Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyermekemről az az...

Elsős gyermekemről az az értékelés érkezett, hogy lassú. Mivel tudnám gyorsítani? Mindig lassú volt, viszont lelkiismeretes nagyon. Ezért kapott gyengébb érdemjegyet, mert lassú.

Figyelt kérdés

köszönöm, ha tudnátok tippeket adni. Okos, nagyon kis művészlélek, de hát nem lehet mindenki egyforma tempójú.

A házit mindig készre csinálja a napköziben. Bármit kérek tőle, leül és elolvassuk. Nem lehet egy szavam sem tényleg, egy kbsztt szavam sem, komolyan mondom. És most kaptam, hogy lassú, ezért kapott gyengébb érdemjegyet.

És most a sok itthoni szorgalma ellenére álljak elé, hogy te legyél már gyorsabb. Hát mennyire lenne motviáló ez tőlem?


:(



2018. okt. 10. 21:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
7%
Ezek szerint nem iskolaérett még. Maradnia kellett volna még egy évet az oviba..
2018. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Dehogy kellett volna, már tud olvasni, mindig is lassú volt, mint az apja, hát már 7 éves elmúlt. Köszi a lekicsinylő választ
2018. okt. 10. 22:04
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Vedd játékosra. És úgy nem sérül a gyerkőc. Játszatok olyat, hogy egy feladatot idore kell teljesitenie. (Persze először csak pár perccel kevesebb idő nlegyen a korlát mint, ahogy teljesiteni szokta, aztán egyre több)

Így talán előbb utóbb konyebben tud abtanitoi által elfogadott sebességgel, de jól teljesíteni :)

2018. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
köszönöm második. Ha ez tényleg segít, akkor megcsinálom
2018. okt. 10. 22:06
 5/32 anonim ***** válasza:
82%
Ki nem tokja le... Rám is ezt mondták általánosban. Semmi hátrányom nem származott belőle az életben.
2018. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Igazából engem sem az zavar, ő ilyen Hanem az, hogy ez miatt értékeli le a szorgalmát és ezért vagyok felháborodva. Mert ez nem szorgalom kérdése, hanem tempó kérdése. Egy lassú is lehet szorgalmas. A fenébe is
2018. okt. 10. 22:10
 7/32 anonim ***** válasza:
12%

Nem lehet lustának gondolja mert lassú?

Esetleg képeket vág kedvetlen?

2018. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Mibe merül ki a lassúsága, a feladatot nem tudja befejezni? Ha be tudja időre, akkor nem értem a gyengébb eredményt.
2018. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok.

Addig nem volt baj amig az nem történt, hogy az egyik gyerek nem értette a feladatot, megkérdezte, erre a tanítónő nagyon dühös lett. (matematika), azóta látom hogy kevesebb a piros pontja, addig még ő meg is dicsérte hogy ügyes! (üzenőfüzetben)

Szerintem azóta van az, hogy az órán sírdogál ha vmit nem ért és el kell neki magyarázni!

Van egy olyan érzésem hogy azóta az eset miatt.

Itthon leteszteltem kétszer is, nem lassú amikor felolvastam meg nem oldott feladatokat előre. Pont ez miatt.

Mutogatással nem volt lassúbb. Nyilván ott bent más.

A házit mindig megcsinálja bent. Más nem tudja ezt.

2018. okt. 11. 04:14
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem vág képeket!

Nagyon lelkiismeretes! Itthon is! Csak rettentően érzékeny!

2018. okt. 11. 04:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!