Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A kisfiam 2011 novemberi, így...

A kisfiam 2011 novemberi, így év vesztes, jövőre menne iskolába, de még nagyon nehezen köthető le a figyelme. Az óvónők szerint hogy csak 2019-ben menjen. Szerintetek rossz az, ha 7 évesen kezdené, de 8 éves lesz azon az őszön amikor iskolába megy?

Figyelt kérdés
2017. nov. 14. 16:56
 1/8 anonim válasza:
76%

Én óvodapedagógiát tanulok egyetemen. Nem baj, hogy később megy csak legyen rá felkészülve.

Ha úgy megy iskolába, hogy még nem érett rá akkor sok problémája alakulhat későbbiekben az iskolába

2017. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem azért lenne rossz, mert sokkal idősebb lenne a társainál, és emiatt kilógna. Értem én, hogy nehezen köthető le, jobb is lenne neki így elvileg, ha nem lenne az iskolapadba kényszerítve, de nem fog tudni beilleszkedni. 1 év még oké, de 2 sok.
2017. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Majdnem egy év van addig, még sokat változhat. Az óvónők véleménye hasznos, de kikérném a nevelési tanácsadó véleményét is, mert mégis csak közel 8 éves lenne már akkor.
2017. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
8 évesen minden tekintetben ki fog lógni a többiek közül. A lányomnak volt egy osztalytarsa, aki 8 évesen kezdte az iskolát. Másfél fejjel magasabb is volt a többieknél, látszott rajta, hogy sokkal idősebb mint a kis 6 évesek. Sosem tudott beilleszkedni szegény.
2017. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem hagynám még egy évet oviban, pont amiatt, amit az előző válaszolók mondtak.

Inkább ebben az évben elvinném fejlesztésre (pl TSMT), amivel a figyelme biztosan javulna jövő szeptemberre.

2017. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Még 1 év van suliig adig változik sokat én nem hagynám 7 évesen muszály mennie mert az ovibol már elkell mennie oda max 7 éves korig járnak gyerekek.
2017. nov. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 8 éves iskolakezdés már nagyon durva szerintem, tényleg jóval idősebb lesz a többieknél, főleg azoknál, akik időben kezdik a sulit, 6 évesen. Nekem negyedikes a fiam, itt ugye tanév elején még majdnem mindenki 9 éves, év közben töltik a tizet. Két gyerek van, aki 8 évesen kezdte az elsőt, idén már a 12-t töltik. Szerintem ez nagyon nagy korkülönbség egy osztályon belül.

Jó, mondjuk nálatok ennyire nem lenne durva, hiszen végül is 7 évesen kezdene, csak hamar betöltené a 8-at, de akkor is simán benne lehet a pakliban, hogy kilóg közülük.

2017. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a Pedagógiai Szakszolgálat javaslata kell az iskolakezdés további halasztásához, ha a gyermek 2018 december 31.-ig betölti a 7 évet. Ha ott tényleg ezt javasolják, annak komoly oka van és érdemes hallgatni rájuk. Viszont ilyenkor szakvélemény készül a gyerekről, amiben megnevezik a megfelelően fejlett és az elmaradó területeket, szükség esetén kivizsgálásokat javasolnak, súlyos figyelmi probléma esetén pl. gyermekpszichiátriát, esetleg szemészetet, hallásvizsgálatot, és fejlesztést is előírnak. Akár az óvoda számára, akár a Szakszolgálatban folyó foglalkozásokat, illetve otthon végzendő feladatokat. Az is lehet, hogy pszichológia terápiát javasolnak, mert lelki okokat sejtenek a túlzott mozgékonyság, leköthetetlen figyelem mögött.

Egyszerűen óvodában hagyni, és csodára várni ilyen korú gyerekkel már nem szabad.

2017. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!