Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha bármelyik általános sulit...

Ha bármelyik általános sulit választhatnád gyermekednek, melyiket választanád ezek közül, és miért?

Figyelt kérdés

1. Körzeti általános iskola, semmi különös. Retró érzés, de korrekt és tiszta környezet. Szinte a lakásunkkal szemben, ezért utazni nem kell. Osztálylétszám kb. 25. Elég szigorúak a tanárok, mások elmondása alapján. Bent vannak 4ig a gyerekek és van házi otthonra is.


2. Alternatív általános iskola, nem szigorú, kevésbé követelő, mint az első, de mosolygós, csupaszív tanárokkal, és nagyon szép környezetben. Az osztálylétszám általában 30 körüli. Anyagilag elérhető, de utazni kell, általában 30 perces út. Kicsit aggódom a fegyelem hiánya miatt, mert túl lazának tűnik. Fél2-ig vannak a gyerekek és nincs házi.


3. . Magán általános iskola, 12 fős osztályok, anyanyelvi angollal és csilli-villi órákkal, eszközökkel és minden jóval, ami ma megoldható. Anyagilag elég húzós, de komoly odafigyeléssel megoldható nekünk. (De tény, hogy nagyon oda kellene figyelni a keresetünkre, ez picit aggodalommal tölt el, de jól keresünk, csak ki tudja, mi lesz 5-10 év múlva?) Az út 20 perc, könnyebben elérhető a másodiknál, de nem olyan kényelmes, mint az első. Követelmények terén is valahol a kettő között van, de mivel kevesen vannak, jó eséllyel több figyelem és idő jut személy szerint rá. 4ig vannak a gyerekek bent, de ott készítik el a házit, haza nem hoznak.


Ti mit vennétek figyelembe a döntéskor?



2018. nov. 24. 14:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Sorrendem: 3, 1, 2.
2018. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Elmondod, miért?
2018. nov. 24. 15:01
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
3-as ha anyagilag belefér.
2018. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Ha lazán megengedhetnénk magunknak, akkor a 3-ast. DE mivel nektek ez csak komoly odafigyeléssel menne, ezért így nem vállalnám. Ha egyikőtök elveszíti a munkáját, vagy beteg lesz, már nem tudjátok finanszírozni. Vagy egyszerűen megemelik a tandíjat az évek során. Én a hagyományos iskolát választanám. Az alternatív iskolákba sok a problémás gyerek.
2018. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
3,1,2, ha anyagilag belefér. A nyelvtanulás ilyenkor a legjobb. Az én lányom angol tanszakon tanul állami iskolában, egy áldás. Imádja, megy neki. Van egy kevés házi itthonra de szerintem ez előny. Nem körzet, de a munkahelyemtől 5 perc autoútra van. 28 a létszám. Ahol élünk, nincs sajnos magánsuli, pedig jó lett volna a kis létszám miatt. :(
2018. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
1.
2018. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

1, 2, 3


Azért, mert csak az elsőnek van értelme.

2018. nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképpen az 1. A szigorúság nagyon fontos, és még közel is van
2018. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%

2- est. Én borzasztóan utáltam gyerekkoromban a magyar oktatási rendszert, ezért megfogadtam , hogy ha gyerekem lesz nem Magyarországon fog tanulni az ő érdekében, mert engem egy örök életre tönkretett . Ez szerencsére ez bejött, nem otthon élünk.

A kettes hasonlít a nyugat-európai oktatási rendszerhez, minden gyerek boldog az iskolában mindegyik szeret iskolába járni.

Ha otthon élnék 100 % a másodikat választanám.


2,3,1 lenne a sorrendben, de ez kizárólag saját vélemény.

2018. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%
2,3,1.
2018. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!