Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem szimpatikus a száraz,...

Nem szimpatikus a száraz, állami rendszer, de az alternatív sulik túlságosan alternatívak? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon izgága, de érdeklődő, imád(na) tanulni.

Az állami iskolákról rossz emlékeim vannak, a száraz tanulnivaló magolása, az állandó számonkérések és szivatások nem jó emlékek nekem (igazi erős suliba jártam, annak idején Matulának becéztük, gondolhatjátok, miért).

Az alternatív sulikat is megnéztem (pl. waldorf), de ott attól tartok, hogy a túlságosan laza tanári hozzállás és az elnyújtott oktatás miatt kicsúszik a kezünkből, és elkallódik. Nem hiszem, hogy hosszabb távon leköti a figyelmét, ha nem tanul újat.


Kicsit tanácstalannak érzem magam, van valami köztes megoldás?


Ti hogy döntöttetek?

Anyagi helyzetünk jó, de azért egy havi 100+ ezres tandíjat kifizetni nem tudunk (több gyermekünk is van, ez esélytelen lenne fejenként).



2018. aug. 26. 21:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Szia.

Én most 17 éves vagyok.

Nekem volt egy osztálytársam általánosban, akinek igazából nem lett volna rossz esze, ha tényleg néha tanul kicsit. Mert ugyebár ezt minden iskolában kell, ez kötelesség, akárhová viszed a gyereket. Állandóan azt hallgattuk tőle, hogy ő más mint mi, neki más igényei vannak iskolával kapcsolatban - egyszóval ő bizony “különleges”.

Elvitte az anyja hetedik év végén a városunk Waldorf iskolájába. Nyolcadik félév előtt már hozzánk járt ismét, úgy tett az anyja, hogy nem tudja, hogyan fog a gyereke leérettségizni egy szinte kihagyott félév után.

Hallottam egyébként jót is Waldorf sulikról, de nálunk, itt vidéken tipikusan az jár oda, aki lusta tanulni. Több volt osztálytársam is ezért iratkozott oda.

Nem tudom, hogy a fővárosban élsz-e, mert tanárom szerint ég és föld a Waldorf iskolák a fővárosban ehhez képest.

2018. aug. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

Jó tanítót keress a gyerekednek. majdnem mindegy, milyen az iskola, ha a tanítója megadja neki azt, amire szüksége van.

Egy túlmozgásos, figyelemzavaros, opponáló gyerekem van. Nem tud nyugton maradni, nem tud csöndben maradni, folyamatosan foglalkozni kell vele. Mindezek mellett kiemelkedő intellektusú, a legjobb tanuló az évfolyamán.

Szerencsénkre olyan osztályfőnöke van, aki az utóbbi tulajdonságát értékeli az összes közül és ennek megfelelően foglalkozik is vele. Imádás van :)


Ráadásul a mai iskolarendszer már nem az, ami 20-30 éve volt. Legalábbis az első osztály alapján nem ez jött le eddig.

A száraz tanulnivaló magolása pedig... kinek mi a száraz? És nem is mindenkinek szükséges a magolás...

2018. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Még talán a fegyelmezésről annyit, hogy ez is tanító-gyerek kapcsolatfüggő. Az osztályfőnöke a fiamnak mindenki szerint szigorú, előző osztályából a szülők is mindjért szívják a fogukat, hogy húha... másik osztályból mondják, hogy kocka, merev, mogorva... mindeközben az én fiam simán kenyérre keni bármikor :)
2018. aug. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

„Köztes megoldás” lehet, ha olyan alapítványi iskolát választasz, ami a normál kerettanterv szerint tanít (a Waldforf nem ilyen). Ezek között is vannak olyanok, amelyekben nem olyan egetverő a tandíj… az ilyen sulikban azt fizeted meg, hogy a tanítási módszer tartalmaz alternatív elemeket, másrészt azt, hogy kisebb osztálylétszámok vannak (ez szerintem már önmagában nagy előny), és hát, valljuk be, hogy nem utálják a gyerekeket. (Nem kell nekem esni, nyilván sok helyen nem utálják őket, de nekünk nincs jó tapasztalatunk ilyen téren.)


