra és újra ezeket a mondatokat? Mégis (szinte) mindenki a saját gyerekével is megteszi. Ettől persze még kerülni kellene, mert igen, lehet ártalmas, hacsak a gyerek nem jön rá elég korán, hogy a ilyen megjegyzéseket el kell engednie a füle mellett:S

2015. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Lina63 ***** válasza:
92%

Nem normális az ila szülő.

Nálunk volt régebben mamám részéről ilyen, mama fia meghalt és onnantól unokatesómék voltak a jók, ügyesek, szépek...azt eljutottam egy pontra és beszólogattam: bocsi, hogy nem vagyok x, akár oda is költözhetsz (egy házban laktunk), akkor megkérdeztem ők miért különbek, mint mi?

Anyutól is kapta mindig az ivet, mert, hogy öcsémmel mi is ugyanolyan unokái vagyunk, és anyu bocsánatot is kért, hogy ő még él. Pár ilyen beszólás után visszafogta magát...

Az ilyen szülőnek nem kivánok mást csak, hogy a gyerekétől vissza kapja pl xy anyukája finomabban főz, jobb a kapcsolatuk...

2015. dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem szégyelli. Ennyi fantáziaja, esze, meg kreativitása van a szülőnek, meg intelligenciaja, hogy ilyeneket mond a gyereknek, és akkor oruljel, hogy a többit még nem is hallod. Én már tulvagyok ezen, hogy minden ilyet felvegyek, belefasultam. Menj végig az utcán nyitott szemmel, csomó ilyet fogsz látni. Rengeteg olyan ember van sajnos, akikre egy egeret nem biznek, nem hogy egy gyereket. Nem tudom mit lehetne ilyenkor csinálni, mert az ilyeneknek szent meggyőződésük van, eszük meg nincs, hogy felfogjak, mit magyarazol nekik. Pedig kiváló példát mondtál neki, de látod, szerinte "az más".
2015. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Mikor iskolába kerültem, velem ugyanez történt. Az óvódában nem igazán voltak barátaim, így az első barátságomat nagyon megbecsültem...legalábbis eleinte.

Ő sokkal jobb tanuló volt mint én, sokkal szebb is (én akkoriben elég kerek voltam, és az arcom se valami szabályos), bátrabb és cserfesebb, míg én visszafogott és csendes.

Mikor áthívtam folyton azt hallottam "Miért nem fonodba be olyan szépen a hajad, mint Ő?", "Miért nem tanulsz olyan jól, mint a Barátnőd?", "Miért nem vagy olyan vidám?" Az önbizalmamnak nagyon rosszul esett, főleg, hogy ezt az édesanyám mondta. Mai napig égeti a torkom.

Hogy őszinte legyek viszont volt neki egy nagyon rossz tulajdonsága; hihetetlen akaratos volt. Mindig azt játszottuk amit ő akar, sosem hagyott másokkal barátkozni, de azt elvárta, hogy a szünet mindenegyes percébe vele legyek. Én ehhez túlságosan független lélek vagyok, de mivel az önbizalmamnak fájt a tudat, hogy ő sokkal jobb mint én, behódoltam neki, "hisz én nem érdemlem meg a beleszólást"...tudom, tudom, így utólag butaság, de egy 6 éves bizonytalan gyermeknek, ez a gondolat teljesen agától érthetődő.

Nem voltam rá addig irigy, de egy 4. osztályos esett megváltoztatott mindent. Rajzversenyt hirdettek a 4.-6. évfolyamig, én pedig nagyon szerettem rajzolni. Bár megkértem rá, hogy ne jelentekkezzen nem sértődtem meg mikor ő is benevezett, ha nem is esett júl jól...

Mindketten ügyesen rajzoltunk, csupán nekem jobbak voltak az ötleteim, így mikor megtudtam, hogy a feladat "Az én tökéletes nyaralásom", rögtön ezer meg ezer kép jutott eszembe. Megkérdezte, hogy én mit rajzolok, mire én buta elmondtam neki...bárányhímlős lettem a versenyre, így lemondtam róla. Pár héttel késöbb tudtam meg; a rajzversenyt az én ötletemmel ő nyerte meg, majd letagadta, mikor számon kértem. Ez hatalmas lelki sok volt, mivel csak a kreativitásom volt jobb nála...

De a legfájdalmasabb az volt mikor Anya megdicsérte őt, és azt mondta, hogy "Nagyon ügyesen rajzolsz lányom, de ilyen jót te se tudnál kitalálni..."

Ez az ominózus esett arra sarkalt, hogy a sarkamra álljak. Mindent megtettem, hogy jobb legyek mint ő (bevallom olykor csaltam is...), és a leghűvösebben viselkedtem vele.

Pár hónap után mikor látta, hogy barátságunknak vége, elkezdett csúfolni..."kövér vagy", "buta vagy", és mikor ezt elpanaszoltam otthon Anya azt mondta "Miért kell ilyen kislánynak lenni, hogy az egyetlen barátodat is megutáltatod?"

Elismerem nem viselkedtem a legéredtebben, de így visszatekintve (kissé nagyobb önbizalommal), hogy nem minden volt igaz, amit mondot Anya...

2015. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Ó, hogy mennyi ilyet hallok a játszótéren, engem is kitör a frász tőle. Egyszerűen ennyire tudatlan szerintem. Engem még az is zavar, mikor az én gyerekem a "bezzeg"-gyerek. Annyira sajnálom ilyenkor azt a gyereket, akinek ilyen a szülője.
2015. dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is nagyon rossz úton jár a kedves "anyuka". Aztán majd csodálkozik, hogy ha a gyereke tele lesz kétségekkel önmagát illetően, önbizalomhiányos lesz és azért nem fog elérni semmit az életben, mert hát úgy sem megy neki. Ritka, de végülis előfordulhat, hogy pont az ellenkezője történik, hogy a gyerek csak azért is megmutatja majd. Reméljük így lesz :)
2015. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!