Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők! Ti elfogadnátok...

Szülők! Ti elfogadnátok óvónőnek vagy tanítónőnek transznőt, aki előtte férfi volt?

Figyelt kérdés
már nem látszik rajta, inkább arcra nő, mint férfi
2018. febr. 1. 18:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tett semmi rosszat életében. Miért ne fogadnám el? Rendes ember? Akkor miért zavarna? Örülök, ha jó óvónőt kapunk, aki szereti a gyerekeket és szívvel-lélekkel végzi a munkáját. A neme az ő dolga, nem az enyém.
2018. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

"Talán csak akkor tudnám jobban elfogadni, ha nem válaszol a kérdéseikre a helyzetével kapcsolatban."


Azt gondolom, hogy ez mondja el rólad a legtöbbet. Inkább hazudjunk a világ sokszínűségéről a gyereknek, csak nehogy szembe kelljen nézned azzal, hogy nem tudsz mit kezdeni a valósággal. Attól, hogy nem beszélsz a gyerekeknek arról, ami létezik, még létezik. Szomorú, hogy téged ez ennyire zavar. Érdemes lenne kezdened vele valamit, mert még ekkor is simán hazamehet a gyereked úgy, hogy holnaptól nemet vált, vagy a saját neméhez vonzódik, és erre nem az óvónő fogja rábeszélni, az is biztos. És akkor mi lesz?

2018. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

Pedagógusként írom,hogy nem. Csak akkor,ha teljesen nő lett,még a hangja is.

Most komolyan,képzeljétek már magatok elé a szitut! Cicis néni férfi hanggal női ruhában szőrös lábbal első osztályban....valahogy nem.


Van meleg ismerősöm nem is egy,élik az életüket normálisan. Na de ez, már durva azért....

2018. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
El, persze.
2018. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
Nem!
2018. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az óvónő transzszexuális nő. Csak onnét tudom, hogy egy faluban nőttünk fel Győr mellett. Amúgy a kutya sem mondja meg róla, hogy valaha is férfi volt. Még a hangja sem férfias.


Furcsa kimondani, de mi nők sokat tanulhatnánk az ilyen emberektől. Nőiességet is!

2018. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem
2018. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%
Simán, ugyanúgy ember, itt le is zárult a kérdés nekem. Ráadásul ha odáig eljutott, hogy megkapja a munkát, akkor valószínűleg nagyon sok előítéleten átkűzdötte már magát, szóval igazán profi lehet
2018. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
A másik ember teljes elfogadását kisgyerekkortól lehet és szerintem kell is gyakorolni. Aki szerint csak az menjen emberek közé, aki megfelel egy előzetes sztereotípiának, beszűkült tudatállapotban éli az életét. Ezt semmiképp nem örökíteném át a gyerekemnek, de az elfogadást és ítélkezésmentességet feltétlenül igen! N33
2018. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

Egy szóval nem mondtam, hogy nem beszélek erről a gyerekemmel, sőt írtam is, hogy én beszélnék vele róla. A saját látásmódomat akarom átadni a saját gyerekemnek, ha pedig majd elég nagy lesz, hallgathat más meggyőződésű embert, hogy dönteni tudjon és mérlegeljen, megállja e a helyét az, amit tanítottam neki.


Biztosan nem hagynám, hogy egy idegen ember, akihez érzelmi szálak is fűzik, mivel napi kapcsolatban van vele, arról győzködje, hogy a kisbabák testébe fiú vagy lány lelkek költöznek születéskor, és néha elromlik a rendszer, és lány testbe fiú lélek kerül, vagy fordítva. (Tökmindegy, hogy ez az ember transz vagy nemtransz)


Ez egyszerűen annyira abszurd, hogy csak na. Ugyanígy a gyerekkel foglalkozó személyek véleményét akkor sem látom szívesen a teremben, ha politikáról, vagy vallásról vagy a múltkori focimeccs bírójának vakságáról szólnak. Azért vannak ott, hogy a munkájukat végezzék, ne a személyes véleményüket és hitüket adják át a gyerekeknek. Senkit nem érdekel, mi a személyes véleménye bizonyos dolgokról, egy ovisnál pedig igenis fel fog merülni az a kérdés, hogy miért van az a bácsi női ruhában. Ez bizony létező jelenség, egyre elfogadottabb, ami rendben is van, viszont mindenki mást gondol arról, mitől van.


Egy korrekt ember erre azt felelné, "mert így jobban érzi magát", és ezzel le is zárná a témát. Ha a gyereknek több kérdése lenne, megmondaná, hogy a szüleivel beszélje meg.


Így el tudom fogadni kisgyerekeknél, de csakis így. Nagyobbaknak már mehet a személyes véleményből is módjával, a rendesen nevelt gyerekek nem fogják szentírásnak venni úgy sem.


Egyébként én "betegségnek" tartom(vagy nem működik valami a testükben úgy, ahogy kellene, vagy valami történt a gyermekkoruk folyamán, ami ezt váltotta ki), de mivel senkinek sem árt a dolog, és még nem jöttek rá, hogy lehet rendbehozni a helyzetet, ezért abszolút nem zavar a hétköznapok folyamán, egy rossz szavam sincs rájuk, nem kevesebbek senkinél, egyszerűen nem tehetnek az állapotukról.


Az ezoterikus rossztestbeszületés duma viszont pont annyira irritál, mint a tévés energiaküldés.

2018. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!