Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lehet egy gyerek iskolaérett...

Lehet egy gyerek iskolaérett annak ellenére, hogy utálja a foglalkozásokat?

Figyelt kérdés

Részt vesz, megcsinálja amit kérnek a foglalkozásokon. De azt mondja,sok időt elvesznek a játékból, ezért utálja.

Nincs még a fiam 6 éves,de elég okos,és úgy néz ki,mint egy másodikos. Az óvoda szerint iskolaérett,én nem vagyok ebben olyan biztos.

Még mindig alszik minden nap,nagyon rosszul tűri a kudarcot és sokszor attól is szenved, hogy le kell vetkőzni.


2018. jan. 22. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Lehet pont azért utálja, mert már nagyobb kihívások kellenének neki.

Én semmiképp nem tartanám vissza a helyedben, mert a leírás és az óvoda véleménye szerint is iskolaérett, csak inkább játszana. De azért ez egész iskolás korában jellemző a gyerekekre. Legalábbis 10-ből 9 gyerek inkább játszana házi feladat írás helyett. De nem játszhatunk örökké, mert az élet véges sajnos.

2018. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Ez egy nagyon nehéz döntés. Ahol mi lakunk az iskolakötelessége a Julius elött szültett gyerekeknek van és a lányom Juli 5-en született(igy öt akkor veszik csak fel az iskolába, ha iskola érett és a szülö külön kéri). Elkezdett olvasni, és összeadni 10-ig már régóta tud. (nagytesója most elsös)

DE nem bízik meg a felnöttekben, a felnötteket nem kéri meg akkor sem ha baj van, hogy segítsenek neki. Gyerekekkel gyorsan barátkozik, de elég vissza húzódó.

Ès egy iskolában már nincsen ovonéni aki segít neki...

Ráadásul nálunk az is elég rossz, hogy a nagy iszonyat gyors és jól telejsítö az iskolában, így a kicsi is az akar lenni. Ha elöbb beiskolázzuk és kudarca lesz, az kettös kudarc mert érezni fogja, hogy a nagytesó jobb mint ö...

2018. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Amiket leírtál az alapján szerintem nem iskolaérett. Ráadásul még 6 éves sincs. Én tuti nem adnám. Sőt nem is adtam, pedig az enyém decemberben töltötte a 6ot. Nem bántam meg! Sokat ért 1 év alatt. Pedig az enyém is testileg alkalmas volt rá. Jelenleg 140 cm.
2018. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Én nem adnám még iskolába. Beszélgethetsz vele róla de szerintem még maradjon oviban
2018. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
egy gyerek akkor iskolaérett,ha azokat a feladatokat is megcsinálja-amit nem szeret.(és ezt meg is érti).a kudarctűrés-,monotónia tűrés is egy kritérium.Én a leirtak alapján nem szoktam engedni iylen gyermeket suliba-mert nem csak az észbeli képességek számitanak.Most vannak a vizsgálatok-kérjetek egy Szakértői Biz. véleményt
2018. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!