Egyébként igaza van az előttem szólónak is, biztosan ki lehet fogni normális légkörű állami sulit egy jó tanítónővel – bár nekünk nem sikerült anno, és gőzöm sincs, hogyan lehet ezt megállapítani kívülről, a gyerekem régi tanítói is nagyon kedvesnek tűntek az ismerkedésen, csak a mindennapokban derült ki, hogy kiégett boszik, és nem csupán mi gondoltuk így, jó sokakat elvittek abból a suliból az évek során.


Nem tudsz környékbeli ismerősöktől érdeklődni? Nálunk olyan sima körzetes suli is van, ahol egy „alternatív” tanítónő is dolgozik, így „ölik egymást” a szülők, hogy hozzá kerülhessen a gyerekük. Azt gondolom, ha valahol az igazgató enged ilyen embert tanítani, ott nem lehet rossz a légkör.

Igen, mert szerintem a tanítók mellett az igazgató is kulcsfigura egy iskola légkörének megteremtésében. (Persze nyilván az ő személyiségét még nehezebb megismerni kívülről.)

2018. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

"és gőzöm sincs, hogyan lehet ezt megállapítani kívülről"

-nekem sem volt. Lehet, csak szerencse... de nálunk végül a gyerek választott. Nem voltam megelégedve a kapott osztállyal, éppen szervezni kezdtem, hogy átvegye másik suli még mielőtt elkezdődik az iskola, de a gyerek egyszercsak tényként kezdte kezelni, hogy neki x néni lesz a tanítónénije. ebbe nem akartam belepiszkálni.


nálunk egyébként nagyon jó volt, hogy bár az ÁMK-k megszűntek, az ovi meg a suli között továbbra is megmaradt az a szoros kapcsolat. A tanítónénik a nagycsoportosoknak folyamatos programokat csináltak, a gyerekek átjártak a suliba mindeféle programra, táncra, barkácsolásra (sőt, a torna foglalkozás is mindig a suliban volt megtartva), így megismerték a tanerőt, a környezetet, néhány gyereket is...

nem ördögtől való az állami oktatás! és egyáltalán nem biztos, hogy egy más rendszerű, alapítványi iskola bejön majd.

Az, hogy a szülőnek mi felel meg, az egy dolog. Lehet, hogy a gyerek 2 nap múlva már sírógörcsöt kap attól, ha a szülőnek szimpatikus intézmény csak szóba is kerül.


Kérdező: ha van lehetőséged, az elsős tanítók után érdeklődj mindenfelé, ami elérhető, szóba jöhet. Egy jó tanító bármilyen rossz rendszert képes kompenzálni.

2018. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gondolatokat!

Igazán hasznos volt mindegyik válasz!

2018. aug. 27. 11:51
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
Jómagam, -ha már alternatív oktatási módszer-, akkor a Montessorival szimpatizálok, olyat nem néztél? Mondjuk tapasztalatom (csupa pozitív) csak a XX. kerületivel van, az meg nincsen épp központi helyen, ha ez szempont.
2018. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14%
Vagy egy jó állami iskola, gyerekszerető, következetes, de kedves tanítónővel (biztos, hogy létezik olyan), vagy egyházi iskola.
2018. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%

Az állami iskoláról a rossz emlékeid nem.biztosak, hogy megállják a helyüket a jelenben. Lehet szídni az oktatást de szerintem egész jó iskolák is vannak. Mivel minden gyerek más ezért olyan iskola nem létezik amelyik minden gyereknek ugyannolyan jó lenne. Meg kell találni a megfelelő iskolát és nyert ügyed van.

Én személy szerint a kéttannyelvű sulikat részesítem előnyben.

A fizetős sulikat elvből elutasìtom, mert az oktatásnak ingyenesnek kell lennie (véleményem szerint).

A jövőre elsős fiamnak én nem ismolát választottam hanem tanítónőt. Most már csak be kell kerülni oda.

2018. aug. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!