Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hova tudok fordulni?

Hova tudok fordulni?

Figyelt kérdés

A lányom osztályfönöki döntéseivel nem igazán értek egyet,igazságtalanbak tartom a büntetéseit amiket kiszab.

Próbáltam megbeszélni vele,sokertelenül.

Majd az igazgatóhoz fordultam szintén nem sok sikerrel.

Szerettük volna ha másik osztályba kerülhetne ezt szintén nem engedélyezték,csak azt hogy váltsunk iskolát.

Kérdés aki járt már hasonlóban:

Ha meghoz egy pedagógus egy döntést akkor a szülőnek semmi joga nincs azt kifogásolni?


2018. jan. 3. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag tudod, hogy iskolát kell váltani.

Lehet, ők látják annyira tárgyilagosan a gyerek dolgait, te pedig árnyatabb képet kapsz otthon a gyerekedtől.. szerintem ennyire gyerek ellen nincsenek, csak nagyon kirívó esetekben..

2018. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szerintem igen.

Hisz leirtam amiket tapasztaltam.

Nem szent a gyerekem ez tény,de hogy legyen igazságérzete a gyerekemnek ha őt büntetik a többit nem?

2018. jan. 3. 18:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kicsit bővebben írhatnál róla,milyen esetek voltak.Kívül állók lehet objektívabban látják az esetet,mert valószínűleg benne van némi elfogultság a lányod iránt,ami természetes.
2018. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Rendben.

Leirok mindent

Dohányozni látták állitólag iskola időben az iskolán kivül./azt nem tudom hogy került ki az iskolából,állitólag a tanár tudott róla/

Ezt jelezte az osztályfönők fel,természetesen megkapta tőlem a büntetését.

Nem értek vele egyet hogy cigizett,illetve kipróbálta.

A kővetkező eset ő és egy osztàlytársnője civakodtak oda-vissza k...ták egymást.tudomásom szerint nem csak a lányom piszkálta a lányt hanem többen.

Az osztályfönők elmondása szerint tudja hogy a lányomtól ered ez és nem a másik láytól ezért azt a büntetést kapja hogy nem mehet az osztálykirándulásra.

Kértem higy tisztázzuk az esetet hogy megkérdezhessem hogy a lány miért beszél igy a lànyomról,erre ő válaszként azt mondta hogy az édesanyja beleegyezése kell.

Másnap közölte hogy az anyja nem engedi ilyennek kitenni a lányát igy az én lányom megkapta a büntetést,de ő nem.

2018. jan. 3. 18:52
 5/20 A kérdező kommentje:
*elengedte őket a tanár iskola időben
2018. jan. 3. 18:53
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem igazságtalan a döntés. Mégis mit kellene csinálnia, ha kezelhetetlen a gyereked? Az egyetlen hiba, hogy a másik lány nem lett megbuntetve, de ettől a tied még jogosan kapja a büntetést
2018. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szerintem az.

Szabhatott volna ki mást is,igazán nem hat meg az osztálykirándulás sőt a zsebembe hagy 30000 forintot,de lelkileg a gyereknek ez úgy jön le hogy kiközösitették.

2018. jan. 3. 19:47
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Akkor a gyerek majd megtanulja, hogy nem kvaz le többet senkit. Ennyi
2018. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ez komoly?

Igen tanulja meg,de a másik félnek nem kell ugye?

2018. jan. 3. 19:53
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Pont olyan példákat írtál, amiről nem tudhatod, hogy kinek van igaza. A tanár végig ott volt, te nem. A lányod otthon ködösít, a tanár nem. Jogos az iskola részéről a büntetés. Nem cigizünk, nem káromkodunk és főleg nem hagyjuk el az iskola területét iskolaidőben. Megbízhatatlan a lányod, én sem vinném így el osztálykirándulásra. Tudod, ott 100%-ban a tanár felelőssége minden. Egy lázadó kamasz ön-és közveszélyes is lehet. (Természetesen nem nagy dolgokra kell gondolni).
2018. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!