Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nyíregyházán melyik általános...

Nyíregyházán melyik általános iskolában érdemes gondolkodni óvoda után?

Figyelt kérdés
Bár még csak jövőre lesz a kislányom iskolás de már olvasgatok, gondolkodok, hogyan is legyen tovább. Tényleg januárban van olyan, hogy felvételi? Elbeszélgetés? stb?
2018. jan. 25. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Off, mert a nyíregyházi iskolákat nem ismerem.

Minden iskolába van "felvételi". A körzetesekbe kötelező felvenni az oda tartozókat, lehet csak papírokat kell beadni vagy azért nézik meg a gyereket, hallgatják meg a szülő kérését, hogy sportosztályba vagy programozásra vagy nyelvre vagy zenére... stb. osszák-e be. Ha nem körzetesbe vinnéd, akkor meg azért van "felvételi", pl. egyházinál elbeszélgetés a szülővel. Olyan felvételisebb felvételi inkább a túljelentkezős "versenyistállóknál" van, de az is inkább játékos kompetencia-mérés. És ha felveszik a nem körzetesbe, akkor még illik jelezni a körzetes felé, hogy nem oda mentek. A legtöbb iskolában van nyílt nap (bemutató óra csak szülőknek a leendő tanároktól) és/vagy tájékoztató gyűlés a szülőknek, érdemes utána érdeklődni, melyik helyen mik a várható határidők.

2018. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy nektek mi a fontos, mit vártok el az iskolától. Nekünk például a város egyik legfelkapottabb sulija nagyon nem volt szimpatikus, míg egy kevésbé neves gyakorlatilag rögtön szerelem lett. Mindenhol van tájékoztató, nyílt nap, amire érdemes elmenni. Van olyan suli, ahol már október elején, de van ilyan is, ahol csak januárban van. Elvileg sima suliban nem lehet felvételi, de spec. helyeken igen. Pl. a Kodályban a zene miatt van képességvizsgálatnak nevezett (tényleg kifejezetten komoly, és nem csak a zenei tehetségre kihegyezett) felvételi.

A nyílt napokon kívül több suliban van iskolacsalogató, iskolaelőkészítő foglalkozás, szerintem ezekre érdemes elmenni (akár több iskolába is, ha nehezen tudtok választani), esetleg a felvételnél is "jó pont" ha ismerik a gyerkőcöt.

2018. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Megkérdezhetem melyik az a suli ami végül nem volt szimpi és melyikben kezdett végül járni a gyerkőc? Szeretitek? Jól dontottetek?
2018. jan. 25. 20:47
 4/10 anonim válasza:
Zelk! Én is zelkes voltam, de már évekkel ezelőtt. Akkor még ne is volt kéttannyelvű, legalábbis az angol.
2018. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A Zelk nagyon nehéz azt mondják. Nagy a követelmény. Leterhelt el a gyerekek. Gondolom a 2 nyelv miatt...
2018. jan. 26. 19:52
 6/10 anonim válasza:
Nem kell két nyelvet tanulni, csak angolt, vagy németet. Annyi a plusz, van pár tárgy, amit tanulnak angolul, vagy németül, pl. töri, földrajz. Én jelenleg angol szakos vagyok, én csak azért ajánlom. Angol, vagy német mellé később tanul valami mást tárgyat, eléggé ütőképes.
2018. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia! Én a Kodályt ajánlanám! A Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnáziumba nagyon sok Kodályos jön a nyíltnapokon, és sok Kodályos tanul ott. Mivel a Kölcsey Nyíregyháza második legjobb sulija,jó tanulók járnak oda.

Ha nekem választanom kellene, én tuti, hogy a Kodályba vinném😃

2018. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

2. vagyok.

A Kodály nem jött be. Az igazgatónő azzal dicsekedett a nyílt napon (este 1/2 6-kor), hogy az éppen fellépő kórus tagjai (felső tagozatosok) hajnalban jöttek haza Lengyelországból. Szerintem ez már nem a gyerek érdeke, és a "dicsőségért" igen drágán megfizetnek később ezek a gyerekek.


Mi a Gárdonyiba szeretnénk menni majd szeptembertől (remélem fel is veszik). Nekünk nagyon szimpatikus, gyerekközpontúnak tűnt. A tanító nénik kedvesek, ahogy az igazgatónő is. Voltunk nyílt órán, szerintem ügyesen differenciálják a különböző képességű tanulókat, és viszonylag alacsony osztálylétszámokkal dolgoznak. A lányom az első, tájékoztató alkalommal azt mondta, hogy ő ebbe az iskolába szeretne járni. Most járunk 2 hetente iskolaelőkészítőbe, nagyon tetszik neki.

Azt hogy beválik-e, még nem tudom. :D

2018. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem értem egyesek miért kerítenek az általános iskolából ilyen nagy dolgot. Mi a Vécsey mellett lakunk, ide járt a lányom, egy négyese van, most jó gimnáziumba jár. Persze a város másik végén lakó sógorasszonyom, akinek most készül a gyereke első osztályba, ő végig fújta, hogy a helyembe elvinné máshová (érted, semmi köze a sulihoz, de egy fórumon azt olvasta hogy nem jó!). Szerintem barátságos és családias iskola, rendes tanárokkal, és a legtöbb "színes egyéniség" is leballagott már. Kisebbik gyerekem 4 éves, de szerintem őt is oda íratom majd.
2018. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért érdeklődők mert én teljesen úgy gondoltam ez így van mint 20-30 éve. Erre egyik suli úszás tagozat. Emelt szintű matek. Angol vagy német nyelv. Én még nem tudom eldönteni hogy mi fog neki jobban bejönni. A sport a matek vagy a nyelv...
2018. febr. 6. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!