Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzből tud kb. megélni...

Mennyi pénzből tud kb. megélni egy pár, ha nem kell albérletet fizetni, csak rezsit, nincs káros szenvedélyünk és nagyon meggondoljuk, mire költünk?

Figyelt kérdés
Együtt kb. 250 ezret keresnénk netto, és szeretnénk összeköltözni (hogy a szülők végre mentesüljenek a teher alól), de nem tudjuk, meg lehet-e egyáltalán élni így, vagy mindenképp külföld az egyetlen járható út.

2016. máj. 1. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ennyi pénzből vígan eléltek sőt simán futja valami szuper nyaralásra is :)

Rezsi (ha a fűtés átalányban van)30-45 ezer. Kaja mondjuk 80 ezer meg egy kis közlekedés.

Nem is kell annyira meghúzni azt a nadrágszíjat szerintem ;)

2016. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Bőven. Az emberek túllövik a zsozsót, havi nettó 150 ből is ki lehet jönni ha saját a lakás és csak rezsi és két fő.
2016. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak rezsi van, ennyi pénzből bőven meg lehet élni. Nagyon kellemes színvonalat biztosít. Véleményem szerint, saját lakás esetén, ha ennyiből kell élnetek, felesleges a külföld, mert óriási visszalépés lenne minden szempontból.
2016. máj. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Én szívesen tanulnék attól aki tud spórolni.

Én akárhogy számolom k..va sokba kerül az élet.

Nálunk csak a kettőnk telefonja havi 18e. Tv-internet 9.e.Közös költség 8e.

És ezek még bele sem tartoznak a valódi rezsibe. Villany,gáz,víz....Sajnos nálunk ezek még legalább 30e.Napi szinten hagyok a boltban 3e.t

Nem minimálbérből élünk de sokat gondolkozok rajta,hogy akik viszont minimálbérből élnek,azok hogyan tudnak megélni?

2016. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Napi szinten 3 ezer? Nagyon sok. Előre kell gondolkodni, nagy bevásárlásra kell menni heti 1x hogy csak mondjuk kenyérért, gyümölcsért esetleg felvágottért kelljen boltba menni máskor.


18 ezer telefon/fő? Csomagot és/vagy szolgáltatót kell váltani. Én 220 ezerből élek, bőségesen elég mindenre, nyaralásra is telik, persze nem Hawaii, de évi 1-2 rendes nyaralás, havi 2-3 étterem, mozi, rendezvény, stb simán belefér.

2016. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk ennél több de alig jövünk ki (igaz vannak gyerekek). Nekünk kb 350.000 Ft a bevétel.

Gáz futesszezonban 40 körül azon kívül 10 alatt.

Víz 2 havonta 20 ezer

Szemét 3 havonta 4000

Villany havonta 10 ezer

Tévé 3600

Plusz kocsira biztosítás 8000 körül 3 havonta a benzin meg egy vagyon


Ami még nagyon viszi a penzt a párom napi 1 doboz Marlboroja.


Ja a telefon havi 25 körül kettőnknek meg sokáig mert kaptam egy telefont a paromtol ami 5 ezer torlesztes plusz 10 ezer elofizetes így ez ha törik ha szakad van plusz neki is alapbol van 6 körül.


Azért reszleteztem mert mindenkitől azt halljuk hogy oh havi 70bol lehet élni a rezsin túl. Hát biztos. Ha nincs kocsi meg cigi (se kisgyerek) akkor igen odafigyelve.

Nálunk fizu (gyed) előtt jó héttel már penzkalkulacio van hogy hogy jövünk ki egyáltalán.

2016. máj. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem illene ennyiből megélni. Én Budapesti marhadrága albérlet árak mellett akarok barátnőmmel ennyiből megélni.

Én úgy számoltam hogy albérlet rezsivel együtt 100 000, kaja 60-70 000 és akkor még marad pénz egyéb dolgokra arra az a közel 100 000 csak elég. Szóval nektek is ki kellene lazán ennyiből jönni.

2016. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy írtam,hogy a kettőnk telefonja 18 ezer,tehát összesen.Az enyém 6 ezer. A páromé 12 ezer ő készüléket is fizet ebben.

A háromezret én is sokallom mert szinte üres a szatyor,5-6 tételből összejön.Én főzök minden nap.Sajnos nem tudom egy hétre megtervezni sokszor még másnapra se tudom,hogy mit főzzek.

Tény,hogy minden nap eszünk húst,és az a legdrágább tétel de a párom fizikai munkát végez így kétlem,hogy bírná tejfölös tésztával.

Ha lepontoznak ha nem ,akkor is az a véleményem,hogy az élet drága.

2016. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze számoljunk a kaján kívül még:

Mosópor,öblítő,sampon,szappan,tusfürő,fogkrém,tisztítószerek,wc-papír.........Nyilván ezek nem napi szintú tételek de ezek is pénzbe kerülnek és tapaszalatom szerint mindíg van valami ami éppen elfogy.

A ruházkodás az még egy külön fejezet lehetne...

2016. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! megnyugtattatok.
2016. máj. 2. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!