Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnátok ha a gyermeketek...

Mit szólnátok ha a gyermeketek iskolájában bevezetnék az egyenruha viselést?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 22:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
55%
Nem örülnék. Nem értem, hogy ennek miért lehet egyáltalán örülni. Vagyoni különbségeket sajnos nem fogja eltüntetni, mert az nemcsak a ruhában ütközik ki. Meg szerintem kell hagyni kibontakozni őket.
2017. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
29%
idiota köpenyeknek nem örülnék,viszont valami csini lányos kisrucinak vagy szoknyának igen.
2017. dec. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az egyenruha nem ugyanaz, mint az iskolaköpeny.

Köpeny alatt öltözködhetsz másképp... sőt látszik is a ruhád!

Az egyenruha nem ad lehetőséget a változatos öltözködésre....


A köpeny oké, hisz hordtuk is a nyolcvanas években :-)


Egyenruhát ne!

2017. dec. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Bennem azért merült fel ez a kérdés mert a kisfiam aki másodikos épp a minap mondta hogy mennyire sajnálja az egyik osztály társát mert neki csak olyan ruhái vannak amiket a testvéreitől örökölt. Látszik hogy nem jó a méret, vagy apró kis szakadások vannak rajta, a minta le van kopva, vagy épp a nővére lányos polóját veszi fel ha nincs másik. Kisfiam mondta hogy ő örülne ha nem látszódna egyikük ruhája sem mert akkor nem bánthatnák azt aki nem tud szépen öltözni
2017. dec. 2. 06:28
 15/37 anonim ***** válasza:
85%

Az angliai jó ott nem látszik a vagyoni helyzet az enyenruhán ,

De itthon inkább az iskola köpenyt látam mint anyagi helyzet eltakarására ,de ez nem megy mert gyerek ahogy kiszabadul sulibol leveszi és látszik ki mibe van .

Vagyoni helyzett nem lehet eltüntetni .

Én nem örülnék egyátalán ilyenek ,én magam is utáltam mikor én suliba jártam.

2017. dec. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
62%

Nem örülnék neki, iskola váltás is lenne belőle.

Alsós osztályokban még jó de az idősebbekmek kell fejlődjön az ízlése. Mellesleg nem olyan olcsó az az egyenruha.

Lenne ott hiszti ha nem adhatnál nadrágot a lányodra és úgy menne ki hógolyózni.

2017. dec. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
79%

És vajon annak a kisfiúnak miből vennék meg az egyenruhát a szülei, ha csak láthatólag használt, kinőtt, méretben sem passzoló ruhákat tudnak ráadni a szülei?

Mert az iskolai egyenruha sem lenne ingyen.

Unokahúgaim középiskolások (vidéki kisváros, átlagos középiskola)

Egyiküknél kötelező iskolai egyen sál/nyakkendő van: 6 ezer forint (minden évfolyamnak más színű, még csak meg sem tudod venni az elballagottaktól)

A másik iskolában kötelező iskolai egyen ünneplő blúz (fiúknak ing) Beiratkozáskor meg kell rendelni (ha kinőtted,rendelj másikat) 11ezer forint.

Ennyiből az esőáras turiban még télen is felöltözöl tetőtől talpig.

Egyenruhából 1 garnitúra nem lenne elég.

Pont arra lenne pénze annak a szülőnek, aki még turiból sem tud ruhát venni a gyerekének.


Az iskolaköpenyhez annyit:

A hetvenes években jártam iskolába. Nekünk kötelező volt az iskolaköpeny. Már akkor is volt bőven választék belőle mind anyagát, mind fazonját tekintve (rövid, közepes, hosszú, cipzáras, gombos, karcsúsított, ilyen-olyan díszített, felgombolható fehér galléros.....) Nem szólva az ügyes kezű anyukák/nagymamák (esetleg varrónő) által "feljavított" köpenyekről.

24 osztály járt a giminkbe, de sorakozókor egy olyan osztály se volt, ahol a lányok egyforma köpenyben lettek volna.

2017. dec. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
75%

Angliában lakom, itt egyenruha van, ez a legjobb dolog a világon.

De ahogy előttem is már írták ez egyáltalán nem drága, hisz az összes boltban, pl. Tesco meg lehet venni, az a lényeg hogy pl. szürke nadrág legyen.

Egyedül annyi hogy a címeres pulóvert, zakót az iskolában lehet venni , viszont ezeket felsőbb osztályosok szülei árulják, így olcsón hozzá lehet jutni.

2017. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
20%

Tanulóként írom , ha itt be vezetnék a gimiben én le lépnék innen az fix , még ilyen hülye ünneplő ruhát se veszem fel , nem hogy egyenruha , minden ünnepségre ahova kötelező el mennünk oda is fekete farmer meg fekete ing meg sokásosan sport cipő és kész . Ebből volt is balhé rendesen , de rá jött az ofő , hogy én utálok ki öltötni , érettséginél meg szalagavatonál nehezen rá veszem magam , de soha sehol máshol . Ahogy feljebb is írták gimi pont erről szol , hogy a saját stilusunkat mutassuk és a saját világunkat éljük normális keretek közt .

Vallásos iskolákban még meg értem az egyenruhát meg álltalánosban , de sehol máshol nem .

2017. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg azt hiszitek, hogy egyenruhával eltűnnek a vagyoni különbségek? Attól még ugyanúgy látszódni fognak... telefon, írószerek, uzsonna, ékszerek, szabadidős tevékenységek, ki hol volt nyaralni stb... Nevelni kéne a szülőknek a gyerekeiket, nem pedig megpróbálni eltakarni mindent.
2017. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!