Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha beiratkoztunk egy iskolába,...

Ha beiratkoztunk egy iskolába, de júniusban meggondoljuk magunkat, akkor át tudunk menni a körzetes iskolába?

Figyelt kérdés

Nagyon jó az iskola! Azonban a tanitónő egy nagyon szigorú, konzervatív, gyerekeket nem szerető tanító. Állitólag sok is a panasz rá. Mivel nyugdíj közelben van, gondolom nem kuldhetik el. Beszéltünk természetesen mi is az igazgatóval. Lesz egy új tanító társa, aki kompenzálni fogja ezt.

Viszont őt csak májusban a szülőin láthatjuk először.

Csak ez az új tanító lehetősége tart minket vissza, mert a másik, számunkra elfogadhatatlan!

Egyszerűen utálatot érzek iránta. Láttam nyílt napon, ment is a panasz rá.


Viszont jó iskola és 10 perc gyaloglásra van.



2018. ápr. 6. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem szabad ennyire azonosulni egy hat éves gyerekkel. Őt irattátok be az iskolába, ő fog oda járni, az anyja és az apja nem. A kislányotok lesz elsős, nem ti. Apróságnak tűnik, de ez a folyamatos többesszám első személy egy hiás hozzáállást jelez.

Ha ilyen elemi elutasítást érzel a tanítóval szemben, vidd máshová a gyereket, ha van rá lehetőség.

2018. ápr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet jó az iskola ha a tanitó ennyire rossz? Nem az iskola a lényeg, hanem pont hogy a tanitó személye még alsóban.

A másik tanitó nem tudja ezt kompenzálni, ráadásul ő is teljesen zsákbamacska, vagy jó lesz, vagy nem. De attól még a másik ugyanúgy rossz marad.

A lényeg itt az hogy a gyerekednek szimpi-e? Ha neki sem az, akkor vigyétek másik iskolába.

A körzetes suli köteles felvenni.

2018. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Nekem volt némi nézeteltérésem az iskola megbízott igazgatójával, miután a gyerekeket az osztályokba beosztották. Végső elkeseredésemben felkerestem a másik közeli iskola igazgatóját, hogy milyen lehetőségeim volnának... és ő azt mondta, ha gondolom, átveszik (tárt karokkal fogadják) a gyereket még szeptember előtt. Az új iskolától kell egy befogadó nyilatkozat, amit leadsz abba a suliba, ahova beirattad a gyereket, és kb ennyi. a papírok átkerülnek egyik intézménytől a másikhoz, és szeptemberben ott kezdi a gyerek a sulit.


én egészen aug. 26-ig gondolkodtam, akkor adtam le végül a NEK-lapot az eredetileg is kinézett suliba, ahova be volt iratva a gyermek.

Az igazgatóhelyettest azóta is ahányszor meglátom, felfordul a gyomrom, és kb le tudnám köpni, annyira gusztustalan volt a hozzáállása a problémánkhoz...


Mindezek mellett szerencse, hogy egy olyan tanítónénije lett a fiamnak, aki a szívét lelkét adja az osztályáért.

2018. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

higgyjétek el, nem könnyű döntés. A gyerekem szinte nem emlékszik semmire, de szeretne ide jönni. Nekem sajnos (amit nem mutatok természetesen) a hátamon feláll a szőr.


3: ti az igazgató személyem miatt mentetek el végül? vagy nálatok is volt hasonló tanár probléma?

2018. ápr. 6. 10:56
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

végül nem vittem át a másik suliba.


Íropk privit.

2018. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!