Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elmondanátok a kollégiumi...

Elmondanátok a kollégiumi szokásokról?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy hogyan történik ez? Egy nappal az iskola előtt bementek és ott adnak egy szobát? Vagy hogy? A fürdés az, hogy van? És a kollégiumból mindig el lehet jönni? Hány óra a kimenő? Vagy kérni kell? Van nekik tanulószoba? Létszi írjatok le mindent, hogy nálatok, hogy zajlott le.

2017. nov. 2. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

egyetemi vagy középsikolai? nagyon nem mindegy ...


egyébként meg ja kapsz egy szobában ágyat, aztán majd összecserélgetitek atzzal, aki szimpi. van szintenként egy közös tusoló (álalában), és hát gondolom a beavatás se marad el, de hát az olyan, amin át kell esni, nem szabad antiszociálisnak lenni, mert akkor sosem fogadnak be igazán a bandába.

2017. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Középsulis. Milyen az a beavató? Amúgy köszi a választ!:)
2017. nov. 2. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi iskolánkban (középiskola) úgy volt, hogy tanévnyitó előtt egy nappal lehetett érkezni (előre regisztrálva volt hogy én kollégista leszek, nyilvántartásban van ugye a lakhely meg minden). Volt beköltözési értesítő.

Be kellett mennem a nevelőnőkhöz, ott osztották ki a kulcsokat szobákat. Nálunk csak úgy nem lehetett csereberélni a lakótársakat szobákat... Nem volt elég hely se hozzá..


1 szobában 4en voltunk. Mindenkinek szekrény, ágy és amit magunk bevittünk és elfért.

Volt külön fürdőszoba kb 5 zuhany kabinnal, két sor mosakodó csap tükörrel. Külön helységben volt a mosdó: kb 5 külön ajtós wc-vel.

Volt egy konyha, ott volt egy közös hűtő ahol külön kulcsos fakkok voltak szobánként. Alig fért el benne valami.. kb 2-3 nagyobb éthordó.

Volt egy forgótárcsás mosógép és egy külön centrifuga gép. Ha fiatal vagy, lehet ilyet még nem láttál 😄

Volt tanulószoba, de az emberek inkább a saját szobájukban tanultak. A kisebb korosztálynak viszont kötelező volt.

Volt gép terem ahol 12 gép volt. 1 órákra lehetett feliratkozni a használatára.


Nálunk 3-4 nevelő volt, közöttük voltak elosztva a szobák. A nevelődtől kérsz kimenőt. Tőle kérsz még internet használatot a gépteremben és intézes az ebéd rendelésed.

Kimenő.. Nálunk max fél 10ig lehetett. Ha késtél, elvették a kimenő lehetőséget.


Amúgy nálunk semmi beavatás meg hasonló nem volt... Senki nem szekált senkit, mindenki kulturáltan élt egymás mellett. 

Művészeti középiskola volt ez.

2017. nov. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én pl telefonáltam nekik, hogy van-e férőhelyük, ott pont 24 órás telefonos ügyelet van; egy szobában ott 3 ember van, minden szobára van külön fürdőszoba, hűtőszekrény is van minden szobára külön. Ha azonos iskolából vannak az emberek, akkor raknak össze akár több idegent is egymással, ha valaki másik iskolából jelentkezik, de lenne még férőhely, akkor mivel másik iskolából van, új szobát nyitnak neki, akkor nem ahol hely van, hanem másik szobához kap ő kulcsot. Ja és asszem , talán egy szobához több kulcs is van egyébként, meg ott pl, ahol én voltam kollégiumban, ott nincsen "takarodó" megszabva, szóval bármikor ki-be lehet menni, mindig ül is valaki a portán. A kollégiumnak amelyikben én voltam, nem volt kajáldája, hanem az iskolai kajáldát használtuk akkor, vagy elmentünk a közeli boltba, áruházba kajálni. És kérdezd meg pl, hogy kell-e vinni törölközőt, ágynemű az szokott lenni mindig, szappan talán nem mindenhol.
2017. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ha középsulis vagy, akkoir ott tényleg nem szokott lenni beavatás, legalábbis nem annyira jellemző.

azok még mások ugye mivel 18 alattiak vagytok.

majd akkor a következő fokozat egy újabb élmény lesz.

2017. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy vasárnap este megyünk be és péntek délután megyünk haza. Csoportokra vagyunk bontva, mindegyiknek egy nevelő a vezetője. Első évben közelező a tanulószoba 4-től fél 7-ig, egy 20 perces szünettel 5-től. A következő években csak akkor tanulhatumk szobában, ha az átlagunk 4,5 fölött volt előző félévben. 7-től mehetünk ki első évben 8-ig egy héten egyszer fél 9-ig, második évben fél 9-ig egy héten egyszer 9-ig, harmadik évben 9-ig egy héten egyszer fél 10-ig, negyedik évben fél 10-ig egy héten egyszer 10-ig. Kimenőt a nevelőtől lehet kérni. De ha valami elfoglaltságod van (pl. zongoraóra) akkor azt megbeszélheted a nevelővel és kiengednek tovább is vagy tanulóról is, de akkor a kimenőfüzetet alá kell íratnod az óratartóddal. Vagy ha szüleiddel mész el valahova, akkor szüleid felhívják a nevelőt és megbeszélik vele, akkor is kimehetsz. Minden szobában van egy hűtő, ágyak, szekrény és íróasztal. 2, 4 és 6 személyes szobák vannak. Egy emeleten kettő fürdőszoba van, 6 zuhanyzóval. Ez mellett van egy konditerem, egy infóterem, és minden emeleten egy konyha, ahol lehet főzni/ételt melegíteni. Nekünk volt "beavatási szertartásunk", de nem volt valami nagy dolog. Be kellett öltöznünk valaminek, dalt kellett írnunk, megadott szavakkal verset írni meg sorfeladatok voltak. Nagyjából ennyi. :)
2017. nov. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
na ezért írtam, h középsulis az más. egyetemi koleszos ebavatás azért nem ilkyen kis puhányka, azért ott kitesznek maguikért a felsősök h betörjék az újakat.
2017. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha messze laksz bemehetsz egy nappal korábban is, de nem kötelező. Általában van 3-4 zuhany és azt felváltva használhatjátok. Nem lehet mindig el menni. Kikérőt kérni kell, ami általában 2 óra, de mindenhol máshogy van. És igen, van tanulószoba
2017. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
NeKem az egyik legjobb élményem volt kollégistának lenni. Gólya avató nálunk volt szeptember vége otóberi hónap körül. Ezt a negyedikes évfolyam szervezte, de a tanárok nagyon lecenzúrázták, hogy mit lehet és mit nem. Pl bármi ami kicsit is kellemetlen lehetett, illetve intim lett volna azt egyszerűen nem engedték. Nálam annak idején úgy volt, hogy amikor a középsuliba beíratkoztam utána átmentünk a koliba. Ott jeleztük, hog szeretnénk jelentkezni. Kaptunk egy értesítőt, hogy felvettek, mikor kell beköltözni, mit kell vinni stb. Nagyon nehéz volt az elején de amikor megszoktam utána már jó volt. Voltak programok, sport események stb. Volt amire szívesen mentem, volt amire nem, demost már felnőtt fejjel már tudom értékelni. Most 3 gyerekem van főiskolára járok és nagyon sok dolgot hasznosítok amit ott kaptam.
2017. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem emngedték? jó hát mondjuk eleve a jobb beavatásokról a tanárok nem igazán értesülnek :)
2017. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!