Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyereked üzenőfüzetébe...

Alsós gyereked üzenőfüzetébe írtál már valamit? Ha igen, a szülők miket szoktak?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 14:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
71%

amiket te szeretnél, az fogadóórára való. de még ha az nincs is, az üzenőnél jobb a messenger.

az üzenő tényleg arra való, hogy közölj dolgokat vele.

idén próbálkozom használni, de tavaly inkább messengeren vagy sms-ben történtek ezek a közlések. pl: Gyerekem éjjel befulladt, így kérlek figyelmeztesd, hogy legalább délben fújjon a gyógyszeréből. Vagy pl elhagytuk az x papírt, amin engedélyezni kellett, hogy valahova mehessen, így azt leírtam, hogy természetesen mehet.

2018. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Üzenöbe kisebbik fiamnál azt írom be hogy csütörtökönként engedjék el hamarabb.mert szakökere van iskolán kívül,lányomnál az ebédpénz beküldését írom be ,de a tanár ebe is beírja a programokat ,stb.
2018. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
63%

az üzenőnél jobb a messenger.


Én nem válaszolok ott szülőnek, és a kollégáim sem. A privát életemet legyen kedves és hagyja békén a szülő.

Van fogadóórám, írhat nekem az iskolai mailemre, de se a magántelefonom, se a közösségi oldalam nem iskolai ügy.

2018. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is így van ahogy az utolsó válaszoló írja, a tanító nem adta meg a telefonszámát, mondván h volt olyan h megadta és este 10-kor is hívogatták a szülők, és nincs fent sem facebookon, sem messengeren.

Csak az email címét tudjuk, ami meg szintén ugyebár nem személyes, élőben is nehéz elcsípni mert reggel is többnyire siet és nem látjuk meg ugye elvileg szülő nem is mehet be reggel.

Most pl. csütörtökön lesz egy kirándulás, és még semmit nem tudunk róla, csak hogy lesz. Majd megkérdezem ezt az üzenőben.

Oviban egyszerűbb volt, mert ott bármi apró kérdés volt ugye egyből meg lehetett kérdezni mikor ment valaki a gyerekért, vagy akár más óvónőt is.

2018. okt. 15. 15:56
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyerek tanítói a közösségi oldalon is aktívak, az osztály csoportjában aktív résztvevők. És mivel ott vannak, szerintem tök evidens, hogy akkor ott is lehet velük privát kommunikálni. De amúgy az osztályfőnök is használja ilyen célra a messengert, ha pl rossz fát tett a tűzre a gyerek, megesik, hogy ír: kérdezzek már rá, mi történt a napköziben.

Mondjuk nálunk délután lehet vele beszélni is, ha éppen valamiért nem rohan. Félévente 1x van (kötelezően) fogadóóra, azt leszámítva nem kell tőle ilyet kérni, amikor az ember összefut vele, mondja a bánatát és ennyi.

2018. okt. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Az üzenő nem egy hivatalos dokumentum. Azt írsz bele, ami neked fontos. Láttam már tanítói levelet arról,hogy Pistikére adjon a szülő még egy pulóvert, mert a délelőtti 8 fokban fázott a gyerek az udvaron, és a szülő válaszát, hogy a gyerek kinőtte a kabátját, és neki csak jövő hónapban lesz pénze 4 új kabátra. Azt nem írta le, miért nem öröklik a tesók egymás kabátját, és a tanító sem küldött ilyen választ.

Nyilván nem kerek-perec utasítod a tanárt, hogy hova ültesse a gyerkedet, hanem leírod a problémádat (a padtársa nem hagyja figyelni/ a möggötte ülő rángatja a haját/ kiderült, hogy rövidlátó és csak a jövő hónapban lesz kész a szemüvege/stb.) és kéred, hogy ha lehet, ültesse őt máshová.

Én hálás lennék, hogy nem kérsz emiatt egy külön fogadóórát. Teljesíteném a kérést, vagy visszaírnám, hogy sajnos nem lehet, mert .... Vagy ha bonyolultabb az ügy, mégis javasolnék egy személyes megbeszélést.

2018. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!