Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem lehet hazavinni az...

Miért nem lehet hazavinni az óvodából az ebédet, ha ki van fizetve és a gyerek lebetegedik, de lemondani csak másnaptól lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudom azt elfogadni, hogy kifizetek egy szolgáltatást, amit előre láthatólag nem fogok tudni igénybe venni, de lemondani is csak más naptól tudom.

Illetve nyilván nem azzal van a probléma, hogy nem tudom igénybe venni és csak másnaptól tudom lemondani, hanem azzal, hogy ha egyébként áthidaló megoldással igénybe tudnám venni a már le nem mondható szolgáltatást is, akkor azt miért tagadják meg?

Így gyakorlatilag kifizetek egy olyan szolgáltatást, amit nem vehetek igénybe önhibámon kívül.

Mi az értelme ennek az intézkedésnek, ami kizárja ezt a lehetőséget?

Az óvodában a HACCP-re hivatkoztak, hogy amiatt nem engedélyezik az ebéd hazavitelét és elküldtek, hogy a kormányhivatalnál lehet az asztalt verni.

Ez milyen megoldás már?

Felháborítónak tartom!



2014. szept. 18. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk haza lehet hozni. Tegnap is hazahoztam a gyerek ebédjét, mert nem ment oviba, de már kifizettem a mult héten. Nem értem nálatok miért nem lehet
2014. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod véletlen, hogy a ti ovitokban van-e HACCP rendszer használatban?
2014. szept. 18. 11:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az minden oviban van
2014. szept. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor most az a kérdés, hogy a ti ovitokban sem tartanak be valami totálisan értelmetlen előírást, vagy nem létezik ilyen előírás és csak nálunk nézik hülyének az embert?
2014. szept. 18. 12:05
 5/12 A kérdező kommentje:

Írtam egy e-mailt az Országos Tisztifőorvosi Hivatal e-mail címére a fentiekkel.

Kíváncsian várom a választ!

2014. szept. 18. 12:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Nemtudom. De ebből az oviból sokan visznek haza. Mármint pl öregek....meglehet rendelni, minden nap hordani éthordóban...

Énis kíváncsi vagyok a válaszukra, majd írd meg.

2014. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben, meg fogom.

Ha kapok választ...

Mert nem lepne meg, ha e-mailre nem válaszolnának...

Közjegyzői kamara esetében már jártam így...

Hónapok óta nem válaszolnak, pedig elolvasták az e-mailt, kaptam róla jelentést.

Érthetetlen.

2014. szept. 18. 12:50
 8/12 A kérdező kommentje:

Na, EGY HÉT UTÁN végre kaptam választ az e-mailemre, alább idézem:


"Közétkeztető konyháról történő egyadagos ételelvitelre vonatkozó megkeresését az Országos Tisztifőorvosi Hivatal Köszönettel megkapta.


Tájékoztatom, hogy az egyadagos - ételhordós - ételelvitelhez történő hozzájárulás nem táplálkozás-egészségügyi - amely egészségügyi államigazgatási szervek hatásköre - hanem élelmiszer-biztonsági kérdés, mely a területileg illetékes Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság hatáskörébe tartozik.


Javaslom, hogy kérdésével a területileg illetékes Fővárosi és Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságát szíveskedjék megkeresni, melyek elérhetősége a www.nebih.gov.hu weblapon megtalálható."


Kérdés, hogy ezen mi tartott egy hétig...?

18-án csütörtökön küldtem el, ahogy ezt a kérdést is kiírtam... Ma 24-e szerda van... érdekes...

Akkor tehát nincs más hátra, mint előre, továbbítom az eredeti levelem a weblapom megtalálható (?) címre is... Aztán várok egy újabb hetet az előzmények alapján...

Majd jelentkezem, ha van fejlemény...

2014. szept. 24. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a 6 nap a válaszra nem is sok.

Én volt, hogy 1 hónapot vártam.

2014. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na de egy olyan válaszra, hogy nem hozzájuk tartozik 6 napot kell várni?

Mikor az e-mail 1 percen belül megérkezik bárhová??

Na nee!

2014. szept. 24. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!