Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnátok ha a gyermeketek...

Mit szólnátok ha a gyermeketek iskolájában bevezetnék az egyenruha viselést?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 22:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg lehetne szokni, emellett pedig nem lenne a ruházat miatti kiközösítés mert pl. valakinek hú de nagy márkás cipője van, a másiknak meg egy kínai...
2018. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
53%
Külföldön élek, de nem olyan ördögtől való az az egyenruha, még télen sem. A gyerekeim iskolájában például a fiúk rövidnadrágot, a lányok pedig szoknyát hordanak egyenruhaként télen is, de semmi gondunk nincs vele, eleve így nevelődtek, így szokták meg. Sem a fiam, sem a lányom nem mondta még sosem, hogy fázna, sosem okozott gondot nekik, hogy rövidnadrágban/ szoknyában kell lenni télen is, ehhez szoktak hozzá. Otthoni szemmel nyilván nagyon fura lehet, hogy számukra teljesen természetes az, hogy télen is rövidnadrágban/szoknyában vannak, akkor is ha mondjuk esik a hó. Mindenesetre ezzel együtt én jó dolognak tartom az egyneruhát.
2019. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem, mi a baj az egyenruhával, és miért pontozzátok le azokat, akik külföldön élnek, és pozitívan írnak az egyenruha viseléséről.

Ha belegondoltok, a felnőtt életben is ott van az egyenruha, postán, hivatalban, rendőrségen, kórházakban is mindenki egyenruhában dolgozik, nem kedvenc zenekaros pólóban meg szakadt farmerben. Az egyéniség nem vész el attól, mert Psitikének már első osztálytól fehér pólóban meg sötétkék nadrágban kell órákra járnia pókemberes felső helyett.

2019. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, köszi a lepontozást. Esetleg meg is tudnátok indokolni? Kíváncsian várom, mi baj az egyenruhával. Nem iskolaköpenyről volt szó.
2019. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Megindokolom neked, 34-es a saját lepontozásomat: a posta, kórház stb munkahely, ahol a dolgozó a cégét képviseli külső ügyfelek előtt, ott ő nem mint Kis Mariska jelenik meg, hanem mint Postás, A Dolgozó, ahol mindenkinek egyformán kell viselkednie a szakma szabályai szerint. Az iskolában viszont a gyerekek nem képviselnek a külvilág felé semmit, kivéve persze, ha mondjuk iskolai kórusként elmennek szerepelni, akkor legyen egységes ruhájuk a látvány kedvéért. A gyerekeknek önmagukat kell képviselniük, megjeleníteniük, teljes valójukban, önkifejezéssel, mert most alakul ki a személyiségük, aminek a külsőségeit nem kell elrejteni. Nem kell, hogy egy egységes massza legódarabkái legyenek. (Hogy köpeny vagy egyenruha, az teljesen mindegy, a köpeny is egyenruha.)
2019. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy én is Angliában élek, sok olyan barátom van, akik már 4-5 (!) éves koruktól egyenruhát hordtak, és nem lettek massza. Szóval ez baromság úgy, ahogy van. Nem arról van szó, hogy egyből legyen az egész úgy mint Japánban, ahol az iskolában tilos, hogy látszódjon a gyereken a negatív érzelem. Nálunk a suliban volt egyenpóló, nem mindennap, hanem rendezvényeken, de mi sem lettünk massza. Az a baj a társadalommal, hogy baromira a külsőségeket nézi, tehát az egyedi öltözködés=egyéniség. Nézz be egy művészeti középiskolába, a diákok 90%-a farmerben és fekete pólóban jár, pedig állítólag a művészek mind egyéniségek. Legalábbis anno 2002-ben így volt, de ha szóba álltál velük, rájöttél, hogy igenis mind nagyon érdekes személyiség.
2019. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Én nem pontozok se fel, se le senkit, mert pont teszek erre a pontozásra magasról. Legfeljebb azt szoktam lepontozni, aki nem a témára válaszol, vagy kötözködik.

De a témára válaszolva. Lehet, hogy az egyenruha nem vesz el semmit a gyerektől, de nem is ad semmit neki. Legfeljebb annyit, hogy a dongalábú Ödönkét szivatni fogják a rövidnadrágban, ugyanúgy mint a szőröslábú Julikát, meg a ket dekás extra sovány gyereken is ugyanolyan szánalmasan fog kinézni az egyenruha, mint a kétmázsáson.

Télen fázni fog benne a fázós, nyáron meg izzadni fog benne a hidegkedvelő, mint a ló.

Értelme nincs, csak felesleges gond és teher a szülőnek, frusztráció a diáknak, vagy ha nem is, nem ad az élethez semmit.

2019. júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!