Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskolapszichológus mit...

Az iskolapszichológus mit csinál pontosan? Milyen esetekben segít? Valakinek van személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisgyerekem iskolájában alkalmaznak most egy ilyen szakembert, kérdeznék tőle pár neveléssel kapcsolatos dolgot, mivel valódi egyéni terápiát nem tudnék kifizetni. Vagy ha kérdezek tőle, az már annak számít?
2017. nov. 10. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolapszichológus ingyen van. Legalábbis nálunk tuti.
2017. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Mindenhol ingyenes az iskolapszichológus a diákoknak. Nevelési szaktanácsadást viszont nem tart, nem ez a feladata, neked pedig nem fog terápiát adni, mivel nem erre van kiképezve/nem ez a szakterülete. Vagy ha én értelmeztem félre és a gyereknek kell terápia és ezzel kapcsolatban akarsz tőle kérdezni, mert te nem tudnál egy egyéni terápiát kifizetni a gyereknek, akkor inkább küldd el a gyereket hozzá egyedül, mivel ingyenes.
2017. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kérj időpontot hozzá, és beszélj vele. Az a feladata, hogy a gyerekekkel kapcsolatos bármilyen problémában segítsen, de ha esetleg úgy érzi, nem tartozik a munkakörébe, amit kérsz, akkor meg fogja mondani, és nyilván tanácsol valami más segítséget (pl. nevelési tanácsadó aka Pedagógiai Szakszolgálat).

Elvileg azért jó, ha az iskolában van pszichológus, mert ő be is tud ülni az órákra, hogy megnézze a gyerekeket/tanárok „élesben”, szóval nem csupán elmesélés alapján kell véleményt alkotnia az iskolai konfliktushelyzetekről. Nálunk volt olyan gyerek, aki járt hozzá egyedül, én pedig, mikor a fiamra panaszkodtak a tanítónők, több alkalommal jártam nála, ő beült órára, és beszéltünk a helyzetről.

2017. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!