Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy februári gyerek 6...

Ha egy februári gyerek 6 évesen még nem iskolaérett, ezért kb 7,5 évesen kezdi az iskolát, akkor valószínű, hogy ő lesz a legöregebb az osztályban?

Figyelt kérdés
Másképp megfogalmazva: Mostanában, az új szabály értelmében, tényleg szinte mindenki hatévesen kezdi a sulit, vagy még mindig gyakori, hogy a szülők / az óvoda "visszatartja" a gyerekeket?

2014. jan. 5. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Manapság általában csak szülő kérésére teszik ezt.

De akkor is el kell küldeni egy tesztre,ahol megnézik hogy valós e a visszatartás oka.

2014. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem szülőin azt mondták, hogy a vezető vónő engedélye kell a visszatartáshoz, aki szinte biztos, hogy alárja azt a szülő kérésére
2014. jan. 5. 11:50
 3/10 anonim ***** válasza:
a fiam nyáron volt 6 éves, szeptemberben kezdte a sulit. Ő a legkisebb. Aki 6 évesen kezdte, már mind betöltötték a 7-et rajta kívül. De nem érzem semmi hátrányát, hogy elkezdtük, nagyon fogékony, 95% körül van a teljesítménye a tesztjei alapján.
2014. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

bocsi, előbb elküldtem..

szóval szerintem ha nincs különösebb ok a visszatartásra, akkor jobb előbb kezdeni. Van olyan 7 éves, aki tavaly nagyon ment volna suliba, be volt zsongva, most viszont már nem akart menni, és azóta is útálja.

2014. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valszeg lesznek nála idősebbek. Ha tényleg nem iskola érett akkor ne vigyétek, de ezt szakértők döntsék el, ne ti. Én anno 6 éves és 8 napos voltam mikor kezdtem a sulit és nem lett hátrányom belőle.
2014. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom nagyon visszahúzódó, májusban lesz 6 éves, tehát elvileg szeptembertől kezdené a sulit. Mi járunk nevtanba, ott azt mondta a hölgy, hogy ő nála nem javasolja, illetve abból, hogy 7 évesen kezdi valaki az iskolát nem származik hátránya, viszont ha idejekorán, akkor abból lehet probléma. Ezért én azt javaslom, hogy szakemberre bízd annak eldöntését, hogy iskolaérett-e a fiad vagy sem. És ennek megfelelően dönts. Az nem baj (szerintem) ha a legidősebb az osztályban, ellenben ha a legfiatalabb, az lehet gond....
2014. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Kislány egyébként. Természetesen szakember fogja eldönteni, hogy menjen-e suliba vagy sem, remélhetőleg velünk egyetértésben.


Szerintem igenis származhat hátránya abból is, ha a kelleténél később kezdi a sulit. Én évvesztesként szétuntam magam általános iskolában, emellett kitűnő tanuló voltam egész végig, ennek az lett a következménye, hogy a mai napig azt szeretem, ha könnyen mennek a dolgok, nem kell túl nagy erőfeszítést tenni a sikerért. Nem vagyok lusta, de nagy projektekbe nemigen vágom a fejszémet. Ezen kívül még számos hátrány származhat abból, ha nem a megfelelő időpontban kezdi valaki az iskolát. Az egyik válaszoló is leírt egy ilyet. Bármennyire is lehetetlen, az lenne az ideális, ha közel azonos fejlettségű gyerekek lennének egy osztályban, hacsak hatalmas szerencsével ki nem fogunk egy jó tanítót, aki képes rendesen differenciálni, feltéve még azt is, hogy egész alsóban ő marad a tanítójuk és nem megy el sem szülni, sem nyugdíjba satöbbi. Semelyik irányba nem jó túlzottan eltérni az átlagtól, mert egy álag tanító a nagyon kilógó gyerekeket nem tudja kezelni, attól félek.

2014. jan. 7. 08:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban tavaly a nagycsoportból 30 gyerekből 24 maradt. Sok tavaszi gyereket visszatartottak. Most a lányok csoportjában 8 iskoláskorúból valószínűleg senki nem megy iskolába. Szóval nem hiszem, hogy kilógna, vagy ő lenne a legidősebb. Az én lányomat is visszatartanám, ő is 6,5 lesz szeptemberben, de túl érzékeny, szorongós... Jobb lesz még egy évet erősödnie, érnie lelkileg.
2014. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a választ. És ez az ovi önkormányzati? Mert azt tudom, hogy alapítványiban szeretik visszatartani a gyerekeket, hiszen érdekük fűződik hozzá.
2014. jan. 20. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Önkormányzati ovi.

Idén a lányom csoportjából 9 iskoláskorúból 7 marad.


Én voltam az, aki szintén visszatartotta volna a lányát, a szorongás, érzékenység miatta, de nálunk ma döntöttek úgy a nevelési tanácsadóban, hogy mennie kell. Az óvónők szerint is iskolaérett, nagyon ügyes, okos, lelkes, érdeklődő. Difer teszt szerint is nagyon ügyes. Én még tartottam volna vissza, mert túlérzékeny, hisztis, sírós, szorongó. Ovi előtt gyakran sír, öklendezik, a hasát fájlalja, még az ágytisztaság sem tökéletes nála. Aztán mégis mennie kell... Március második felében tölti a 6-ot.


Voltunk iskolai nyíltnapon, nagyon pici gyerekek mennek, meg néhány nagyobbacska. Az ovinkban tavaly nagyon sok gyerek maradt + 1 évig ovis. Most a sok 7-8 évessel mehet egyszerre. Remélem, azért sok 6-7 év közötti gyerek is lesz.

2014. márc. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!