Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnátok ha a gyermeketek...

Mit szólnátok ha a gyermeketek iskolájában bevezetnék az egyenruha viselést?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 22:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén megvallva semmi potenciált nem látok az egyenruhában. És az előttem szólónak van igaza. Attól még ugyan úgy lenne aki Iphonnal nyomul és lenne olyan aki egy 20-30as telóval mindenben meg lehet találni a vagyoni különbségeket, nem csak az öltözködésben.

Ezenkívül szerintem nem a ruhán kell változtatni hanem az embereken. Amikor egy kisgyerek a másik ruháját nézi, és azt mondja, hogy hát sajnálom őt amiért rosszabb ruhái vannak :/ persze mit nézzen, de ...

Ha ugyan olyan ruhák lennének, akkor előtérbe kerülne, hogy miért van ez miért van az. Mindig lesz olyan, aki más lesz máshogy néz ki és akkor őt lehet sajnálni :/

2017. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
55%

Na azt próbálják meg! Azonnal más hova menne a gyerek!

Bár nézzük Japánt: ott sok helyen van egyenruha, lányok pedig csak szoknyát hodhatnak iskolába. Ahogy nőnek, úgy lehet egyre rövidebb. És télen is ezt kell hordaniuk!:o igaz,kapnak valami harisnya félét, de akkor is.

Lányomat ismerve, közelébe sem megy nyáron sem a szoknyáknak, hát akkor télen.. Meg ő nagyon fázós, legalább 2-3 réteg pulcsit felvesz, ezekben az egyszál blúzokba fázna.

2017. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
44%
Én diákként mondom, hogy nekem tetszene.
2017. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
53%

Baromság. Én még az a korosztály vagyok, akiknek kötelező volt a köpeny. Ki is játszottuk, kifiguráztuk. Pl. nekem anyukám rövidre vágta az ujját, derekát, gyakorlatilag csak egy mellény volt - de volt, nem tudtak belekötni. Egy srác meg vett egy hosszú, bokáig érő melós köpenyt, olyat, mint amit régi raktáros szakik szoktak hordani.


A vagyoni helyzetre hivatkozni is ökörség. Az én kislányom csak óvodás, a múlt héten vettünk egy új autót (7.5 m), de járnak oda gyerekek, szülők ettől olcsóbb, de sokkal drágább kocsival is. Most mindenki vegyen egy egyen - alap Suzukit vagy Daciát, ne látszódjanak a különbségek?


Ébresztő, 2017 utolsó hónapja van!

2017. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
43%

Bár az én kislánYom még nem iskolás, de igazán örülnék annak, ha bevezetnék az egyenruhát. Minket hála az égnek nem fenyeget, hogy a gyerekemet le fogják majd nézni az anyagi hátterünk miatt, de sajnos a mai nagyszerű szülői nevelésnek köszönhetően, amint a gyerek megtudja különböztetni a ruha márkáit, máris különbséget tesz gazdag és szegény közt, ami nagyon negatív és helytelen viselkedés. Miért ne lejetne egy szegényebb családból származó gyerek is pont olyan jól nevelt, barátságos és értékes ember mint egy gazdagabb családból származó?

Egyébként a gazdagabb anyagi háttérrel rendelkező emberekre pont nem mindig igaz a barátságos, a jólnevelt és egyéb ilyen jelző.

Legyen csak egyenruha és tanulják meg a gyerekek, hogy ők egyenlők. Hogy később egyenlőrk lesznek e, az meg csak rajtuk áll

2017. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
73%

Az én gyerekeim jártak angol iskolába, természetesen egyenruhában. Nagyon jó találmány. Nem vesztették el az egyéniségüket.

Az egyenruha nem azért van, hogy egyen embereket neveljen. Aki ezt mondja még életében nem járt ilyen helyre. Összetartást, helyhez tartozást fejez ki.

2017. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem bírná egyetlen iskola sem, hogy minden tanulójának 5 váltás egyenruhát adjon és automatikusan pótolja az elhasználódott, elszakadt ruhákat. Ha nem az iskola állja akkor ki? Vagy a fiúgyermek hordja a 2-3 évvel idősebb lányestvére levetett egyenruháját? Pl. szoknyát?

Nálunk mikor a suliban megpendítették az egységes színű tornaruhát, és rákérdeztem, hogy ezt hogyan és mikor lehet az iskolától átvenni, illetve mit ad a tornaórához, hirtelen nem is lett olyan fontos.

2017. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 apababa ***** válasza:
76%
A köpenyt nem csak a vagyoni helyzet eltüntetésere vetették fel annak idején, hanem elsösorban azért amire a köpeny valóban használatos, nevezetesen hogy védje az alatta lévő ruhát a munka közben előforduló esetleges szennyeződéstől. Akkoriban mondjuk még voltak gyakorlati órák és tintapatronos töltőtollal irtunk. Ezenkivül bent ebédeltünk és reggeliztünk is.
2017. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
16%
Egyenruha... a vagyoni helyzet eltakarására? Jó, adjunk neki egy esélyt. De akkor legyen minden gyerek legyen kötelezően kopasz, hátha valakinek Zsidro Tamás fodrászatára is futja. :D
2018. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
68%
Látom, itt csak azok értik, miért jó az egyenruha, akik külföldön élnek. Nem azonos az iskolaköpennyel, bár én nem panaszkodom, nekünk csak alsóban első és másodikban kellett hordani. De! Ha Angliát hozzuk fel példaként, iskolánként változó, és tényleg minden ruhaboltban meg lehet venni az egyenruhát. Kivéve a drágább sukik egyenruhája, de nyilván, aki olyanba járatja a gyerekét, az meg nme problémázik, hogy az egyenruha sem a Primark-os, Tescos fekete nadrág és fehér póló vagy ing. Nem, nem tünteni el a társadalmi különbségeket, nyilván, de ahogy az egyik hozzászóló már írta, valóban erősíti az összetartozást és a csapatszellemet. (Lehet lepontozni, de nem a ruhában kell a diáknak kibontakozni. Meg ha jól tudom, az iskolai házirendekben benne is van a kirívó viselet, legalábbis tíz éve a miénkben még benne volt.)
2018. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!