Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős kislányom nagyon nehezen...

Elsős kislányom nagyon nehezen érti meg a kivonásokat, hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Az összeadással nincsen gond....a kivonásnál is ott akad el, amikor nem tudja a két kis kezét használni, tehát ha 10-en felül van a feladat (pl:13-8)

Próbáltam kis korongokkal, pálcikákkal, de döcögősen megy.


2018. ápr. 11. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Tanítsd összeadásként!

13-8, ugyanaz a feladat, mint ha azt kérdeznéd, hogy mennyit kell adni 8-hoz, hogy 13-at kapj.

És akkor számolhatja a kezén, hogy 9, 10, 11, 12, 13, azaz 5.

2018. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Tanítási módszertől függ. Nálunk alapvető, hogy 10-ig álmukból felkelve is tudják a számok bontását.


10 felett, 10es átlépésnél mindig először 10-ig vonunk ki, vagyis 13-3

8 bontása a 3-mal 3+5

így pedig 13-3-5=5


nálunk elvárás is volt sokáig, hogy a 8 fölé írja oda a gyerek ebben az esetben hogy 3\ és /5


tehát a kulcs a bontás! mindig mindent bontani kell, ha van 10-es átlépés bmilyen irányban.

2018. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

#1nem jó összeadásként tanítani, mert nem az. És ha ott is elfogynak az ujjak? ha már a 20-at is át kell lépni, mi lesz?

Amit te leírtál, az a kicsik pótlás néven tanulják. Legalábbis nálunk így nevezték. 8-hoz pótlunk 5-öt így lesz 13. de ennek elsősorban a nyitott mondatoknál van jelentőssége, a kivonást alapvetően bontással számolják még.

2018. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ezt az iskolában kell tanulnia nem otthon. Ha nem megy neki, mennj el és beszélj a tanárral majd ő segít neki.
2018. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Persze tudom, hogy ott kell megtanulnia, csak itthon is gyakorlunk, és úgy szeretnék neki segíteni, hogy könnyebben menjen, és megértse.

2018. ápr. 11. 16:11
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk egy évvel ezelőtt kaptak egy számegyenest 20-ig számozva, amíg be nem gyakorolták a tizes átlépéses összeadás-kivonást azt is használhatták. Látta, így jobban megértette. Iskolában kapták, nem én találtam ki.
2018. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Azt kell megértenie, hogy először a kerek tízesig vesszük el a számokat, utána a többit. Pl 12-3-mat: 12-ből először kettőt kell elvennem, utána még egyet.

Én egy ideig le szoktam íratni a hármas alá a két számot is, hogy mit veszünk el. (A példánál maradva a kettőt és az egyet.)

Korongok segítenek: készíts a korongoknak 20 mezőt, ahova rakhatjátok őket, de úgy, hogy 10 felül legyen, 10 pedig alatta egy sorban. (Kétszer tíz négyzet, akkora, hogy beleférjen egy-egy korong.) Ebben tudjátok pakolgatni, szépen átlátható, hogy 10-ig mennyit vegyen el a számból, majd utána még mennyit kell elvenni.

Először mindig koronggal, utána korong nélkül, de a bontást még leírva, ha ez is megy, "megengeded", hogy nem muszáj leírnia.

Bocs, ha bonyolultan írtam le, remélem tudtam segíteni.

2018. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Első körben beszélj a tanítónővel, hogy megismerd az ő módszerét (ahogy tanítja). Mert ha másképp magyarázod, csak bezavarod a gyermeket (saját tapasztalatból mondom).
2018. ápr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Hogy van az, hogy ~30 éve mindenféle "pótlás, bontás" fogalma nélkül eredményesen tanították a műveleteket?
2018. ápr. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
azért arról az "eredményes" tanításról lehetne mesélni... rengeteg olyan osztálytársam volt középiskolában, akik nem ismerték az alapműveleteket sem. pedig akkor már számológépet is használtunk.
2018. ápr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!