Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti leultok iskolas gyereketekk...

Ti leultok iskolas gyereketekkel tanulni? Ha igen, miert, ha nem, miert nem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 23. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A háromból a legnagyobbal minden nap és igényli is, a két kisebbnek csak időnként kell segíteni.
2018. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem, kezdettől fogva arra neveltük, hogy egyedül tanuljon. Persze ha segítséget kér, akkor segítünk, de sosem ellenőrizzük, hogy kész van-e a leckéje, meg kell tanulnia, hogy ez az ő dolga, az ő felelőssége. Ismerek szülőket, akik be is pakolnak a gyereknek, és mindent ellenőriznek, felkérdeznek, lehet, hogy van olyan gyerek, akinél ez jobban bejön, de személy szerint nem helyeslem.
2018. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem kisiskolások a gyerekeim.


Azt láttam mind ygerekkoromba és mind most, hogy azok a gyerekek a jó tanulok akikkel a szülök tanulnak.

ìgy én is ezt csinálom. A gyerek megcsinálja a háziját és ha elakad segítek neki, ha meg rossz kiradirozom.

Amikor megnézem imádják az elismerést amit a jó háziért mondok nekik(szuper, ügyes vagy). Ha meg valamit nem értenek akkor örülnek a segítségnek.


Radirozni csak akkor radirozok ha házifeladat nagy többsége rossz. Ha 30 matekpéldában van 2 hiba azokat hagyom.


Ja nem ülök le vele, mikor késsz van nézem csak át, és ha akkor érzem, hogy nem értette akkor beszélük róla.

2018. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Harmadikos fiammal leülök tanulni, igényli is főleg a mateknál. Elsőnek megoldja a feladatokat ami rossz átbeszéljük. Amit kell kikérdezem. Ez a rendszer jól működik, jól tanul. Magától pakol be a táskába, nekem csak a kulacs töltés a feladatom:D
2018. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
másodikos, ha kéri leülök vele, de van, amit megcsinál egyedül (pl matek). Nem feltétlen tanulok vele, de igényli, hogy ott legyek, amíg dolgozik. Illletve ha memoriter van vagy konkrét megtanulni-való, akkor azt jelenleg még én olvasom fel neki, hallás alapján tanulja (mert ebben a korban még így tanulnak a leghatékonyabban)
2018. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagy első osztálytól egyedül tanul ,ha valami nem ment neki kitartó gondolkodás után kért csak segítséget,nem szerette azt se ha a szobába ülök és figyelek. Ő nagyon szeret tanulni,sokszor úgy kell elrakatni vele a könyvet,mert a vacsorához is hozza magával. 6. osztályos, elsőtől kitűnő tanuló.

A kisebb 2. osztályos, viszont ő nagyon nem szeret tanulni,szóval vele ott ülök és kínlódunk.

2018. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Másodikos a nagyobbik, vele nem napi szinten, csak ha például dolgozatra kell felkészülni. Nincs rá szüksége, mindig minden leckéje kész van így is, és nagyon jó tanuló. A kicsi elsős, ő igényli, így vele minden nap tanulok.
2018. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen, mindennap és ki is kérdezem.
2018. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
63%
Velem édesanyám és édesapám sem igazán ült le tanulni. Vállalkozók, ezért elfoglaltak, viszont egyetemistaként úgy látom, hogy jobb az, ha nem ülünk ott és rágunk mindent a gyerek szájába. A tanulási folyamat része, hogy önállóan rájössz az összefüggésekre. Ha az összefügéseket elmondják, nem jössz rá, hogy ezeket hogyan kell felállítani, ergo nem fogja megtanulni rendesen. Abban egyetértek, hogy el elárulod neki, hogy jó-e a megoldása, de jobb, ha elkezded valamiféle önállóságra nevelni. Nekem nem egy olyan osztálytársam volt, akivel még 8. osztályban is ott ültek a szülei...
2018. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
43%
Az én lányom (30-on túl) mérlegképes könyvelőire jár. Sok mindenben segítettem neki, de a legérdekesebb reakciója a gazdaságtan vizsgája után jött. (Nőknek ez valahogy nem nagyon megy, ez sokszor logikára épül.) A vizsga eredménye 4-es lett. Ezt úgy értékelte, hogy nélkülem aligha ért volna el ilyen eredményt, ezért elosztotta az osztályzatot: az övé csak hármas, de én segítségem hozzátett még egyet, így én is kaptam belőle igaz, hogy én egyest. 3+1=4. Most az a ritka eset állt elő, hogy büszke vagyok az egyesemre.
2018. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!