Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem szimpatikus a száraz,...

Nem szimpatikus a száraz, állami rendszer, de az alternatív sulik túlságosan alternatívak? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon izgága, de érdeklődő, imád(na) tanulni.

Az állami iskolákról rossz emlékeim vannak, a száraz tanulnivaló magolása, az állandó számonkérések és szivatások nem jó emlékek nekem (igazi erős suliba jártam, annak idején Matulának becéztük, gondolhatjátok, miért).

Az alternatív sulikat is megnéztem (pl. waldorf), de ott attól tartok, hogy a túlságosan laza tanári hozzállás és az elnyújtott oktatás miatt kicsúszik a kezünkből, és elkallódik. Nem hiszem, hogy hosszabb távon leköti a figyelmét, ha nem tanul újat.


Kicsit tanácstalannak érzem magam, van valami köztes megoldás?


Ti hogy döntöttetek?

Anyagi helyzetünk jó, de azért egy havi 100+ ezres tandíjat kifizetni nem tudunk (több gyermekünk is van, ez esélytelen lenne fejenként).



2018. aug. 26. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem akarsz fizetni, akkor marad az állami.
2018. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem akarok fizetni, csak azt, hogy ha fizetős, akkor van egy határ ebben.


Te mi alapján választottál iskolát a gyermekednek?

Milyen szempontokat vettél figyelembe?

2018. aug. 26. 22:12
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, nem akartam sértő lenni, csak írásban nem megy át a hangsúly. Ugyanígy gondolkodunk, mint te. Van még egy évünk. Mi nem találtunk eddig olyan magániskolát, ami a 100 ezres nagyságrendnél jóval olcsóbb lenne, pedig költözni is hajlandóak vagyunk.
2018. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Valóban nem jött át a hangsúly, és annyi frusztrációval találkozom ezen az oldalon, hogy azt hiszem, már kissé negatívan álltam én is hozzá.


Milyen sulikat néztél meg eddig? Voltál nyílt napokon?

Nekünk is jövőre aktuális.


Waldorfról sok rosszat hallottam, de az Óbudai lenne közel hozzánk, amiről meg rengeteg jót olvasok, odajáróktól, ismerősöktől. Neked ezzel kapcsolatban van tapasztalatod?

2018. aug. 26. 22:25
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Mi nem Budapesten élünk. Itt, nálunk a Waldorf szóba sem jöhet. Egyrészt dolgozó szülő nem tudja megoldani (rossz helyen van), másrészt fura gyerekek járnak oda és akkor még finoman fogalmaztam. Egyébként - tudomásom szerint - az sem olcsó. Több gyerekre biztos nem. Nálunk nem nagyon van más alternatív lehetőség.

Most kezdtük el nézegetni a pesti iskolákat és készülünk nyílt napokra is, de még semmi konkrét. Most az AKG honlapját nézegettem. Az is 100eFt körül van. És ez csak a tandíj. Gondolom az étkezés sem az alap lesz, eszközök, kirándulások, stb. Mi ezt ki tudnánk fizetni, nekünk inkább a lakhatás megoldása lesz nehéz a mostani ingatlanárak mellett.

2018. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az AKG-ról is sokat olvastam, nyílt napon is voltunk. Nekem pénzszagú volt. Túlságosan is. Nem csak azért, mert túl drága, de az egész légkör nagyon anyagias színezetű volt.
2018. aug. 26. 22:42
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én a Waldorf iskolát csak ajánlani tudom, idén érettségiztem le egy Waldorf suliban és minden évet nagyon imádtam.


Igen a tanítás lazább mint az állami iskola, de garantáltan ugyan azt az anyagot fogja tudni mint egy állami gyerek, de valószínű egy év lemaradással, ami ezzel jár.


Ha esetleg érdekel, hogy mik vannak a Waldorf suliban, privátban írhatsz nyugodtan.

2018. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Az akg suli nagyon nagyon jó lesz. Ezt biztosan tudom. Mert rokonom csinálja. Fiam most lesz elsős. Azért nem oda megy mert nagyon messze van. Mi a meixner iskolát választottuk, mert mindenki ezt ajánlotta a pesti oldalon. Allami szóba se jöhetett.
2018. aug. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Rokonod mit mesélt az AKG-ról, mitől olyan nagyon-nagyon jó? Milyen olyan előnye van, ami más suliban nincs?



Kedves végzett waldorfos, mesélnél nekem kicsit a fegyelmezésről az iskolában? Melyikbe jártál? Mi történt akkor, ha a vagányabb srácok hangoskodtak és játszottak óra közepén? Milyen volt az informatika és a nyelvoktatás? Mert azt látom, hogy kézműves foglalkozás és művészeti oktatásban erős, a reál tárgyakkal mi a helyzet?

2018. aug. 26. 23:42
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

én 3 gyerekem mind állami általánosba jár,vagy járt .semmi gond nem volt velük,általánosba még tanár személye és gyerekek fontosak.jó állami suli jó tanárokal is oké

középsuli az más már.

én nekem sincs jó emlékem az álltalános iskolárol ,de attol még nem kerestem magán általános iskolát gyerekeimnek.

2018. aug. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!