Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Meddig kötelező az iskola?

Meddig kötelező az iskola?

Figyelt kérdés
Úgy értem hány óráig kell bent lenni az iskolásoknak? Kötelező a napközi? Már az alsósoknak is?
2018. aug. 21. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Igen. 16 óráig, mindenkinek.
2018. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Az én iskolámban alsó tagozatban kötelező volt a napközi, a felsősöknek már nem, de aki akart, maradhatott. Talán csak a 6. osztályig?


Minket általában 5 fele vitt haza anyum.

2018. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelező a napközi fiamat 12:30kor hozom el a suliból
2018. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk 15:30-ig van napközi/tanulószoba. Persze 1-2-szer el lehet hozni a gyereket ebéd után, de szólni kell, illetve ha nem akarom hogy napközis legyen, akkor úgy tudom az iskola vezetőjének engedélye kell!
2018. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egész napos iskolák, ahol délután is tanórák vannak, de nincs házi. Ha nálatok napközi van, akkor általában kb. négyig van védett idő, amikor házit írnak, de el lehet vinni még előtte utolsó óra után, mert közben értelemszerűen nem szeretik. Ehhez vagy igazgatói engedély kell vagy elég az üzenőfüzetbe jelezni, hogy ha mindig hazaviszed te vagy más, vagy ha különóra miatt csak x napokon. Ezeket szülőin általában már tavasszal ismertetik.
2018. aug. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Ment a zöld kéz! Nem tudom ki és mi alapján pontozta le a válaszokat:/
2018. aug. 22. 06:27
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, milyen rendszerű az iskola.

Napköziotthonos rendszerben du is tanórák vannak (16-ig), tehát a hiányzást igazolni kell, és beleszámít a mulasztott óraszámba.

Tanulószobás rendszerben du saját tanáraikkal vannak, házit csinálnak, csak kikérővel vihető el a gyerek, de ez megtehető rendszeresen is, nem számít hiányzásnak. Elvileg kötelező ott lenni, de minimum erősen javasolt (nálunk elsőben külön kérték, hogy különórák, edések ne legyenek f4 előtt). Itt is 16-ig van suli, de általában 15:30tól már lehet hazamenni.

Illetve van a sima napközi, ahol napközis nevelő van velük, házit ugyan csinálnak, de nem feltétlen ellenőrzött keretek között, inkább csak gyerekfelügyelet van. Az ilyen rendszerből haza szokták engedni a gyerekeket már ebéd után, bár szerintem ez inkább csak felsőben működőképes. Alsós gyereknek szüksége van az irányított tanulásra délután is, és az bent a suliban jobban működik, mint otthon.

2018. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk már általános, hogy délután is vannak órák alsóban is. Nem is értem. Igaz, hogy főleg készségtantárgyak, de ezek miatt nem hozhatod el délben a gyereket.

SNI-s, BTM-s gyereknek meg szokták engedni, egyébként nem.

2018. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!