Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy idősebb, vaskalapos,...

Egy idősebb, vaskalapos, pattogós, szigorúbb tanárnő lehet pozitív hatással is egy érzékenyebb lelkűbb gyermekre az iskolában?

Figyelt kérdés
egy olyan tanárnőről beszélünk, aki szigorú, kemény, és kevésbé kedves a gyerekkel.

2018. ápr. 3. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem hiszem, hogy az ilyen pedagógus bármilyen gyerekre is jó hatással van.
2018. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha a gyerek normális, szófogadó, azzal a tanár nem lesz szigorú vaskalapos. Nálunk szigorú a tanító neni, de a szelid lelkű fiam imádja, elvégre nem vele acsarkodik, hanem azzal aki rászolgál. A fiamnal kedves, mert nincs miért vaskalaposkodnia vagy pattognia vele.
2018. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha következetes a tanár akkor taníthat a viselkedésről sokat persze. Gondolom nem a tananyag volt a kérdés.
2018. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom az, hogy lehet egy tanár vaskalapos, szigorú, HA igazságos és emberi is közben, és ez nagyon fontos. Ilyenkor a gyerekek nagyon tudják tisztelni.

Nekem a magyartanárom volt ilyen, könnyen elszaladt a keze, ha a gyerek nem tudott viselkedni. De imádtuk.

2018. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm.. hát nem tudom
2018. ápr. 3. 17:15
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Nekem volt ilyen tanárnőm, nem kedvelték az iskolában a stilusa miatt. Pozitív hatással akkor lehet ha a gyerek megtanulja mellette a formális viselkedésformát. Az életben ez hasznára válhat.
2018. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Elküldtem véletlen.

De ha nagyon érzékeny a lelke inkább árthat neki. Nem mindegy hány éves a gyerek, alsós általánosba vagy gimis. A túlzott poroszos vislekedesforma inkább félelmet ébreszt mint bizalmat a gyerekben. Az iskola nem harci kiképző ahol utasításra kell vigyázba vàgni magunkat.

Én elgondolkoznék azon hogy maradjon e a gyerekem ilyen iskolába kifejezetten ha kicsi mert tobbe5 árthat mint használ.

2018. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk általános felső tagozatában volt egy ilyen matek tanárunk. A szülők utálták, a gyerekek sokat sugdolóztak, pletykáltak a háta mögött, de az biztos, hogy olyan lendülettel magyarázta el a matematikát, hogy a leghülyébbek is megértették, egyszerüen nem lehetett rá nem odadigyelni. Elsőben nem biztos, hogy jó. De a volt tanítványait kellene megkérdezni.

Egy szelíden mosolygós tanárnő is el tudja venni a gyerek kedvét az iskolától, ha pofára osztályoz.

A fennt említett szigorúnn tanárnőket sok szülő pl azért nem szereti, mert nem tudják befolyásolni.

2018. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk a bölcsiben és oviban is találkozott ezzel a jellemmel a gyerekem, én jobban aggódtam, mint a gyerek, de hogy ne ragasszam át rá a feszültségem, tanítgattam arra hogy minden ember más, valaki pattogósabb, valaki nem, de igazán óvodásan érett meg erre, a szigorubb bölcsis gondozo még az utolsó nap is feszültséget keltett benne azzal, hogy nyilvánosan szégyeníti.

Az oviban már tudja kezelni, elfogadja a feszültebb óvónőt is akinek a magatartása nem tud rá annyira fokuszálni a dupla annyi gyerek miatt, elfogadja őt is a gyerekem ugyan de utolso helyre teszi plma borostyánt tépegetett utközben és kitalálta kinek szedi, mama papa, x ovonéni, y ovonéni, stb,a felsorolasban a szigoru az utolso, akinek virágot adna, de szoval adna neki is


Jot tesz valahol ha megtanulják van ilyen olyan amolyan embertipus is, ne magukra vegyék

2018. ápr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek sok előttem szólóval. Ha következetes, igazságos, és emberként kezeli a gyerekeket, akkor nincs probléma.

Minket pont egy mindig mosolygós, tündibündi tanítónő „vezetett meg” alsóban, mert kisvártatva kiderült róla, hogy amolyan „mosolygós gyilkos”, igazságtalan, és utálja a gyerekeket. A másik tanítónőnk őszintébb volt, nem mosolygott folyton, de ő meg gúnyolta a gyerekeket…


Az is fontos szerintem, hogy azért adott esetben tudjon mosolyogni valaki. Lehet, hogy elsőre hülyén hangzik, de sok gyerektől hallottam már, hogy azért nem szeretik valamelyik tanárnőt, mert sosem mosolyog.

Szóval a lényeg, hogy normális ember legyen, és ne legyen kiégett.


Írhatnál példát a viselkedésében „vaskalapos” és a „pattogós” jelzőkre.

2018. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!