Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A lányom nem akar tanulni,...

A lányom nem akar tanulni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Harmadikos, nagyon lusta, már kikészít, hogy mindenért konyorognom kell vagy kiabálnom, néha még a leckét is letagadja, csak hogy ne kelljen tanulnia.
2017. nov. 8. 10:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%

csak a lustaság miatt nem vagy van más is a háttérben?

pl.tanulási rendellenesség?

2017. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Enyhén diszlexiás, de inkább a lustaság.
2017. nov. 8. 10:29
 3/27 anonim ***** válasza:
9%
Telefont szeret nyomkodni?
2017. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem igazán, inkább babázik, meséket néz, ha haza jon a sulibol, mindig húzza az idot, hogy ne kelljen tanulnia.
2017. nov. 8. 10:40
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
Persze állhat figyelemzavar a háttérben vagy valami iskolai konfliktus is. De ha szerinted ezek kizárva, akkor javaslom, hogy ne te tanulj vele. Téged is megutál meg a tanulást is, ha az állandó veszekedés forrása. Ugye legegyszerűbb lenne, ha az iskolában írná meg a leckéjét. Van erre lehetősége, éltek vele? A másik meg, hogy az állandó ellenőrzés helyett önállóságra, felelősségvállalásra kellene valahogy szoktatni. Ne kiabálj meg könyörögj, hanem jutalmazd a pluszt, a kiemelkedőt, és büntesd, ha nem csinálja meg a kötelességét, ahogy az iskolában is. Pl. ha nincs lecke, nincs tévézés vagy nem viszed el hétvégén szülinapozni a barátnőjéhez. És ezt nem kell százszor elmondani, elég egyszer, de utána legyen úgy. (Párhuzamban: Ha majd felnőttként nem csinálja meg a munkáját, annak is lesz következménye.)
2017. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ettol félek én is, hogy engem is megutál és a tanulást is. Megbeszéltuk már, hogy maga fog tanulni, de akkor is csak játszik, huzza az idot, én meg már ideges vagyok, mert beesteledik és sok a lecke. A napkoziben csak minimumot tanulnak, inkább csak az írást.
2017. nov. 8. 10:44
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

Esetleg nincs az iskolában napközi/tanulo szoba ahol megírhatná a leckéit? Ahol én dolgoztam napköziben, ott volt egy külön csoport a hasonló gyerekeknek mint a tiéd, és a tanárral vagy velem oldották meg a leckét. 4 órakor az is készen lett, akivel tényleg nagyon nehezen lehetett szót érteni.


Valamivel motiválni, ha kész a házi akkor kap valamit?


Együtt játékosan megírni?


Fejlesztőre nem jár? Nálunk a gyerekek járnak külön foglalkozásra, akik sejpítenek, dadognak vagy valamilyen beszédhibájuk van, vagy tanulási nehézségeik.


Plusz az önbizalmát kell növelni, tudom hogy nehéz nem kiabálni, veszekedni, nagyon könnyü elveszíteni a türelmet, de egy harmadikos gyerek ilyen nehézséggel nem tud egyedül leckét írni, ha elrontja a feladatot az plusz kudarc neki, muszáj együtt tanulni vele, tapasztalatból mondom, én is ilyen gyerekekkel foglalkoztam.

2017. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nálunk a suliban nincs ilyen lehetoség sajnos. Probálok turelmes lenni vele, de mindig elvesztem a turelmemet, nem azért, mert nem tudja a leckét, hanem a hozzáállása miatt /nem akarom, nem érdekel, stb./ Sokszor nem fogad szot és vissza is beszél.
2017. nov. 8. 11:18
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Akkor esetleg próbáld valahogy motiválni, kis tanulás-kis játék, szünetek közben ilyesmi..


Ahol én dolgoztam, mindig levittem az osztályt az étkezőbe, sütöttem nekik palacsintát, kugkolófot, fánkot, akármiféle gyors finomságot, közben írták a leckét az étkezőasztaloknál. Aki kész volt kapott palacsintát. Sütés közben szépen megbeszéltem velük a feladatot, ha valaki nem értette.


De olyan is volt, hogy megírták egy tantárgy leckéit, ellenőrzés után 15 perc foci/bújócska vagy akármi másik játék, esetleg séta vagy barkácsolás színezgetés.


Akivel nehéz volt, és nagyon ellenkezett, azzal szemben a többieket agyondícsértem, ám neki nem szóltam semmit, nem szidtam meg. Ahogy ő kész lett, őt is dicsértem, ez tetszett neki, aztán ő is egy idő után hamarabb elkészült a feladatokkal, sőt volt amikor első is lett, csak azért hogy őt dicsérjem meg legelőször :)

2017. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Bocs az offért!

Kedves Utolsó Hozzászóló!

Vannak még ilyen tanárok?????

Maradj meg ilyennek, értékes embereket nevelsz így!!!!

Te kellenél a mi sulinkba is!!!

2017. nov. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!