Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másodikos gyermeked szeret írni?

Másodikos gyermeked szeret írni?

Figyelt kérdés
És szépen is ír?
2018. szept. 10. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem szeretett írni, pedig fiúhoz képest egész szépen ír.
2018. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az én lányomnak kész kínszenvedés írni.
2018. szept. 10. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam van, nem szeret írni (általában semmit, aminek köze van a ceruzához), de számomra is meglepően szépen ír. Mondjuk a folyóírás nem megy. A betűket szépen kerekíti, de összekapcsolni nem tudja.

Mindig azzal biztatom, hogy ez már csak kb 2 évig jelent gondot, utána már úgyis úgy formálja a betűket, ahogy ő szeretné, csak olvasható legyen.

2018. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Elsőben még nálunk is 3 sor ért egy gumicukrot :) Másodikban naplót írattam vele, nyáron is volt kemény heti 5 tőmondat hisztik árán. Ahogy ügyesedik, azért már nem lesz olyan kínszenvedés, bár valószínűleg lelkes ő sem lesz sose. Csak a helyesírása jó legyen szerintem, de ha nem szép, az nem világ vége.
2018. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Most kezdi megszeretni az írást, végig gyakoroltuk a nyarat. Szépen kapcsolja a betűket de az ékezetek elmaradnak néha. Meghozta a kedvét az íráshoz az, hogy a tanító nénije mennyit dícséri milyen sokat fejlődött
2018. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a folyóírás probléma. Amúgy rajzolni szeret és naplót is írt nyáron, de nagy nyomtatott betűkkel 😀
2018. szept. 10. 10:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi németországban élünk és itt elsöben nincsen még folóírás. A nyomtatott írás megszerettetése a cél. Most kezdik majdmásodikban a szépírást, de az egy telejsen külön tananyag lesz.

Az írás elég bonyolult agyi munka, és szerintem teljesen felesleges gyötörni a szépírással a gyerekeket elsöben.


A tanárnönk elmondta, hogyszépírás azért alakult ki, mert kellett egy írás mód ami gyors. Na most a mi idönkbe ezt számítogépnek hívják, így a szépírásra nincsen szükség. Kézírásra van szükség, de pár mondat leírásához nem kell egy folyékony szépírás.


Ja és szeret írni a lányom, már alig várja, hogy elkezdödjön a szépírás tananyag.

2018. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A lányom nem írt túl szépen anno, és utált is írni. Így tartottam tőle, hogy a fiammal szenvedés lesz, de szerencsére nem így lett. Most másodikos, a kedvenc tantárgya az írás, és szépen is ír (főleg egy fiúhoz képest:))
2018. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kötelező dolgokat nem. Amúgy szívesen írogat a rajzai melle. Szépen ír. Fiú.
2018. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tavaly szeretett idén még nem volt túl sok óra.igy nem tudom.
2018. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!