Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másodikos gyerek a suliban...

Másodikos gyerek a suliban menza nélkül?

Figyelt kérdés

Elsőben, erre a tanévre nem volt olyan opció, hogy nem kérek neki semmilyen ellátást. Most rajta van a papíron, mint választási lehetőség. Osztályfőnökkel nem tudtam róla beszélni, max majd jövő héten.

Létezik, hogy választhatom azt egy 8évesnél, hogy semmilyen kaját ne kapjon a suliban?

(sajnos olyan opció nincs, hogy csak reggeli és uzsonna, az ebédet pedig egyáltalán nem eszi meg)

Amennyiben egy ekkora gyerek nem kap ebédet, de ugye ott van 4-ig, akkor hogy oldható meg a rendes étkezése?

Ha kell, persze hogy főzök úgy minden nap, hogy legyen mit ennie... de az nem egy szendvics, hogy valószínűleg elvan a táskában egész nap. Hűtőbe kell tenni, délben melegíteni.

Érdekelne, hogy ezt hogyan oldják meg az iskolák.



2018. máj. 18. 09:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
én sem voltam sosem menzás, szenyót vittünk, és vacsira volt meleg kaja
2018. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelező bent ebédeltetni a gyereket, ha nem akarod, viszont avval senki nem fog foglalkozni, hogy megmelegítse neki az otthonról hozott dobozolt főtt ételt,(hűteni sem fogják, a konyhai hűtőkben tuti nem)ez nem is elvárható szerintem(és lehet valami egyéb szabályba is ütközik, hiszen elég szigorú a HCCP az iskolai étkeztetésben meg nopláne, gondolom az ebédlőben kéne megenni, oda nem hiszem, hogy bevihető "idegen" étel, az meg nonszensz hogy megmikrózzák, aztán a teremben egye meg, vagy a folyosón). Ergo ha ezt választod, akkor szendvics és majd eszik főttet vacsorára. Ha a menza nem jó, nem szereti, akkor marad a hideg étel.
2018. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez csak akkor opció, ha napközit sem kértek. Nem tartom valószínűnek, hogy a bevitt ételeket hűtsék és melegítsék.
2018. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Az étkezőben tuti, hogy láttam mikrót. Talán hűtőt is. Viszont azt gondolom, hogy egy másodikos gyerek ezt még nem tudja megfelelően kezelni, tehát mindenképpen segítségre szorulna (mikrózásnál, hogy rakja be a dobozt, mennyi időre, kivenni onnan hogy ne borítsa magára -emlékeim szerint viszonylag magasan van).

Tudom, hogy ez abszolút a saját pedagógusaink hozáállásán múlik, csak kíváncsi volnék, hogy máshol, más iskolákban ez hogy működik.


Nem opció, hogy nem napközis (mivel kötelező, tanulószoba van), és bár tudom, hogy ellenne egész nap meleg kaja nélkül is (most is így van), de azért ha van rá lehetőség, jobb, ha mégis kap főtt ételt.

2018. máj. 18. 09:35
 5/36 A kérdező kommentje:
Az ebédlőbe amúgy is hordják a gyerekek az idegen ételt, hiszen elég sokan otthonról viszik a tízórait, uzsonnát, és enni meg csak ott lehet.
2018. máj. 18. 09:37
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy kislány akit hazavisznek utolsó óra után, és tanulószobára visszaviszik.
2018. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nem opció az otthon ebédelés. Dolgozunk, és a gyedrek amúgy is imádja a sulit, szeret ott lenni.
2018. máj. 18. 09:50
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Megoldható. Az egyik gyerek laktóz érzékeny és minden reggel viszi a konyhára a dobozkáját és ebédkor megmelegítik neki.

Megkérdezhetem Miért nem akarod a menzát?

2018. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%
Az iskola a közetkeztetéssel oldja meg. Ha neked az nem kell, akkor a te dolgod megoldani. Nem fognak se hűtőt, se melegítési lehetőségét nyújtani, abszolút nem az o dolguk.
2018. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk borzasztóan rossz a menza, az amúgy egyáltalán nem válogatós lányom (11 éves) semmit nem evett meg szinte az ebédből. Ő ételtermoszban hordja magával az ebédet, reggel fél 8 körül megmelegítem neki, délben még elég meleg. Náluk is van mikró az étkezőben, de csak az használhatja, aki indokolt esetben (ételallergia) nem menzás. Azt nem szerettük volna, ha csak szendvicset visz, mivel heti 3 alkalommal edzése van, ezeken a napokon este fél 7 után ér haza, így teljesen kimaradna a főtt étel.
2018. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!