Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újszülött mellett hogy oldjáto...

Újszülött mellett hogy oldjátok meg a nagyobbak napi dolgait? Érdemes felvenni egy bébiszittert?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, van egy 6 éves kislányunk és egy 3 éves fiunk. A lányunk szeptemberben kezdi az első osztályt, a fiunk az óvodát. Mellé jönnek a különórák, foglalkozások és megmondom őszintén, nem szeretném a fél délutánjaimat autóban tölteni, ezért arra gondoltunk, hogy felvennénk egy bébiszittert, aki délután furikázza őket, ha én nem érek rá. Viszont anyukám szerint érdemesebb lenne, ha a babával lenne addig más, és én tudnék addig is a nagyokkal lenni, nem éreznék mellőzve magukat.
2017. máj. 11. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
A babát nem hagynám másra, amíg olyan pici (pár hónapos), viszont babysittert sem vennék fel. Mi oldanánk meg a férjemmel (leginkább én, mert én itthon vagyok). Nekem annyi segítség volt, hogy amíg a kicsi nem lett 2 hetes, addig anyósom hordta a nagyot oviba. Onnantól kezdve csak havi 1-2x van segítségem, pedig falun lakunk, a nagynak a különóra (úszás) a városban van.
2017. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Babával ki más lenne addig? Anyukád babázna addig, vagy bébiszitter? Anyukád vagy a férjed nem tudja vinni délutánonként a nagyokat?
2017. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Kérdés, hogy a gyerekek elfogadnának-e maguk mellé egy vadidegent. Családon belül nem tudjátok megoldani? Talán anyukád el lehetne a picivel, míg te a nagyok dolgait intézed, és így ők sem éreznék elhanyagolva magukat, te pedig teljes biztonságban tudhatod a picit, és a pénztárcádnak sem fog annyira fájni.:)
2017. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Miért kell nekik különórára járni egyébként? Most kezdi a sulit, akkor tök fölösleges még a különóra is, bőven le lesz terhelve. A kisfiúnak főleg. Nem tudom milyen messze van egymástól a két intézmény, de gondolom azért számba vettétek a tervezéskor, hogy egymáshoz közeli sulit és ovit válasszatok. Újszülöttet tutira nem passzolnék le bébiszitternek emiatt. Mások is megoldják három gyerekkel meg még többel is.
2017. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Felesleges a küllönóra - hacsak nem logopédia vagy ilyesmi. Maximum EGY/per gyerek, mert így is terhelve lesznek, meg új lesz a környezet.


Amúgy nem vennék fel, vagy csak pár esetre, míg a gyerek kicsi, 5-6 hetes korától lehet vinni őt is mikor a nagyokhoz mész, annyi séta nem art :)

2017. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
én is azon gondolkodtam,hogy az oviban van elég foglalkozás szerintem.. a suli meg egy elsősnek épp elég fárasztó.nemszivesen terhelném le.
2017. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ők választják ezeket, nem mi erőltetjük.

A lányunk jár angolra, táncra, úszásra és hétvégente lovagolni, szeptembertől fog járni zeneiskolába.

A fiunknál az úszás, angol, valamint foci van tervben (úszni és angolra már jár). Ez szerintem nem olyan extrém, meg a lányunk sem panaszkodott soha, hogy nincs hozzá kedve, csináljunk mást. Amíg szeretik, addig járnak.


5-6 hetes kortól sem ülnék a babával fél délutánokat a kocsiban, meg rá is szeretnék minőségi időt fordítani, nem akarom, hogy arról szóljon a héten több délutánunk, hogy rohanunk egyik helyről a másikra...


A férjemnek kiszámíthatatlan a munkaideje, van, hogy 9-re megy dolgozni és 3-ra már hazajön, máskor hajnal 6-kor elindul vidékre tárgyalni és este 7-8 körül ér haza. Tehát rá nem számíthatok mindig.

2017. máj. 11. 11:51
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
nekem 2,5 éves volt a nagy mikor a pici megszületett. anyám jár át heti egyszer egy napra, plusz a bébi szitter hetente egy órára. utóbbi azért jön hogy házi munkát végezzek, így többet tudok én a gyerekekkel lennni. a helyedben - ha teheted - fogadnék egyet, mert el fog szaladni a ház...de ha téged ez nem érdekel, akkor ne fogadj, engem frusztrált a kupi, persze az is lehet nem baby szitter kellett volna nekem hanem egy takarítónő :)))
2017. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Takarítónőnk már van szerencsére, anélkül lehet már megőrültem volna. :D
2017. máj. 11. 12:13
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Suli mellett meg sem engednék neki ennyi foglalkozást. Így is hulla fáradtak mindig.
2017. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!