Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a jobb, gyengébb gimnáziumb...

Mi a jobb, gyengébb gimnáziumban kitűnő, vagy egy jobban 4,6-4,8?

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha azt feltételezzük, hogy a „jobb” gimiben jobban is tanulnak, akkor így látatlanban az a jó, ha a „jobban” nem kitűnő.
2018. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy nem a többiek jobbak, bár az is, hanem a köbetelmények, anyag, számonkérés.
2018. márc. 19. 12:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Értem. Szerintem ez ennél összetettebb kérdés. Egy erősebb gimiben lehet, hogy a „gyerekanyag” is erősebb, motiváltabb, nem ciki tanulni, míg elképzelhető, hogy a gyengébb gimiben pont az ellenkezője van.


Alapból az, hogy kitűnő-e egy gyerek, vagy „csak” 4,6–4,8 átlagú, totálisan mindegy. Mondom ezt úgy, hogy magam is eminens kislány voltam, és azt gondolom, a kitűnő bizonyítvány csak annyit mutat, hogy a gyerek szabálykövető, jól alkalmazkodik a követelményekhez. De hogy az a tudás, ami mögötte van, mennyit ér… ki tudja.

Számomra az a fontos, hogy a gyerekemet érdekelje valami, ne kínlódva tanuljon és amit megtanul, azt ne felejtse el pár nap múlva. Ehhez a célhoz talán jobb lehet egy erősebb gimnázium, de ez sem garancia.

2018. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálunk pont az van, hogy a többiek jóval kevesebbet tanulnak, viszont az anyag meg emelt szint körül van, majdnem mindenből, merthogy mindenki mehessen emeltre, ha akar. Viszont egy másik gimiben a barátnőm meg kitűnő, néztem mit tanulnak, hát a negyede kb.

Anyáméknak viszont az számít, hogy KITŰNŐ legyél. Már megkaptam, hogy biztos drogozom, gyógyszer kellene stb.

5 négyesem volt azt hiszem, ez katasztrófa nekik.

2018. márc. 19. 13:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid, és remélem, én nem leszek ilyen a gyerekeimmel. Anyukádéknak küldöm az alábbi cikket. :)

[link]

2018. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, a lényeg h bejuss onnan arra az egyetemre, amelyikre akarsz. Ehhez kell egy erős gimis alap, de ugyanez kivitelezhető egy gyengébb gimiben is.
2018. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jobb gimiben 4,6-4,8.
2018. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ, mi a cél. Ha a rövid távú sikerek, hogy lehessen lobogtatni a gimnazista gyerek kitűnőjét meg a 200 (vagy mennyi) tanulmányi pontját, akkor a gyenge kitűnő.

Ha el is akarod végezni az egyetemet akkor a tudás fog számítani, mert ha beülsz közgázra mondjuk, nem az lesz a kérdés hogy hányas lettél matekból tizedikben kislányom, hanem hogy tudsz deriválni, vagy nem tudsz. Mert ha nem tudsz, és nem is tanulsz meg, mert már a függvények alapjait is rosszul adta le a tanár, akkor szívás, és lobogtathatod te a tizedikes ötöseidet, csak sajnos ez az egyetemen senkit nem fog meghatni.

A gimnáziumi jegyek egészen pontosan az egyetemi felvételiig fognak számítani ha felvettek, onnantól irreleváns. Törekedj arra, hogy azokból a tárgyakból amik fontosak a továbbtanulásodhoz jó legyél.

Azért példálózok a közgázzal mert én azt tanulok, de nyilván másra is igaz. A matek mindig ment. De kémiából csak a tanár kegyelme adott négyest minden évben, fizikából pedig volt hogy éppenhogy hámas voltam. Ország egyik legjobb gimije. Senki, de senki nem kérdezte. Most kifejezetten jónak számítok az évfolyamomban egy elég neves külföldi egyetemen. Itt szenvednek mellettem a színkitűnők akik ötösek voltak ugyan matekból, de deriválni sose tanultak, úgyhogy most járnak egy rakat pénzért különtanárhoz meg próbálják magukat tanítani.

Ha bent is akarsz maradni az egyetemen akkor azt a tudást valamikor meg kell szerezni. Jobban jársz ha gimiben teszed, mint majd akkor amikor már hiányzik.

2018. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Xebulon válasza:
Sem a gimnázium, sem az egyetem nem az életre készít fel, szóval tök felesleges hajtani azért, hogy jobb legyél, mert nem leszel jobb ettől. Tanulj annyit, hogy bekerülj az egyetemre és végezd el. Azért kell elvégezned, mert a piacon 10 éves előnnyel indulsz, mármint bérezés szempontjából.
2018. márc. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!