Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kiemelkedő zenei tehetségű...

Kiemelkedő zenei tehetségű gyereknek jó lenne a Waldorf iskola? Vagy inkább zenei általános iskola, pl. Marczibányi tér (Bp II)?

Figyelt kérdés
Vajon hol a legjobb neki?

#Waldorf #iskolaválasztás #zenei tehetség
2017. nov. 17. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom waldis gyerek anyukájától, hogy versenysportolni nem engedik őket a waldiban. Így nyilván zenélni sem komolyan. Mert rossz dolognak tartják a korai specializálódst, az átfogó, laza ismeretszerzésben hisznek kiskorban.
2017. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább a zenei általános.
2017. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

A családban két gyerek jár Waldorfba, mindketten elsős koruk óta járnak zeneiskolába, egyikük egyesületben sportol is. De igaza van az első hozzászólónak, a sportot nem támogatják, viszont ez nem szokta érdekelni a szülőket, ahogy én látom.


A Marczibányi téri Kodály iskoláról személyes tapasztalatunk van. A hangszeres zenét nem támogatják, csak a kórusokra fókuszálnak, mert a dirinő versenyzik az R-es osztály kórusával. Persze van lehetőség hangszeroktatásra járni (sok oktató elég gázos emberileg), és ha tényleg szupertehetséges, akkor fogják vele verni a mellüket.


Ha érdekel, írok még privátban, de a helyedben, ha csak ez a két suli jön számításba, nem a zenei tehetség támogatását venném szempontnak, hanem azt, hogy milyen a gyereket, és mit akarsz neki.

Ha érzékeny lelkű, akkor Waldorf, ha kemény, és bírja a poroszos rendszert, akkor Kodály. Ha azt akarok, hogy legyen gyerekkora, akkor a Waldorf, ha úgy gondolkodsz, hogy jobb, ha mielőbb megtapasztalja, milyen kegyetlen a világ a tanárainak a szívatásain, alázásain keresztül, akkor a Kodály.


A 2. kerületi nevtanban mondta egyszer egyébként az egyik pszichológus, hogy a legtöbb náluk a kodályos gyerek. És nem azért, mert egy épületben vannak. :)

2017. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A waldorfban nem szabad zenet halgatni!!!! Felvetelrol semmi zene, csak eloben...Szinfonikusok nem johetnek szamitasba...nezz utana...
2018. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én a Kodályba járok, szeretem,

a Waldorffal nincs tapasztalatom, csak osztályfőnököm 3 gyereke jár Waldorfba. Ő ének tanár, az r-es kórus betanítókarnagya, a férje meg trombita művész az opera zenekarában, a lánya pedig az opera gyerekkórusába jár. Konkrétan a 3 gyerek a zenébe született bele, és állítólag semmi baj nincs, ha meg van, akkor nem nagyon érdekel senkit...

2020. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!