Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nagyobbak elveszik a fiam...

Nagyobbak elveszik a fiam ennivalojat, mit tennetek?

Figyelt kérdés
Fiam egy jambor ötödikes. Ételallergias es aktiv sportolo, igy mivel a sulis kaja beltartalmilag nulla, raadasul dietahibas es ő sulibol megy edzesre, sok kajat teszek neki. A romlandot a hűtőbe kell tennem, ami az ebedlobe van. Par hatodikos, akiktol szerintem fél.is kicsit, elszedtek es megettek ...aznap ures hassal ment edzesre. Kovetkezo alkalommal elszedtek, de eldobtak. Tegnap pedig azt mondtak megverik, ha nem adja oda. Fiamnak mindig mondom ilyen esetben menjen fel akar az igazgatohoz. De eddig nem ment. Nem tudom tudok e mindent...vagy titkol. Az is biztos, hogy kellemetlennek erzi, hogy nem tudja megvedeni magat. Szerintetek kihez forduljak, ami a leghatasosabb? Nem.tudok meg nem is akarok naponta beszaladgalni...tudom, hogy azzal is a gyereknek artok. Na, de ez igy nem allapot...
2018. nov. 14. 10:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
osztályfőnök nincs ?
2018. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Iskolaváltás nem megoldható? Nem fogják abbahagyni, és az a tapasztalat, hogy az ofő és az igazgató is tojik rá, mert "Csak diákcsíny".

Nem tudsz olyat csomagolni, ami nem romlik meg hűtés nélkül?

Esetleg beszélj a konyhás nénikkel, őszintén mondd el, hogy mi a gond. Kérd meg őket, hogy tegyék el ők a gyerek kajáját a hűtőbe, és amikor megy az étkezőbe, akkor kérje el a fiad. A konyhás nénit csak nem verik meg a hatodikosok.

2018. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem állsz ki érte, akkor hogyan várod el tőle hogy megvédje magát?

Bemész, rácsapsz az asztalra és közlöd, hagy egy általános iskolában ez nem megengedhető. Ugyanolyan lopás, mintha bármi más vettek volna el. A gyereket nem biztos, hogy komolyan vennék, de ha te mész, oda fognak figyelni, hidd el.

Az ilyet csirájában kell elfolytani.

2018. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Beiratni kuzdosportra
2018. nov. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

Ezzel vigyázzál, mert nem tuti, hogy a fiad úgy állítja be a dolgokat ahogy az meg is történik.


Lehet a fiadnak ez az egész ételt vinni elég ciki dolog. Ès lehet, hogy a 6-ok nem is ellopják hanem szabad kezet kaptak hozzá. Lehet abba reménykedik a fiad, ha szabotálja az étel elfogyasztását, akkor te beiratod az iskolai menzára vagy semmit nem adsz neki.


Èn elsö körben az osztályfönökkel vagy és azzal a felügyelövel beszélnék aki a menzán szokott lenni.

2018. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Fiam konyorgott, hogy ne az ottanit egye. Azert sima zsemle egy felvagottal jo esetben igen gyengusz. Érett joszandeku de jambor gyerek. Nem az a sarokbanulos nyamnyila..de nem verekszik es arulkodni se szeret. Viszont iszonyu dühös, mikor elveszik a kajat. Az egyiktol tuti fél is. A masikkal ugy ahogy felvette a kesztyut de az ominizus az sokat bánt masokat. Megjegyzem a fiam kva eros kismerete ellenere. Epp tegnap huzta fel magat 15ször tokeletes technikaval. Mindtam is neki, siman leteremtened ha hozzaderne...ne felj. De nem..egy legynek se artana. Sajnos a konyhaba nem.adhatom le az uj szabalyok miatt. 3 evig ott taroltuk. Jo is volt
2018. nov. 14. 12:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

vigye hűtőtáskába, és akkor nem kell hűtőbe tenni, vele lehet az osztályban.


Az én kisfiam másodikos, ő az ebédet hordja magával. Ugyan van az étkezőbe hűtő, de nem hazsnálja, mert neki nincs diéta előírva, nem ételallergiás, szimplán csak nem eszi meg, amit a suliban adnak.

Nálunk az lett a megoldás, hogy a titkárságon a tanári hűtőben tárolja az ebédjét. -ez is egy megoldás, érdemes rákérdezni, bár ehhez együttműködő, empatikus pedagógus is szükséges.

2018. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Én szóban forgó fiúkkal beszélnek. Megkérdezném miért csinálják, mire jó ez, nincs pénzük kajára, ha szükséges mert raszorulnak, csomagokat nekik is. Abba fogják hagyni.
2018. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem.szorulnak rá. De volt nekem is eszembe, hogy reggel.megkeresem őket es a kezukbe nyomok egy egy ételest, hogy szoljatok, hozok barmikor.....a hutotaska nem.opcio, teremrol teremre jarnak. Kabat, tesicucc minden naluk van. A tanarit nem tudom...
2018. nov. 14. 13:29
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Pont ezért írom. Hogy észbe kapjanak.
2018. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!