Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a véleményetek az iskolaott...

Mi a véleményetek az iskolaotthonos oktatásról?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom eldönteni hogy sima napközis osztályba vagy iskolaotthonos osztályba írassam a fiamat. Hallottam már jót és rosszat is az iskolaotthonról. Tényleg nincs otthonra házi? Vagy egyáltalán nem kell a gyerekkel otthon gyakorolni sem? Ha nem hozzák haza a könyveket füzeteket, akkor honnan tudom, hogy aznap mit vettek vagy éppen egész héten? Honnan tudom mi az ami nem megy neki, és mit kell otthon esetleg gyakorolni?
2018. ápr. 4. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén hazaviszik a táskát, akkor át tudod nézni vele a héten tanultakat. Nálunk volt iskolaotthonos gyerek is a családban, meg sima napközis, ahol jó a napközis tanító. Utóbbival se nagyon kellett gyakorolni hétközben, max 10 percet foglalkoztunk az iskolával, akkor is az olvasással főként.

De leginkább tanítónőt keress, ő a lényeg, nem a napközis/iskolaotthonos osztály.

2018. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából el van döntve hogy melyik tanító nénik lesznek az iskolaotthonban és ki lesz a sima napközis osztályban. Egyiket sem ismerem, úgyhogy...
2018. ápr. 4. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Lány iskola otthonos. Most mar nem hoz haza házit,korábban volt. Ha kéred amikor mész érte akkor odaadjak másnap. Kimondottan házit nem hoz haza
2018. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mienk egy negatív példa: iskolaotthonosnak mondták a sulit, de mivel a két tanítónőnk nem volt a topon (nem ragozom: ki voltak égve), a gyerek sokszor nem írta meg a leckét bent, kínlódtunk itthon késő délután.

De nem kétlem, hogy ahol működik, ott nagyon jó lehet ez a rendszer. Csak hát ez is olyan, mint minden (a vallásoktól a politikán át az oktatási irányzatokig), „Egy gondolat, vagy eszme nem felelős emberekért, akik hisznek benne” – vagyis a megvalósulása azokon az embereken múlik, akik csinálják.

2018. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi házi nincs. Külön mondták, hogy hétvégén nem akarjuk tanítani. Neki a suli a munkahelye, otthon neki is jár a kikapcsolódás.
2018. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Iskolaotthonban délután is tanítás van. egyik tanító van délelőtt, másik délután. következő nap csere. tehát délután órai keretek között gyakorolnak, házit csinálnak a másnap délelőtti tanításra. Persze azért szabadidő itt is van, nem gályáznak 8-tól 4-ig az elsősök.

És ha jó a tanító, akkor valóban nincs házi.

Honnan tudod, hogy mit kell gyakorolni, mi nem megy? kommunikálsz a tanárral -ez a titka, semmi más.


Az én gyerekem valahol a sima napközi és a napköziotthon közötti rendszerbe jár, tanulószoba van délutánonként nekik. A házit itt is megcsinálják, ha valami nem megy, gyakorolják, de nem kötelező, mint a napköziotthon, tehát pl akinek edzése van, az engedéllyel elmehet. (Napköziotthonnál erre figyelni kell! kötelező bent lenni, hiányzásnak számít, ha nem, tehát nincs különóra, edzés, mozi, mama, stb)

Tanulószobáról sem hoznak haza házit csak pénteken, de akkor nem is tanulnak már du.

2018. ápr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!