Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az apasági nyilatkozat...

Mi az apasági nyilatkozat menete? Hova kell fordulni?

Figyelt kérdés
A helyi hivatalban tudnak segíteni? Mikortol erdemes elintézni?
2017. nov. 7. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Körzeti kormányablakba kell menni, és alapvető iratokat kell magatokkal vinni. Ott kell lenni mindkettőtöknek, kellenek az aláírásaitok és a beleegyező nyilatkozatotok. Minden papírt ott adnak.

Nem nagyon emlékszem, de talán kell a kiskönyv is? Mindenesetre legyen veletek.. Mindig jól jön.

2017. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezer hála.:)
2017. nov. 7. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a helyi jegyzőhöz kellett időpontot kérni.

Mindkét félnek ott kell lenni az irataival, és úgy rémlik kellett a nőgyógyásztól is egy papír a szülés várható időpontjáról. Alá kell írni egy nagy halom papírt és megmondani, hogy mi lesz a gyerek vezetékneve.

Elintézni szerintem elég az utolsó hónapban, a lényeg, hogy a szüléskor legyen nálad 1 példány

2017. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát mi a helyi hivatalba mentünk be, nem a kormányablakhoz. Kellenek mindkettőtök iratai. Nekem a védőnő adott egy igazolást, amit a nőgyógyászommal alá kellett íratnom, azt is vinnünk kellett. Vittem a kiskönyvet is. Nagyon sok papírt kell aláírni. Érdemes időben megcsináltatni, ha véletlen idő előtt megszületik a baba, akkor meglegyen. Nekünk 4héttel hamarabb jött, szóval jó, hogy nem hagytuk a vègére.
2017. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kozben beszeltem a faluban levo jegyzovel. A szomszed nő az és a lányával jóban vagyok szval szerencsere azonnal kaptam választ. Eltudjuk itt helyben intézni!:)
2017. nov. 7. 20:39
 6/9 A kérdező kommentje:
De allitolag max olyat fogadnak el ami a baba erkezese elott 3 honappal keszult kesobbit nem. Ez igaz?
2017. nov. 7. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt nekünk is mondták.
2017. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal korábban nem érdemes intézni, mert ha három hónapnál régebbi, akkor már nem érvényes. Igaz, akkor sincs semmi különös, csak akkor a kórházban még csak az anya nevére fogják anyakönyvezni a babát, de utána ezen bármikor lehet változtatni, a gyerek születése után is megtehető a nyilatkozat.
2017. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8# igen mondták csak az sokkal hosszasabb folyamat mert az már névváltoztatás kategória
2017. nov. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!